היי חברים!
אז אומנם אין לי היסטוריה ארוכה במיוחד בצוות עדיין, אבל מתוך מה שכתבתי לכם עד עכשיו בפוסטים שלי, זה ללא ספק הפוסט הגדול ביותר!
כפי שאתם כבר כנראה ראיתם במד העדכונים (תודה לאיתי על ההתחייבות לפוסט בשמי… למרות שזה דיי מה שהתכוונתי לעשות), התפרסמה ידיעה ענקית על האנימה של בורוטו. עם זאת, כפי שאתם יכולים לראות בכותרת הפוסט הזה, זה ממש לא נגמר שם, ולמען האמת – יש אפילו מעבר לכך.
אז בקיצור, בלי עוד מילים מיותרות, בואו ניכנס לחדשות.

הסוף של בורוטו (בערך):

ממש לפני מספר ימים מזמן כתיבת הפוסט הזה, הוכרז רשמית כי האנימה של בורוטו מגיעה לסיומה.
האנימה תיגמר בפרק 293, שייצא בתאריך ה- 26/03/2023. אבל! אל תדאגו, זה לא הסוף האמיתי. במקום זה, מה שקורה הוא שאנחנו בעצם הגענו לסיום של החלק הראשון של בורוטו, בדומה לחלק הראשון של נארוטו שנגמר לאחר 220 פרקים אי שם ב- 2007. וכדיי להרגיע את כל המעריצים (וכנראה למנוע מראש את כל הליצנות של אנשים שיצחקו על מעריצי בורוטו שהאנימה שלהם בוטלה באמצע, כמו שעשו למעריצי בליץ' בזמנו), אנחנו כבר קיבלנו אישור רשמי כי העבודה על החלק השני, ה"שיפודן" של בורוטו (זה לא שם רשמי, פשוט דוגמה להמחשת המצב), כבר החלה. נוסף על כל זה, מקורות פנימיים מתוך הסטודיו הדליפו מידע שאומר שההפסקה בין שני החלקים מתוכננת להימשך שלושה חודשים, אך נכון לעכשיו אין לנו שום מידע רשמי בנושא הזה, אז קחו את הנקודה הזו בעירבון מוגבל.
בכול מקרה… חייב לציין שזה מעט מוזר שמסיימים את החלק הראשון לפני הטיימסקיפ (שאפילו לא הגיע עדיין במנגה, למרות שמרגישים שהוא ממש מעבר לפינה), אבל היי, למי איכפת… לפי איך שזה נשמע, בעיות ההפקה והעמידה בזמנים שבורוטו מתמודדת איתן כבר שנים סוף-סוף הכניעו אותם, ובתקווה רבה ההפסקה תנוצל להתארגנות מחדש. לאלה שלא יודעים, בכיר בהפקת האנימה (לא זוכר מי🤷‍♂️) אמר שהסיפור של קארה – החל מהארק עם דיפה, ועד לסוף הקרב עם אישיקי בפרק 218, היה רצף הפרקים הגדול ביותר שהסטודיו עבד עליו במקביל אי-פעם, והפרוייקט הקשה ביותר הפקתית שהם התמודדו איתו אי-פעם (שזה מאוד לא מפתיע, בהתחשב ברמה הממש גבוהה מאוד של כל החלק הזה של האנימה, שהיא פשוט שונה לגמרי מכול שאר האנימה). הוא גם הוסיף באותה האמירה שפרקים 216-218 (הקרב עם אישיקי, באריון מוד, והמוות של קוראמה) הם שלישיית הפרקים שסטודיו פיירוט (הסטודיו של הסדרה) הכי השקיעו בהם אי-פעם, ושלאחר כל העבודה הפסיכית הזאת, הצוות יצטרך לקחת כמה זמן לנוח ולהוריד את הרגל מהגז – מה שהוביל לצניחה הקיצונית ברמה עם ארקים כמו הפונאטו וזה של הימאווארי וקאוואקי באקדמיה, ואפילו לבעיה המאוד מורגשת שמתרחשת מאחורי הקלעים עם הקוד ארק שרץ עכשיו באנימה – עד לרמה שבה אנימטור אמר שהוא קיבל רבע שעה בלבד לצייר את הסצינה של אל האוטסוטסוקי בפרק 287. האמת היא שעצם העובדה שהאנימה מצליחה להוציא לנו קטעים שנראים ממש מגניב, כמו הצגתו של דיימון ב- 289 או כמה קטעים סופר נחמדים של קאוואקי וקוד בפרק 290, תחת הלו"ז מגיהנום שהאנימטורים נאלצים לעבוד איתו, היא בשיא הרצינות מדהימה, והופכת את העובדה שאנשים אשכרה הולכים ותוקפים את האנימטורים בטוויטר על דברים כמו פריים אחד של נארוטו שנראה כמו גובלין בפרק 287 לפשוט מזעזעים ומרתיחים. ההפסקה הזאת היא פשוט מאוד הכרחית לצורך המשך ההפקה של האנימה בלי לשלוח אנימטורים לבית-חולים בסוף – מה שקורה מלא בתעשייה, ואני אפילו מכיר מקרה אחד כזה מבורוטו, ספציפית מהפונאטו ארק, שהיה אנימטור שעבד עליו בעודו מחלים מפציעה בבית-החולים. כמה חודשים להתארגן מחדש, לתת קצת מנוחה לאנימטורים (למרות שמההיכרות שלי עם התעשייה אני דיי הוזה אם אני מאמין שזה יקרה), אולי למצוא מנהלים הפקתיים (מי שמחפשים ומגייסים אנימטורים, וקובעים מי מהם יעבדו על איזה פרק) חדשים שיוכלו לחלק את כוח האדם של הסדרה בצורה יותר טובה (אתם יודעים, כמו הצמד המדהים שאחראי על זה באנימה של וואן פיס ועושים עבודה פשוט פנטסטית מאז שקודמו לתפקידם בתחילת וואנו), ופשוט להתאפס על עצמם כדיי לחזור בצורה יותר טובה ובריאה, שבהתאם, תאפשר גם רמה יותר עקבית של אנימציה במקום פרקים שנראים כמו סרט מצד אחד, ופרקים שנראים כאילו אני עבדתי עליהם מצד שני (יש לי אפס כישרון בציור, בגלל זה אני רק מנתח אותם) – הם בדיוק מה שהצוות זקוק לו עכשיו. לפי שמועות אמינות שרצות באינטרנט, האנימטורים בכלל רצו שההפסקה תימשך חצי שנה, וממש ניסו להילחם על-כך, שזה… דיי חבל לדעתי שלא הקשיבו להם, אבל גם שלושה חודשים זה משהו (כמובן בהנחה שזה באמת יהיה משך ההפסקה), ואני כן יכול להבין את הפחד של מחזיקי הזכויות – ובמיוחד המשקיעים – מהפסקה כזאת, שיכולה תיאורטית לפגוע ברייטינג, ובכך גם בהכנסות.
בקיצור, בורוטו נגמרת בעוד שבועות ספורים, ואיכשהו, אני חושב שהפעם גם אוהבי הסדרה וגם שונאיה יכולים להסכים כי מדובר בדבר טוב…

מסיימים בחתיכת בום:

אז הכותרת הבאה שלנו היא לא באמת ידיעה על הסדרה, אלא פשוט רצון אישי שלי להרים לכם קצת את הציפיות לקראת שלושה הפרקים שנותרו לנו – כי כפי שכתוב בכותרת, אנחנו מסיימים בבום רציני.
אז אומנם לא יצא לי לעבור על הצוותים של הפרקים לעומק (כן בקטנה), כי זה דורש הרבה זמן לחקור על השמות בגוגל ואין לי כל-כך את הזמן הזה לצערי, אבל אני עדיין יכול להבטיח לכם כי הפרקים האלה יהיו חזקים, ואפילו מאוד.
פרק 291 הוא פרק שזכה לצוות מאוד מוצלח, שבין היתר כולל את האנימטור קיוהיי אבטה (Kyohei Ebata) – האדם שעשה את הקטעים של רוק לי נגד גאארה ונארוטו נגד קיבה בסרטון ״הדרך של נארוטו״ (לחיץ) שיצא לפני כמה חודשים וכולנו כל-כך אהבנו. בנוסף, הוא גם אחד האנימטורים שעבדו על הקרב של קוד עם אנשיו של בורו בפרק 287 (שלא היה כזה מוצלח, אבל שוב, זה תוצר של חוסר בזמן), והוא עבד על סצינת ההצגה של דיימון (שהייתה מדהימה) בתפקיד (נראה לי) במאי אנימציה.
נוסף על-כך, אם צפיתם בפרומו לפרק 291, אתם יודעים שהוא כולל תמונות עומדות, במקום קטעים רגילים מתוך הפרק. ואם אתם הייתם צופים שבועיים של בורוטו עוד ב- 2021, יתכן מאוד שאתם זוכרים את סוג הפרקים שקיבלו פרומואים כאלה… אלה היו פרקים כמו 189 (קאוואקי נגד גארו), או 192 (העבר של קאוואקי). כלומר, מדובר בפרקים סופר מיוחדים ומושקעים הפקתית, שהצוות מאחורי האנימה פשוט החליט שהם רוצים להראות לנו כמה שפחות לפני שהפרק עצמו מגיע… ואם עדיין אין לכם ציפיות גבוהות לקראת הפרק הזה, יש לי גם תמונה אחת שפורסמה לקראת יציאתו. כמו בפעם הקודמת, טכנית מדובר בספויילר, אבל זה לא באמת מגלה כלום, אז תחליטו אתם אם לפתוח את תיבת הספויילר.

Spoiler

הלאה, יש לנו את פרק 292, שהוא, לפי השמועות שרצות, יהיה ה-פרק של הארק. מדובר בפרק שהצוות של האנימה עבד עליו הרבה מאוד זמן במיוחד, והפרק שכבר במשך חודשים רצות סביבו שמועות שאומרות שהוא יהיה פרק מיוחד שיתעלה הפקתית על כל מה שראינו מהאנימה עד היום.
ולסיום, הפרק האחרון – פרק 293 – הוא פרק שתואר על-ידיי אנשים מתוך הצוות של האנימה כדומה לפרק 218 (המוות של קוראמה), שהוא ללא טיפת ספק אחד הפרקים הטובים בסדרה, והאהוב ביותר עליי באופן אישי, כך שזה חתיכת רף להציב… וכמישהו שמודע לפחות לתוכן הסיפורי של הפרקים האלה, הודות לעובדה שאני קורא את המנגה, אני באמת יכול לראות אותם עומדים בו… אז כן, תרגישו חופשיים להתרגש לקראת השבועות הקרובים שלפנינו.

אנימה חדשה לנארוטו:

לצד ההכרזה על סיום החלק הראשון של בורוטו, הכרזה נוספת שפורסמה היא כי לכבוד חגיגות העשרים לאנימה המקורית של נארוטו, אנימה חדשה ובת 4 פרקים של נארוטו תצא בספטמבר הקרוב🤯🤯🤯.
לצערי, נכון לעכשיו לא פורסם שום מידע נוסף על האנימה החדשה הזו, כך שאין לי כל-כך על מה להרחיב או לספר לכם, אבל הנקודה היא שפשוט וואו… מי דמיין לעצמו שההכרזה הזאת תבוא? בטוח לא אני… ונקווה שבעתיד הקרוב יתפרסם קצת יותר מידע על הסיפור הכללי של האנימה, או האופי שיהיה לה, כדיי שנדע למה להתחיל לבנות ציפיות… בינתיים, אתם יכולים פשוט להתרגש ולחשוב על כמה שזה הזוי ומדהים שהכרזה כזאת בכלל הגיעה.
ועכשיו, יש לי עוד כמה דברים קטנים בשבילכם שהם לא באמת ידיעות חדשותיות על הסדרה, אלא פשוט קצת מידע מעניין ומגניב שהחלטתי לשתף אתכם בו:

קצת דיבורים על הפרקים האחרונים של בוריתו כי לא יצא לי לכתוב עליהם:

הפרט הראשון שיש לי בשביל אלה מביניכם שלא קוראים את המנגה, הוא על החולשות של איידה ודיימון. אני כמובן לא אגלה לכם מה הן, אבל אני רק אציין שאם תקדישו מספיק תשומת לב לאיך שהיכולות שלהם עובדות, תראו שכבר אפשר לפענח את החולשות שלהם – והן דיי פשוטות. עם דיימון, מדובר בהצגה ברורה של החולשה שכבר נודע לנו רשמית במנגה שקיימת ליכולות שלו. עם איידה, עדיין אין לנו אישור רשמי, אבל ממה שזה נראה כרגע במנגה – והסצינות שלה באנימה מאוד חיזקו את התאוריה הזאת – יש סיכוי מאוד גבוה שכבר פענחנו גם את החולשה שלה. יותר מזה לא אוסיף, כי זה פשוט ספויילר.
הפרט השני שלי בשבילכם נוגע לפרק 289 בפרט, ולסצינות של איידה בכלל, הוא כי מאוד שווה לכם לשים לב לניסוח המדוייק של השיחות שלה עם דמויות. זה לא משהו שאני שמתי לב אליו, אלא למדתי עליו מיוטיובר בשם Naruto Explained (שהוא מאוד מומלץ לדוברי האנגלית מביניכם, אגב), אבל כמעט בכול שורת דיאלוג שלה בסדרה ניתן לזהות לשון כפולה עם הומור כחול (שזה קלאסי קישימוטו [היוצר של נארוטו]). אז עכשיו כשאתם מודעים לכך שאתם צריכים לחפש את זה, אני מאוד ממליץ לכם לחזור ספציפית לשיחות שלה עם קוד בפרק 289, ולראות כמה הלשון הכפולה הזו היא בוטה ומורגשת ברגע שיודעים למה לשים לב. ואגב, איידה היא לא היחידה. גם דיימון, שקופץ על קוד כדיי "לרכב" עליו (ויש עוד דברים כאלה, אני פשוט לא זוכר עכשיו), הוא דוגמה לבדיחות כאלה… ששוב, זה סגנון ההומור של קישימוטו עוד מהימים של נארוטו, ואם אתם לא מבינים על מה אני מדבר, אני לא מתכוון להסביר כי זה לא מתאים פה.
ולסיום, בכול הנוגע לפרק 290, יש לי שני דברים מעניינים לכתוב עליהם:
קודם כל, זוכרים את הסצינה מפרק 290 שבה קוד רדף אחרי קאוואקי, סימן אותו ועץ בסביבה בטפרים, קפץ לתוך זה שעל העץ והופיע על הגב של קאוואקי?
זה היה קטע ממש מגניב ויפה, עם האנימציה הכי טובה בפרק, נכון? אז… נחשו מה?
מסתבר שהאנימטור שעבד עליו הוא קן אימאיזומי (Ken Imaizumi), אדם שהרזומה שלו כולל עבודה על פרקים 2 ו- 6 האגדי (הפרק של יאמאמוטו נגד יוהאבך) של בליץ׳ החדשה, והפרק הראשון של עונה 3 של דימון סלייר. בנוסף, בבורוטו, הבן-אדם עשה אנימציה לפרקים 135 (בורוטו, נארוטו, סאסקה, וג׳יראיה נגד אוראשיקי), 175 (צוות 7 נגד דיפה קרב שני), 189 (קאוואקי נגד גארו), 192 (העבר של קאוואקי), 207 (הצ׳ידורי של סאראדה), ו- 217 (באריון מוד נארוטו נגד אישיקי).
בקיצור, מדובר באנימטור פצצה, אז לא פלא שהוא נתן לנו את הקטע הכי מרשים וויזואלית בפרק…
ולקטע המעניין השני שלנו לניתוח הפרק, ההצגה הוויזואלית של עליונותו של קוד…

שתי התמונות המוצגות לכם למעלה מגיעות לאחר שקוד הכניע לחלוטין את קאוואקי, וכעת הוא מסביר לו את המטרה הסופית שלו והתוכנית שלו כיצד לממש אותה. בתמונה שמשמאל, אנחנו מקבלים שוט שמוצג כך שזה נראה כאילו קוד תופס את הירח בידו כמו איזו אבן מסכנה – מה שמאוד הזכיר לי שוט דומה של קאידו מתוך פרק 1033 של וואן פיס.עכשיו, מן הסתם שהקטע בבורוטו הוא לא סמלי ועמוק כמו בוואן פיס, וזאת מהסיבה הסופר פשוטה שבוואן פיס בכלל, ובמיוחד בארק וואנו בפרט, הירח משמש מוטיב סמלי חוזר עם משמעויות רבות – מה שלפחות למיטב ידיעתי, לא נעשה בבורוטו (לא שזה אומר משהו רע על בורוטו, כי מן הסתם שלא כל סדרה חייבת להפוך את הירח למוטיב סמלי בה). עם זאת, מה שהשוט הזה מפרק 290 של בורוטו כן עושה בדומה לזה של קאידו בוואן פיס, הוא להביע באופן וויזואלי את העוצמה האדירה שלהם כדמויות, וספציפית כנבלים, מה שעוזר להכניס לראש של הצופה, אפילו אם לרוב זה רק באופן לא מודע, את תחושת ה"אימה" (בדגש על מהרכאות, כי זו לא באמת איזו סדרת אימה) מפני קוד ומה שהוא עלול לעשות לקאוואקי וכול השאר.
באשר לתמונה הימנית של קוד פורש ידיים, היא מציגה אותו מ"זווית צילום" נמוכה – כאילו ה"מצלמה" מסתכלת עליו מלמטה – ובכך צובעת לנו אותו בראש כדמות כבירה, עוצמתית, ומאיימת. זו טכניקת צילום מאוד פשוטה יחסית שמשתמשים בה בקולנוע בכללי כל הזמן (גם בכיוון ההפוך – צילום דמויות מלמעלה על-מנת להציג אותן כלא מרשימות), וטוב שכך – כי כפי שאפשר לראות בתמונה מפרק 290, היא גם מאוד אפקטיבית.
ובחזרה לחדשות…

המשחק החדש שמעריצים חיכו לו במשך שנים סוף-סוף הוכרז:

המשחק החדש והאחרון בסדרת משחקי סטורם, Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections, הוכרז סוף-סוף אחרי חודשים על חודשים של שמועות שרצו לגביו, ושנים של דיבורים בקרב המעריצים על הרצון שלהם למשחק חדש בסדרה.
המשחק ישלב את כל ארבעה קודמיו לאחד אולטימטיבי, ויוסיף דברים חדשים שלא יהיו חדשים רק לו, אלא לכול הפרנצ׳ייז – ולא נראו באנימה או במנגה המקוריות.
2 דברים חדשים ומקוריים שכבר הוכרזו למשחק הם שיהיה אפשר לשחק את הקרב של אינדרה ואשורה, ושהמשחק יכלול סיפור חדש ומקורי לגמרי של בורוטו שיהיה אקסקלוסיבי למשחק. נוסף על אלה, ניחוש מאוד בטוח שלי הוא שהמשחק גם יאפשר לשחק את כל הסיפור של בורוטו (או לפחות את כל הסיפור של המנגה, כי זה מה שמעניין את רוב הקהל), אבל זה עוד לא הוכרז או אושר רשמית, אז תתייחסו לזה כרגע כאל "שמועה אמינה" נקרא לזה ככה. בנוסף, מי יודע מה עוד מתוכנן… שמעתי דיי הרבה אנשים מביעים אכזבה מכך שהמשחק פשוט כולל בתוכו את כל קודמיו בסדרה, מה שאומר שזו כנראה הייתה החלטה שיווקית מאוד גרועה להודיע דווקא על החלק הזה שלו כשמכריזים עליו רשמית לראשונה, אבל אל תדאגו – אני בטוח ב- 99% שזה יהיה הרבה יותר מסתם מחזור של המשחקים הקודמים שאנשים כבר קנו ושיחקו בהם.
בכול מקרה, יחד עם ההכרזה פורסם המידע כי המשחק ייצא עוד השנה, כך שהכרזות נוספות לגביו כנראה יגיעו מאוד בקרוב ורק ימשיכו להעלות הילוך לקראת יציאתו. ולפני שנסיים עם הכותרת הזו, עליי לשתף אתכם גם בציור אריזת המשחק שפורסם (תמונה מצורפת למטה), ובטריילר הראשון (לחיץ) למשחק שיצא.

ולסיום, פינת הציורים שלנו:

נגמרו החדשות להפעם, אבל עדיין יש לי כמה ציורים יפים, נחמדים, ורשמיים (אחרת לא הייתי משתף אותם בפוסט חדשות) בשבילכם:
תחילה, יש לנו פוסטר חדש לאנימה שפורסם לכבוד תחילת הקוד ארק החדש. הפוסטר מצוייר בסגנון שהרבה יותר מזכיר את המנגה מאשר את האנימה, אבל כמובן שזה לא מונע ממנו להיות ממש יפה ומגניב.

שנית, יש לנו את עיצובי הדמויות הרשמיים של אידה ודיימון לאנימה, שנראים אחלה, ומאוד נאמנים למקור שבמנגה. בהתחשב בכך שעיצובי הדמויות של חברי קארה וקאוואקי, למשל, נראו זוועה – אבל הדמויות עצמן נראו בגדול סבבה כשהן הופיע בסדרה, אני חושב שאפשר להתחיל להבין למה צמד האחים הזה נראה כל-כך טוב בכול פריים שלהם באנימה (זה, והבחירה של צוות ההפקה להשקיע בערמות של אפקטים וקומפוזיציה כדיי לגרום לאיור להיראות יפה ונעים לעין, מה שמלא אנשים מכנים באופן שגוי כ"אנימציה טובה" ולא "איור מדהים").
ולסיום, יש לי כמה ציורים שאנימטורים שעבדו על הפרקים של הקוד ארק ציירו ושיתפו על-מנת להביע את התרגשותם לקראת הפרקים ולהלהיב את המעריצים:

ציור של האנימטור FunDo לכבוד פרק 287, בו ככול הנראה עבד על הקרב של קוד עם ההוא שהזריק לעצמו כמויות הזויות של סטרואידים.

ציור של קיוהיי אבטה (שכבר כתבתי עליו בהרחבה קודם) לקראת פרק 287.

ציור של Flochiz (לא יודע על עבודות שלו מהעבר, או מה הוא עשה בפרק, לצערי) לכבוד פרק 287.

ציור מדהים של האנימטור Evaoki לקראת פרק 287. אני במיוחד אוהב את הדרך שבה היכולת של איידה לראות הכול מומחשת פה עם מלא עיניים שצופות בנו מכול מקום, זה פרט סמלי ממש מגניב.
לאלה מכם שמעוניינים לדעת עליו קצת, Evaoki הוא אנימטור בן 19 בלבד, אך בעל רזומה מאוד מרשים:
הוא עבד על פרקים 9 ו- 11 של בליץ' החדשה; פרק 167 של בלאק קלובר (חלקכם אולי מכירים אותה בשם תלתן שחור); פרקים 14, 18, ו- 21 של מושוקו טנסיי; פרקים 9, 12, ו- 13 של WONDER EGG PRIORITY (או "חשיבות ביצת הפלא", כפי ששמה תורגם לעברית); פרק 14 של בלו לוק (שהיא אנימת ספורט פגז שיוצאת עכשיו, ואם אתם לא צופים בה, תקנו את זה מייד); ופרק 131 של אקדמיית הגיבורים שלי.
ובנימה מפוצצת זו של הפרוייקטים הבאמת מרשימים שהוא עבד עליהם, קבלו (סוף-סוף) את הציור שלו:

ציור נוסף מקיוהיי אבטה, הפעם לקראת פרק 289. ציור ממש יפה, "זוויות הצילום" היא סופר מיוחדת ודינמית – מה שעושה אותו משמעותית יותר מעניין לעין.

ואחרון חביב, ציור נוסף של קיוהיי אבטה – הפעם לקראת פרק 291, אשר יוצא ביפן ממש מחר.

וזהו, אלה כל החדשות להפעם. מקווה ששמחתם מכול הידיעות הגדולות, ושאולי גם עזרתי לכם להבין יותר על מה שקורה מאחורי הקלעים של הסדרה… ואם אתם משחקים במשחקי מחשב/ קונסולות (אני לא), אשמח לדעת מה דעתכם על המשחק שהוכרז.
וזה יהיה הכול להיום (נגמר לי על מה לחפור), אז עד לפעם הבאה, נתראה בתגובות 🙂 .

 

עריכה: הרגע קלטתי ששכחתי לפתוח את הפוסט (וגם כמה מקודמיו) בכותרת האייקונית של חדשות בורוטו, אז ברצוני לשלוח פה מסר של התנצלות כנה ל- Sakura66 והבטחה שאשתדל לזכור בעתיד🙏😢.

25 thoughts on “הסוף של בורוטו, אנימה חדשה של נארוטו, ועוד | חדשות בורוטו

  • איזה כבוד… 🙂 ובכייף, אין כמו לטחון קצת על סדרות וסרטים שאני אוהב (או שונא, אבל זה יוצא לי יותר עם מארוול לאחרונה).

 1. חחח רק אותי זה התחיל להלחיץ שאני גולל וגולל למטה וזה לא נגמר ? 😀
  תודה על כל החדשות וההשקעה הזאת באמת, תמיד כיף להיחשף למידע חדש
  והכתיבה שלך מעוררת עניין אז זה מוסיף 🙂
  הייתי חייב לעצור באמצע ולהגיב חחח אני אמשיך לקרוא עכשיו…

  • חחחחחחחח הרגת אותי.
   וכמובן תודה ובכייף 🙂 .

 2. ואני באתי לכתוב תגובה זועמת על איפה הכותרת שלי😂
  בחמישי אני חושבת חברה שלחה לי שבחלק הראשון של בורוטו יגמר ועל ה4 פרקים בנארוטו והדבר הראשון שעלה לי לראש זה מתי תכתוב לנו פוסט על זהXD
  האמת שהייתי בשוק כשראיתי את זה, חשבתי שהחלק השני יבוא עוד הרבה זמן ולא שלושה חודשים, שזה לא יותר מידי זמן התארגנות.. חבל שלא לקחו את החצי שנה
  אבל נראה לי שהכי מרגש זה ארבע פרקים לנארוטוו העלתי יותר מידי רעיונות למה יהיה שםם
  אם אני זוכרת נכון גם קראתי איפשהו שיוציאו את נארוטו שוב רק באנימציה יותר טובה (או איור, עדיין לא מבחינה בהבדלים חחח) ולא זוכרת שקראתי שכתבת על זה משהו, אז אם אתה יודע על זה תעדכן
  אז תודה על הפוסט סדרת לי הכול. ושלא תשכח את הכותרת בפעם הבאה!!

  • חחחחח מחילה🙏.
   נהייתי כזה אייקון?😳
   אני בעיקר מופתע שהם לא חיכו עם ההפסקה והמעבר ל״חלק השני״ למתי שנגיע לטיימסקיפ, כמו שקרה עם נארוטו… ובטח ובטח על אחד כמה וכמה בהתחשב בכך שהמעבר לחלק השני הוא ממש באמצע הקוד ארק (כי הוא לא עומד להגיע לסיומו בפרק 293).
   למיטב ידיעתי, מה שקורה עם שידור חוזר של נארוטו הוא פשוט שלוקחים פרקים גדולים מהסדרה ומשדרים אותם בטלוויזיה היפנית החל מאמצע הקיץ… בלי חידוש או משהו, פשוט כמו שהם. מקווה שאני לא טועה בזה חחחחח😬 (כאילו, בת׳כלס אני כן אשמח לטעות, אבל הבנת את הכוונה).
   וההבדל בין איור לאנימציה הוא דיי פשוט: איור = האומנות עצמה, כמה היא מפורטת, נעימה לעין, וכדו׳. אנימציה = התנועה עצמה של הדמויות, איך שכול הפריימים (או, האיורים) השונים משתלבים ביחד ליצירת תחושה של תנועה. אנימציה טובה משמע שהתנועה של הדמויות מרגישה עוצמתית, מרשימה, וחלקה. זה יכול להתבטא בתנועות מאוד קיצוניות ומרשימות של דמויות שתופסות את העין, ויהיו גם הרבה פעמים מלוות בתנועות מצלמה דינמיות סביב המסך. מנגד, בסצינה יותר מינימליסטית ומציאותית, אנימציה טובה תתבטא בכמה שהכול מרגיש מציאותי, איך שהשיער זז באוויר, תנועת הבגדים בהתאם לתנועת הדמות הלובשת אותם, ההצללות שנעות בהתאם לתנועת הדמות… קצת קשה להסביר את זה, אבל זה לא מאוד מסובך בת׳כלס.

   • תראה מה זה, גם אייקוני וגם מפורסם.
    כמות הפעמים שראיתי תגובות ממך בכול אתר פאנסאב אפשרי.. היתכן שאתה אל האנימה?
    האמת אני לא ממש זוכרת מה קרה בחלק הזה של המנגה. אני מרפרפת על המנגה של בורוטו כי מצד אחד מעניין אותי מה קורה מצד שני אם יהיה מוות של מישהו או משהו בסגנון זה כשאני אראה את זה באנימה אני פחות אתרגש.. לא שאם אני ארפרף אני לא אראה אם מישהו ימות אבל נראה לי שהבנתXD
    אהבתי שכתבת בהתחלה שזה פשוט ואז ההסבר נמתח לפסקה שלמה:)
    מוזר. זכרתי שראיתי משהו על הוצאת נארוטו באנימציה (עכשיו כשאני יודעת את ההבדל חחח) יותר טובה או משהו כזה. שזה האמת לא כזה נורא, כי לראות את זה בצורה שונה כנראה יהיה ממש מוזר חחח

    • חחחחחחח😅
     כן… בגלל זה סגרתי את הפסקה בכך שכתבתי שקצת קשה להסביר.
     ואם יש לך את המקור שבו ראית את זה, אני מאוד אשמח לבדוק.

     • לא נורא, העיקר שאתה יודע😂
      אני יכולה לחפש אם יהיה לי זמן, אבל זה היה גם מסרטון ביוטיוב וגם מישהו שאמר לי, אז יש מצב שזה סתם בולשיט. בגלל זה שאלתי אולי אתה יודע משהו. בכול מקרה, יכולה לבדוק..

 3. באתי לפה ישר אחרי ששמעתי על זה שיהיו 4 פרקים חדשים לנארוטו. ולא אכזבת! כתבת פה על זה והסברת. וגם חידשת לי לגבי ההפסקה באנימה של בורוטו.
  אגב.. מה זה אומר על המנגה? היא תמשיך לרוץ כרגיל?

  • שמח לא לאכזב 🙂 .
   בנוגע לשאלתך, אין להפסקה אנימה שום השפעה על המנגה. להפך, ההפסקה גם באה לטובתם במובן הזה – כי היא נותנת למנגה כמה חודשים להתקדם בלי שהאנימה ממשיכה להוציא תוכן ולאיים בכך שתשיג אותה.

 4. מאת אני רואה בטיקטוק נארוטו בה אני ראיתי שה נארוטו מת אבל פו אני רואה את נארוטו בתאריך :‏

  מתי הולך ליהיות אוד פרק של בורוטו

  • יוצאים פרקים ביפן בכול יום ראשון.
   לאתר הם עולים כשהם מוכנים, תלוי בזמן החופשי של המתרגמים.

 5. פוסט חבלזזזזזזזזזזזז
  אני עוקב קבוע אחרי הבלוגרים ביוטיוב ואיזה כיף שיש משהו שעושה את זה בעברית!
  (אגב גיזס מי שקורא מנגה דחוף לקרוא/לראות ספויילרים ).
  בקיצור היה לי ממש כיף לקרוא ואני גם מסכים עם מה שכתבת. השנה האחרונה הייתה כמו מדבר באנימה ותודה לאל שהבכירים מבינים שהאנימטורים צריכים הפסקה. הם כבר 6 שנים מוציאים פרקים נונ סטופ!!
  אני תוהה מה יעלה בגורל הטיים סקיפ, אפילו קצת חושב שאולי הם יוותרו עליה או יעשו אותה בחלקים (כל פעם כמה חודשים ולא במכה). הסיום של פארט 1 באנימה זו הסיבה העיקרית שאני חושב ככה אגב, כי כרגע הסיבה היחידה להמשיך לעקוב אחרי האנימה זה לחכות לטיימ סקיפ, אז זה לא מסתדר לי עם המיתוג של פארט2…..

  • תודה 🙂 .
   אני לא אוהב ספויילרים, אבל ראיתי טירוף מוחלט סביב הצ׳אפטר החדש… אגלה למה בראשון.
   זה לא בדיוק נונ-סטופ, כי הייתה הפסקה של כמה חודשים בקורונה, וגם 6 שנים זה לא משהו פסיכי או יוצא מהכלל לאנימות שבועיות (וואן פיס כבר כמעט 24 שנים עם בקושי כמה הפסקות, למרות שזאת כן דוגמה קיצונית). העניין הוא שהם באמת לא מאורגנים כמו שצריך, והדרך הכי טובה להעיד הזה היא לא בהכרח הפרקים שנראים רע (למרות שגם הם כן מעידים על-כך), אלא חוסר היציבות של ההפקה. העליות והירידות באיכות הן ממש קיצוניות, הרבה יותר משנורמלי לראות… ובגלל שהקיצוניות הזאת היא סטנדרטית ורגילה לבורוטו, זה הסימן לבעיה.

 6. אני אוהב בורטו אני רואה כל פרק אתה רציני שיהיה חלק שני לבורטו עוד חודש כמעת

  • יהיה חלק שני. כבר סביר להניח שלא בעוד חודש, כי אין אף פיסת מידע על תאריך חזרה לרשמי לאנימה וזה מוזר לא להתחיל כבר לשווק ולבנות ציפייה לחלק השני בשלב הזה אם חוזרים בעוד חודש, אבל האנימה כן בטוח תחזור. כשנדע מתי, אני כמובן אשתדל לעדכן מהר ככול שייתאפשר לי (אני דיי עמוס כרגע).

סגור לתגובות.