נארוטו אוזומאקי:

מידע כללי

נארוטו הוא הדמות הראשית בסדרה. נארוטו הוא גנין מכפר העלה הנסתר. הוא חבר בקבוצה 7 המורכבת מסאקורה הארונו, סאסקה אוצ'יהא (לשעבר), סאי, יאמאטו (טנזו, מחליפו של קאקאשי) וקאקאשי האטאקה (מפקד הקבוצה). נארוטו הוא יליד לשבט האוזומאקי. במקור שם משפחתו היה אמור להיות נאמיקאזה- שם משפחתו של אביו, אך אביו (ההוקאגה הרביעי, מינאטו נאמיקאזה) ביקש שלא ידעו שנארוטו הוא בנו ולכן קראו לו על שם שבט אימו. נארוטו הוא הג'ינצ'וריקי השלישי של הקיובי, הביג'ו בעל תשעת הזנבות.

Naruto newshot.png

ביוגרפיה

נארוטו נולד להוקאגה הרביעי מינאטו נאמיקאזה ולקושינה אוזומאקי. ההורים של נארוטו קראו לו נארוטו על שם הדמות הראשית בספר הראשון של ג'יראיה, וזה הפך אותו לסנדק שלו. לפני הלידה של נארוטו הוריו וההוקאגה השלישי ידעו שהחותם של הקיובי שהיה בתוך קושינה ייחלש בזמן הלידה, וחששו שהחותם יישבר בזמן הלידה כשקושינה חלשה. כדי למנוע מזה לקרות קושינה נלקחה למקום קרוב לכפר העלה אשר אובטח בהרבה אנשי אנבו. עם זאת, טובי הופיע מיד לאחר שנארוטו נולד, ולקח אותו כבן ערובה, ואיים על חייו של נארוטו, בתמורה לכך שמינאטו יזוז מקושינה (שהחותם החל להיחלש ומינאטו היה חייב לחזק אותו). לאחר מכן מינאטו הציל את נארוטו והעביר אותו למקום בטוח, מה שאפשר לטובי לברוח עם קושינה. עד שמינאטו הגיע, טובי הצליח לשחרר את הקיובי. למרבה המזל, קושינה לא מתה לאחר שהקיובי השתחרר, ומינאטו הביא אותה למקום שבו שם את נארוטו והשאיר אותה שם. לאחר מכן מינאטו הלך להילחם בקיובי, אך נאלץ להתמודד קודם נגד טובי. בכדי להציל את הכפר, מינאטו חתם את הקיובי בנארוטו, שהאמין שיום אחד בנו יצטרך את כוחו של הקיובי כדי להביס את טובי. נארוטו גדל יתום, עם שם משפחתו של אמו (אוזומאקי) מכיוון שההוקאגה השלישי חשב שעדיף שלא ידעו את הקשר שבין ההוקאגה הרביעי לנארוטו (שהיה הג'ינג'וריקי החדש של הקיובי). לפני מותו של מינאטו, הוא ביקש מתושבי הכפר שיעריכו את נארוטו ויראו בו כאדם שעזר בתבוסתו של הקיובי. עם זאת, רק מעטים מתושבי הכפר כיבדו את בקשתו, ורובם נטרו טינה כלפי נארוטו, שמאכלס בתוכו את היצור שהרס את ביתם ומשפחתם. לאור זאת, ההוקאגה השלישי קבע כי אסור לאף אחד לדבר על האמת על נארוטו בתקווה שילדי הכפר לא ישנאו את נארוטו כמו הוריהם. למרות זאת, הילדים הלכו בעקבות הוריהם, למרות שלא ידעו למה. ההורים אומנם לא סיפרו להם את הסיבה, אך הרחיקו אותם מנארוטו. מלבד ההוקאגה השלישי, אירוקה אומינו היה היחיד שפעל בתור משפחה פונדקאית של נארוטו, וגם איצ'יראקו (בעל הראמן) ובתו פעלו גם כן במידה מסויימת.

כאשר נארוטו נפגש לראשונה עם סאסקה באקדמיה לנינג'ות, הם נבחרו להתמודד אחד נגד השני. נארוטו היה מאושר מההזדמנות לנצח את סאסקה ולהפוך לפופולארי, אך הובס בקלות. על ידי מבט בעיניו של סאסקה, נארוטו ראה את השנאה שיש בעיניו. כאשר אירוקה בקש מהם לעשות את חותם הפיוס, הם סירבו לעשות זאת. לאחר מכן, נארוטו הפך לנחוש לנצח את סאסקה, מה שהפך אותו ליריבו. כאשר נודע לנארוטו שסאסקה יתום כמוהו, הוא רצה לדבר איתו, אבל לא הצליח בגלל הקנאה שלו. עם זאת, נארוטו קיווה שיום אחד סאסקה יכיר בו בתור אדם ששווה אליו.

הופעותיו בעונה הראשונה (~מתעדכן~)

נארוטו נכשל שוב באקדמייה לנינג'ות, הוא היה מאוכזב כי עוד פעם נכשל להתקרב אל תואר ההוקאגה. לאחר מכן מיזוקי פנה אל נארוטו וסיפר לו שאם הוא יגנוב את מגילת החותמות מהמעון של ההוקאגה וילמד טכניקה אחת הוא יוכל להפוך לבוגר באקדמייה. נארוטו גנב את המגילה וניסה ללמוד את טכניקת העתקי הצל, בזמן שכל הכפר חיפש אותו. אחרי שאירוקה מצא אותו, הוא גילה שמיזוקי קשור לגנבת המגילה בכך שרימה את נארוטו כדי לקחת אותה ממנו. לאחר מכן מיזוקי אמר לנארוטו שהקיובי טמון בתוכו ושאירוקה שונא אותו בגלל זה (משום שהקיובי הרג את ההורים שלו). לאחר שנארוטו היה מופתע מדבריו של מיזוקי הוא הותקף על ידי כוכב נינג'ה גדול ולא יכל לזוז מהרעיון שהקיובי טמון בתוכו. נארוטו כמעט נחתך מכוכב הנינג'ה, כאשר אירוקה הציל אותו תוך כדי סיכון חייו ושלמות גופו. לאחר מכן, נארוטו ברח והסתתר מאחורי אחד העצים, בזמן שאירוקה השתנה לנארוטו וברח עם המגילה. מיזוקי השתנה לאירוקה ורדף אחרי נארוטו (אירוקה), אך הוא נחשף. אירוקה אומר למיזוקי שנארוטו הוא לא הקיובי. הוא נארוטו אוזומאקי- תושב כפר העלה ותלמיד שלו, מה שגורם לנארוטו לבכות. אחרי שנארוטו הסיק שדבריו של מיזוקי הם שקר משום שאירוקה לא שונא אותו, הוא השתמש בטכניקה של כפילי הצל והחל להכות את מיזוקי. אחרי שמיזוקי הובס אירוקה הודיע לנארוטו שהוא סיים את האקדמיה משום ששלט בטכניקה ממש קשה, והעניק לו מגן מצח של כפר העלה.

לאחר כמה ימים נארוטו פגש בקונוהאמארו, נכדו של ההוקאגה השלישי, שניסה להביס את סבו ונכשל. אחרי שנארוטו יצא מפגישתו עם ההוקאגה, קונהאמארו החל לעקוב אחריו והתחנן בפניו שיהפוך למורה שלו. נארוטו הסכים והחל ללמד את קונהאמארו טכניקות סוטות, שבהן השתמש נגד המורה הפרטי האמיתי שלו.

אחרי שנארוטו סיים את האקדמייה הוא שובץ לצוות 7 ביחד עם סאסקה וסאקורה תחת הנהגתו של קאקאשי. המשימה הראשונה שקיבלו הצוות מקאקאשי היא מבחן שיבדוק אם הם ראויים להיות גנינים. במבחן שלושתם היו צריכים לגנוב 2 פעמונים שנמצאים אצל קאקאשי וחבר הצוות השלישי שלא יצליח להשיג פעמון יכשל ולא יהיה גנין לעולם. כאשר המבחן התחיל כל השלושה התפצלו וניסו לקחת ממנו את הפעמונים. כעבור כמה שעות כל חברי הקבוצה החלו להיות רעבים ונארוטו ניסה לגנוב את האוכל שקאקאשי הביא. כשנארוטו ההתיישב לאכול, הוא נתפס על ידי קאקאשי, שבתגובה קשר אותו אל בול עץ במשך כל המבחן. כאשר הגיע שעת הצהריים, קאקאשי אמר לקבוצה שהם היו צריכים לעבוד בשיתוף פעולה כדי לקחת את הפעמונים ולא כל אחד לחוד. הוא השאיר אותם לאכול, אסר עליהם לתת לנארוטו אוכל ואז הלך. כשסאסקה וסאקורה החלו לאכול הם נתנו טיפה אוכל לנארוטו בטענה שהם צריכים אותו כדי להמשיך במבחן ושקאקאשי לא היה שם באותו רגע. אבל כאשר עשו זאת, קאקאשי פתאום הופיע. הקבוצה הייתה המומה והבינה שלא יהפכו לנינג'ות, אבל קאקאשי אמר שהם הצליחו במבחן וכל זה היה תרמית כדי לבדוק אם יהיה ביניהם שיתוף פעולה ולאחר מכן אמר שהם הראשונים שהצליחו במבחן שלו.

אחרי שנארוטו הצליח במבחן הוא וכל צוות 7 קיבלו משימות ממש טיפשיות וקלות כמו לנקות את הנחל ולתפוס חתולים. אחרי המון תלונות של נארוטו על המשימות, ההוקאגה נתן להם משימה בדרגה C שהיא ללוות את טאזונה אל ארץ הגלים. במהלך ההליכה שלהם אל ארץ הגלים הם הותקפו על ידי האחים השדים שניסו להרוג את טאזונה. אחרי שנארוטו והצוות הצליחו להביס את האחים השדים הם הבינו שהמשימה היא לא רק משימת ליווי פשוטה. אחרי שהצוות גילה שמשימה זו צריכה להיות בכלל בדרגה B טאזונה סיפר להם את האמת שארצו נמצאת תחת שליטתו של גאטו, ואנשי המדינה העניים לא יכולים לשלם על משימה ברמה כזו גבוהה. לכן הוא שיקר כדי שיגנו עליו מפני גאטו עד שיוכל לבנות את הגשר שבעזרתו יוכל לחבר את הארץ אל היבשת ולקוות שיצילו אותם. לאחר שצוות 7 גילה את האמת הם החליטו לעזור לטאזונה בהשלמת המשימה. לאחר מכן צוות 7 וטאזונה המשיכו במסע עד שהם הותקפו על ידי זאבוזה אחד מהמתנקשים של גאטו. כשזאבוזה תקף קאקאשי החל להילחם בו אחד על אחד. אחרי שקאקשי נלכד בכלא המים הוא אמר לנארוטו סאסקה וסאקורה לברוח עם טאזונה. אחרי שנארוטו לא עשה כלום נגד האחים השדים, נארוטו החליט לעזור לקאקאשי להשתחרר בעזרת סאסקה. לאחר שקאקשי השתחרר הוא הצליח להביס את זאבוזה כאשר הפעיל את השארינגאן, אבל לפני שזאבוזה נהרג, הגיע צייד נינג'ות והרג את זאבוזה בעזרת מחטים (לאחר מכן גילו שהצייד היה בעצם נער בשם האקו, אשר פעל בשיתוף פעולה עם זאבוזה והכניס אותו למצב של קומה כדי להציל אותו מפני קאקאשי).

לאחר הקרב קאקאשי צוות 7 הלכו לביתו של טאזונה. במהלך השהיה שלהם שם, קאקאשי אימן אותם בהליכה על עצים בעזרת הצ'אקרה שלהם. את האימונים סאקורה השלימה ראשונה מפני שיש לה שליטה ממש גבוהה בצ'אקרה. לעומת זאת נארוטו וסאסקה היו צריכים להתאמן הרבה יותר זמן. לאחר שנארוטו השלים את האימונים והחל לנוח, הוא נפגש עם האקו (שהיה ללא המסכה ולכן נארוטו לא זיהה אותו) ולא היה מודע לכך שזה אותו צייד נינג'ות שהרג את זאבוזה. השניים ניהלו שיחה על היקרים להם ואיך הם הולכים להגן עליהם. אחרי שסיימו לדבר האקו עזב.  נארוטו סיים את האימון בטיפוס על עצים. לאחר האימון נארוטו היה כל כך עייף ששאר צוות 7 נתן לו זמן לנוח בזמן שהם ממשיכים את המשימה יום למחרת.

כאשר נארוטו התעורר אחרי האימון הוא הלך לעזור לצוות 7 במשימה וכאשר מצא אותם הוא קלט שהם בעיצומו של קרב נגד זאבוזה והאקו. כשנארוטו ראה מה קרה הוא הלך לעזור לסאסקה בקרב נגד האקו, אבל גם נלכד בטכניקה של מראות הקרח שלו. כשנארוטו וסאסקה היו בתוך הטכניקה של האקו הם נפצעו ממש קשה מהמחטים שלו עד שהגיעו למצב שנארוטו לא יכל לזוז. כשהאקו בא לחסל את נארוטו, סאסקה הגן עליו בגופו ואז קרס. כאשר נארוטו ראה את זה הוא חשב שסאסקה מת והוציא מתוכו את צ'אקרת הקיובי. כשנארוטו היה מוקף בצ'אקרה של הקיובי הוא הצליח לשבור את המראות של האקו, ונתן להאקו אגרוף חזק שהצליח לשבור לו את המסכה.

לאחר שמסכתו של האקו נשברה, נארוטו זיהה אותו, והחל לשאול אותו למה הוא עובד עם זאבוזה. האקו סיפר לו את סיפורו: הוא נולד לאם עם קקאי גנקאי. באותה תקופה, בכפר של האקו היתה שנאה גדולה כלפי אנשים עם קקאי גנקאי, וכתוצאה מכך, אביו של האקו הרג את אשתו (אימו של האקו). האקו זעם על אביו והרג אותו באמצעות הקקאי גנקאי שלו.
לאחר מות אביו, הוא עזב את כפרו וחי ברחוב. בשלב מסוים זאבוזה מצא אותו והחליט לאמץ אותו כעוזר.
מאז האקו נשבע להגן על זאבוזה. רגע לפני שנארוטו מתכוון להרוג את האקו, האקו מסתלק ונחלץ לעזרתו של זאבוזה.

לאחר שהראיקירי של קאקאשי הורג את זאבוזה, זאבוזה אינו יכול להילחם עוד.
כאשר גאטו ואנשים מגיעים לזירה, גאטו בועט בגופתו של האקו, אך זאבוזה לא מגיב, מה שגרם לנארוטו לכעוס על זאבוזה, ולנאום בפניו על כך שהאקו העריץ אותו והיה מוכן לבקריב את חייו למענו. נאום זה גרם לזאבוזה לבכות ולהתרכך. לאחר מכן, זאבוזה הורג את גאטו ומת מפצעיו.
קבוצה 7 קוברת את זאבוזה והאקו, ונארוטו מחליט שדרך הנינג'ה שלו תהיה להגן על חבריו.
לאחר מכן, הם חוזרים לכפר העלה.

כאשר הם חוזרים לכפר העלה, נארוטו נתקל בקאנקורו, נינג'ה מכפר החול שמציקה לקונוהאמארו. הוא מתרגז על קאנקורו וכמעט מתחיל איתו קרב, אך ברגע האחרון סאסקה מגיע. לאחר מכן, אחיו של קאנקורו, גאארה, מגיע גם הוא לזירת הקרב ומביע רצון להילחם נגד סאסקה, מה שמרגיז את נארוטו וגורם לו לקנא.

כמה ימים לאחר מכן, נארוטו, סאסקה וסאקורה מקבלים מקאקאשי טפסי הרשמה למבחני הצ'ונין.
כאשר מגיע הזמן למבחן הראשון, הם מאותגרים על ידי נינג'ה מכפר העלה בשם רוק לי. נארוטו רוצה להילחם נגדו, אך הוא רוצה להילחם בסאסקה. לאחר הקרב בין רוק לי וסאסקה (שמופסק על ידי גאי סנסיי, המורה של רוק לי), הם נכנסים לאולם שבו התקיים הסבב הראשון בבחינות הצ'ונין, שם הם פוגשים את חבריהם מקבוצות אחרות ועוד הרבה נינג'ות מכל מיני כפרים (ביניהם קאבוטו, שאיתו הם מתיידדים בהתחלה).

לאחר מכן, מגיע הבוחן בסבב הראשון, איביקי מורינו.

איביקי מורינו מסביר את חוקי המבחן הראשון:

א. ישנן 10 שאלות בבחינה. כל משתתף מתחיל עם 10 נקודות. מי שטועה שאלה- מאבד נקודה.

ב. הבחינה היא מאורע קבוצתי- מי שלא מצליח לענות על אף שאלה- מקבל 0 ומכשיל את הקבוצה יחד איתו.

ג. אם מישהו פורש מהבחינה- הוא לוקח איתו את קבוצתו. הם יוכלו לגשת שוב בשנה הבאה.

ד. אם מישהו נתפס מעתיק בבחינה- הוא מאבד שתי נקודות. ברגע שהוא נתפס מעתיק חמש פעמים הוא נפסל, מפסיל איתו את קבוצתו והם יאלצו לעזוב את המבחן.

ה. השאלה העשירית נחשפת רק 45 דקות לאחר תחילת המבחן.

בבחינה נארוטו נלחץ מאוד, משום שהוא לא טוב בבחינות בכתב. הדבר מלחיץ גם את סאקורה וסאסקה, שפוחדים שנארוטו יכשיל אותם.
באמצע הבחינה, הינאטה רואה שנארוטו נמצא במצב קשה ומזיזה מעט את המבחן שלה לכיוונו של נארוטו, כך שיוכל להעתיק. נארוטו כמעט מתפתה, אך לבסוף בוחר שלא להעתיק.
בינתיים כולם כבר מצליחים להבין את מטרת הבחינה- לנסות להעתיק בלי להיתפס.

לאחר 45 דקות מתחילת הבחינה, איביקי מודיע לנבחנים שהגיע הזמן לחשוף את השאלה האחרונה, אך הוא מזהיר אותם- מי שטועה בשאלה הזאת מפסיל את קבוצתו והם לא יוכלו לגשת לבחינות הצ'ונין לעולם. רגע לפני חשיפת השאלה, הוא שואל מי רוצה לפרוש. נארוטו כמעט מרים את ידו ברצונו לפרוש, אך רגע לאחר מכן הוא מכריז שלא יפרוש ושדרך הנינג'ה שלו בעצם דוגלת בלא לפרוש ולא לוותר.
איביקי רואה את הנחישות שנארוטו הכניס באחרים וחושף שאין שאלה עשירית, וזו היתה רק תחבולה לראות האם הם יכולים לקבל החלטות קשות גם במחיר של פגיעה בחברי הקבוצה.
לאחר מכן איביקי מכריז שכל הנוכחים בחדר עברו את השלב הראשון של בחינות הצ'ונין.

בשלב הזה נכנסת אנקו, הבוחנת של השלב השני, ומכריזה על תחילתו של השלב השני.

השלב השני מתרחש באיזור האימונים 44, שנקרא גם "יער המוות".
בשלב זה ישנן שתי מגילות- מגילת הארץ ומגילת גן העדן. כל קבוצה מקבלת מגילה אחת, ומטרתה היא להשיג את המגילה השנייה ולאחר מכן להגיע אל מגדל הפיקוח שביער עם שתי המגילות. מטרת השלב הזה היא לבחון את כוחם של המשתתפים ואת שילוב הפעולה ביניהם.

קבוצה 7 נכנסת ליער.
הם מסתובבים ביער ולאחר כמה דקות נארוטו הולך להתפנות.
לאחר כמה שדקות הוא חוזר, אך סאסקה תוקף אותו. מתברר שזהו לא נארוטו האמיתי, ושנארוטו האמיתי נחטף ונקשר. סאסקה נלחם בנינג'ה המתחזה, כשנארוטו מחליט לזרוק על הנינג'ה קונאי. אותו נינג'ה מתחמק, אך סאסקה גם זורק עליו סכין. בשלב מסוים סאסקה נועץ בו סכין בחזה, מה שגורם לנינג'ה לסגת.
לאחר מכן סאסקה מחליט ליצור סיסמא ארוכה שרק צוות 7 יידע, כדי שמקרה כזה לא יחזור על עצמו. נארוטו מראה סימנים לכך שהוא לא זוכר את הסיסמא.
לפתע נשמע פיצוץ שמעיף את צוות 7 ומפצל אותם.
לאחר שהפיצוץ נרגע, סאסקה וסאקורה מתאחדים. לפתע מגיע נארוטו. סאסקה שואל את נארוטו מה הסיסמא שהם קבעו ונארוטו מדקלם אותה. סאסקה תוקף את נארוטו בטענה שנארוטו האמיתי לא היה מצליח לזכור סיסמא כל כך מסובכת, מה שמראה שזה נארוטו מזוייף.

בינתיים, נארוטו האמיתי נמצא במקום אחר ביער, כשלפתע, צץ נחש ענקי ובולע אותו. אחרי זמן מה בבטן הנחש, הוא יוצר עשרות כפילים ומפוצץ את בטן הנחש בפנים.

לאחר מכן, נארוטו מגיע להציל את סאסקה מנינג'ה שתוקפת אותו ואומר לסאסקה שהוא שכח את הסיסמא.
בינתיים, סאסקה, מבוהל לגמרי, מחליט לתת לנינג'ה את המגילה שלהם כדי שיחוס על חייהם. הוא אומר לסאקורה לזרוק לעבר הנינג'ה את מהגילה, אך נארוטו תופס אותה ואומר לסאסקה שהוא לא מבין למה הוא מוותר כל כך מהר, ושזה לא הסאסקה שהוא מכיר. לאחר מכן הוא רץ לתקוף את הנינג'ה.
הנינג'ה מזמן נחש שמטיח את נארוטו אל העצים שלידם.
הנחש שובר את העץ שנארוטו הוטח עליו ומעיף את נארוטו לכיוון פיו. לפתע הקיובי מתעורר אצל נארוטו, שמצליח לפתוח את פיו של הנחש. הוא בועט בנחש ומרביץ לו סדרת אגרופים. לאחר מכן הנינג'ה מזהה את נארוטו בתור ילד הקיובי, ומחליט לתקוף את סאסקה במקום. בעוד הנחש זוחל לכיוונו של סאסקה, נארוטו עוצר את הנחשד בגופו וקורא לסאסקה פחדן (אנלוגיה לסצנה שבה סאסקה קרא לנארוטו פחדן לאחר ההיתקלות באחים השדים).
לאחר מכן, הנחש הענקי תופס את נארוטו בלשונו והנינג'ה שנארוטו נלחם בה מטילה על נארוטו טכניקת חתימה, שמאוחר יותר מתברר שהיא משבשת את צ'אקרת הקיובי. לאחר מכן נארוטו מתעלף.

אחרי זמן מה נארוטו מתעורר ורואה שהנינג'ה הובסה ושרוק לי וקבוצה 10 (אינו, שיקאמארו וצ'וג'י) נמצאים בסביבתו. נארוטו שומע שסאסקה הביס את הנינג'ה ואת הנינג'ות מכפר הצליל לבדו.

יום לפני סיום השלב השני ולקבוצה 7 עדיין אין מגילה. נארוטו מציע לסאקורה לזייף את המגילה השנייה, אך סאקורה אומרת שזה רעיון לא טוב, מכיוון שהם לא יודעים מה כתוב במגילה. נארוטו מציע לפתוח את המגילה שיש להם, אך קאבוטו עוצר אותם לפני שהם מספיקים לעשות זאת. הוא מצטרף לקבוצה 7 ויחד הם נעים לכיוון המגדל, לנסות להשיג מגילות מקבוצות אחרות. בשלב מסוים הם מגלים שהם נפלו לגנג'וטסו. הם נתקלים בחבורת שינובים גדולה ונלחמים בהם. הם מוצאים את מגילת גן העדן שהיו צריכים ומגיעים לטירה.

לאחר שיותר מדי קבוצות עברו את שלב יער המוות, הוחלט לעשות סבב מקדים לשלב האחרון של בחינות הצ'ונין.
בסבב הזה נארוטו נלחם נגד קיבה. בהתחלה נראה היה שקיבה עומד להביס את נארוטו, אך נארוטו לא מוותר ומביס את קיבה בעזרת טכניקה שהעתיק מסאסקה (בשילוב של העתקי צל).

בין הסבב המקדים לשלב השלישי לשלב עצמו ישנה הפסקה של כחודש. נארוטו מבקש מקאקאשי לאמן אותו, אך קאקאשי מסרב. במקום זאת, הוא מצמיד לנארוטו את אביסו, כדי שילמד אותו.
הם הולכים למעיינות החמים, שם אביסו נתקל באדם זקן ומציצן. אביסו גוער באותו אדם, שמצליח לכסחו בקלות.
נארוטו מתלהב ומבקש מאותו אדם שיאמן אותו. אותו אדם, שמתגלה אחר כך כג'יראיה, מסרב בתחילה לאמן אותו, אך לאחר נדנודים רבים מצידו של נארוטו (ולאחר שנארוטו מציג בפניו את אחת הטכניקות הסוטות שלו), ג'יראיה מסכים לאמן אותו.

בהתחלה הוא מורה לנארוטו לנסות ללכת על המים, אך נארוטו נכשל. בשלב מסוים, ג'יראיה מבחין בחותם שהנינג'ה מבחינות הצ'ונין חתם בנארוטו (מה שמקשה עליו לעצב צ'אקרה) ומסדר אותו. עכשיו לנארוטו קל ללכת על המים.

בהמשך אימוניהם, ג'יראיה מנסה ללמד את נארוטו לזמן צפרדעים, אך נארוטו נכשל. הוא גורם לנארוטו לגמור את כל הצ'אקרה שלו ע"י יצירת כפילי צל ולחימה בהם. אחר כך, ג'יראיה מבקש מנארוטו לנסות שוב לזמן צפרדעים (בתקווה שצ'אקרת הקיובי תופיע), אך נארוטו שוב נכשל.
משנגמרו לג'יראיה הרעיונות, הוא לוקח את נארוטו וזורק אותו לעבר תהום חלולה. רק אז מצליח נארוטו לזמן צפרדע ענקית. ג'יראיה מבין שצ'אקרת הקיובי משתחררת רק כאשר נארוטו בסכנת חיים.

נארוטו עולה לשלב האחרון של בחינות הצ'ונין. בשלב האחרון הוא נלחם בנג'י, שידוע בתור גאון. נג'י מזלזל בנארוטו ואומר לו שהוא לא יכול להביסו, שזהו הגורל ואי אפשר לשנותו. במהלך הקרב, נראה שידו של נג'י על העליונה. הוא שואל את נארוטו מדוע הוא לא מוותר, ונארוטו אומר לו שזה מפני שדרך הנינג'ה שלו דוגלת באי וויתור, ושאם יוותר לא יוכל להיות הוקאגה. בסופו של דבר, נארוטו משחרר מעט צ'אקרה של הקיובי ומנצח את נג'י. לאחר מכן, הוא אומר לנג'י שבאקדמיה טכניקת הכפילים הייתה הטכניקה הכי חלשה שלו, אך עם עבודה קשה הוא הצליח לשלוט בה, ושגורל הוא דבר שניתן לשינוי.

לאחר הקרב שלו נגד נג'י, נארוטו מצפה בקוצר רוח לבואו של סאסקה להילחם בקרב שלו. כשהם מתראים, סאסקה אומר לנארוטו שלפי החיוך שלו הוא מבין שהוא ניצח, ונארוטו מאשר.
לאחר מכן, נארוטו ושיקאמארו עולים ליציע. בדרך הם רואים את גאארה הורג שתי נינגקות מכפר הדשא, כשעל פניו הבעה שטנית. נארוטו ושיקאמארו המבועתים ממהרים להזהיר את קאקאשי מפני גאארה ולהפסיק את הקרב שלו נגד סאסקה, אך קאקאשי אומר להם להירגע ושיצפו בקרה ושלא ידאגו לסאסקה כי הוא עוד יפתיע אותם.

הקרב נעצר עם תחילת הפלישה לקונוהא. על אולם הקרבות מוטל גנג'וטסו שמרדים את כל האנשים. היחידים שלא מושפעים מהגנג'וטסו הם סאסקה, סאקורה, קאקאשי וגאי.
סאקורה מעירה את נארוטו וניגשת להעיר את שיקאמארו, שמתגלה כי זייף את ההירדמות שלו.
בינתיים, שלישיית החול בורחת וסאסקה דולק אחריהם.
קאקאשי נותן לנארוטו, שיקאמארו וסאקורה משימה- לרדוף אחרי סאסקה.

נארוטו וסאקורה מגיעים בזמן למנוע מגאארה להרוג את סאסקה.
גאארה מעלף את סאקורה ונארוטו נאלץ להילחם נגדו.
בשלב הזה, נארוטו מגלה את חוזקו של מגן החול של גאארה, שמתחיל בתהליך ההפיכה שלו לשוקאקו.

בשלב הזה, נארוטו לומד על עברו של גאארה כג'ינצ'וריקי של שוקאקו.
היות וגם הוא ג'ינצ'וריקי, נארוטו מבין את כאבו של גאארה, אך נחוש לנצח אותו.
הוא שולח צבא של העתקי צל לתקוף את גאארה, שבתגובה הופך את עצמו לשוקאקו ונותן לשוקאקו לשלוט בגופו ע"י הכנסתו לתרדמת.

נארוטו מזמן את גאמהבונטה. הם מנסים להילחם מול שוקאקו אך ללא הצלחה.
נארוטו וגאמהבונטה הופכים את עצמם לקיובי ותוקפים את שוקאקו.
נארוטו מעיר את גאארה ע"י אגרוף בפרצוף.
לאחר מכן, הוא משווה את עצמו לגאארה בראשו ומבין שגאארה לבדו בעולם ואין לו קשרים או חברויות עם אף אחד.
נארוטו מטיח את ראשו בראשו של גאארה, מה שגורם לדימום של שניהם.
שניהם נופלים על הקרקע חסרי יכולת לזוז.
נארוטו זוחל אל גאארה, שאומר לו להתרחק. גאארה שואל את נארוטו איך הוא עדיין חי, ונארוטו מספר לו שגם הוא היה בודד ושנוא בעבר, אך עם הזמן יצר קשרים ורכש חברים, עליהם מוכן להגן בכל מחיר.
לאחר מכן גאארה נאסף על ידי אחיו ואחותו ונארוטו נאסף על ידי סאקורה וסאסקה.

לאחר הקרב, נארוטו מגיע ללווייתו של ההוקאגה השלישי, שם הוא אומר לאירוקה ולקאקאשי שהוא מתחיל להבין את המשמעות של רצון האש ושל הגנה על היקרים לך.

לאחר הלווייה, ג'יראיה מורה לנארוטו להתלוות אליו בחיפוש אחר האישה שתוכל להחליף את ההוקאגה, הסאנינית האגדית טסונאדה. נארוטו מסכים בתנאי שג'יראיה ימשיך לאמן אותו.

בדרך הם עוצרים בעיירה קטנה, שם קיסאמה ואיטאצ'י פוגשים את נארוטו. הם מורים לו לבוא איתם, כשלפתע, סאסקה מגיע ומנסה לתקוף את איטאצ'י. איטאצ'י תופס את סאסקה ומצמיד אותו אל הקיר. נארוטו מנסה לעזור לסאסקה ע"י שחרור צ'אקרת קיובי, אך זו נשאבת ע"י סאמה-האדה של קיסאמה.
לאחר שאיטאצ'י מטיל עליו גנג'וטסו, סאסקה מתעלף ונארוטו לא יודע מה לעשות. לפתע, מגיע ג'יראיה ומצליח להבריח את איטאצ'י וקיסאמה. הוא לוקח משם את נארוטו, אך סאסקה נותר שם, עד שגאי מגיע ולוקח אותו לקונוהא.

במהלך חיפושם אחרי טסונאדה, ג'יראיה ונארוטו נכנסים לבר, שם הם פוגשים בה כשהיא שיכורה.
ג'יראיה וטסונאדה משחקים קלפים וג'יראיה מציע לה להיות ההוקאגה הבאה. טסונאדה מסרבת וצוחקת על תפקיד ההוקאגה. נארוטו כועס ומתפרץ עליה. הוא אומר שלהיות הוקאגה זה תפקיד חשוב וההוקאגה הרביעי היה אדם גדול וחזק ושהיא לא תעז לומר עליו דברים רעים, כי אז הוא ייכסח אותה. טסונאדה מאתגרת את נארוטו לדו-קרב מחוץ לפאב.
נארוטו מנסה לתקוף אותה אך היא חוסמת כל מתקפה שלו. טסונאדה שואלת את נארוטו למה כל כך חשוב לו תואר ההוקאגה, והוא אומר שזה מפני שזהו חלומו ויוצר ראסנגאן. באמירה זו, נארוטו מזכיר לטסונאדה את אחיה הקטן ואהובה המנוחים. טסונאדה נכנסת לתדהמה כשנארוטו רץ אליה עם הראסנגאן. נארוטו כמעט ותוקף אותה, אך היא חוסמת אותו ומעיפה אותו באמצעות פליק במצח. היא נותנת לו אתגר- אם תוך שבוע הוא יילמד להשתמש בראסנגאן, היא תהיה ההוקאגה ותיתן לו את השרשרת שלה. אם לא, הוא וג'יראיה יעזבו אותה במנוחה.
נארוטו נענה לאתגר.

בהמשך, נארוטו מתאמן על הראסנגאן בעזרת טיפים מג'יראיה.
בסופו של דבר, הוא עומד בהבטחתו ושולט בראסנגאן תוך שבוע.

במהלך הקרב בין ג'יראיה, טסונאדה ואורוצ'ימארו, קאבוטו עומד לתקוף את טסונאדה, אך נארוטו מגן עליה.
נארוטו אומר שאסור לו למות עד שיהפוך להוקאגה, מה שמזכיר לטסונאדה את אחיה הקטן.
הוא תוקף את קאבוטו בעזרת הראסנגאן שלמד ליצור.
לאחר מכן, טסונאדה מרפאת את פצעיו של נארוטו מהקרב, נותנת לו את השרשרת שלה וחוזרת ביחד עם נארוטו וג'יראיה לכפר, לקבל על עצמה את תפקיד ההוקאגה.

 

לאחר חזרתו של נארוטו לכפר, סאסקה, אשר מאושפז בבית החולים של קונוהא, שומע עד כמה נארוטו התחזק.
הוא מקנא בנארוטו ומחליט להזמין אותו לקרב.
לפני שהם מתחילים להילחם, נארוטו מבקש מסאסקה שיחבוש את מגן המצח שלו על מנת שילחמו כשווים. סאסקה מסרב בזלזול וטוען שנארוטו לא יצליח לגעת אפילו במצח שלו.
הם נלחמים ובשלב מסוים הם עומדים לתקוף האחד את השני בעזרת ראסנגאן וצ'ידורי, אך קאקאשי עוצר בעדם.
סאסקה קם לאחר הצ'ידורי שלו פוגע בדוד מים שלידו ויוצר בו חור גדול.
מנגד, הראסנגאן של נארוטו פגע בדוד מים אחר ויצר רק חור קטנטן, מה שגורם לסאסקה שמחה, אך לאחר מכן, כאשר הוא רואה את הצד האחורי של הדוד שנארוטו פגע בו ואת הנזק האדיר שנגרם לו בעקבות הראסנגאן, הוא מתמלא זעם.
באותו לילה, סאסקה מחליט לעזוב עם רביעיית הצליל של אורוצ'ימארו.
למחרת, כאשר נודע לטסונאדה על עזיבתו של סאסקה, היא מכנסת את שיקאמארו ומבקשת ממנו לאסוף כמה שינובים שיצאו איתו לעצור את סאסקה. הוא לוקח עימו את נארוטו, צ'וג'י, נג'י וקיבה והם יוצאים לעצור את סאסקה.

במהלך מסעם, הקבוצה נתקלת ברביעיית הצליל, כאשר כל פעם אחד מהם עוצר ונלחם נגד אחת מרביעיית הצליל (צ'וגיVSג'ירובו, נג'יVSקידומארו, קיבה ואקאמארוVSסאקון ואוקון ושיקאמארוVSטאיויה).
בהמשך, נארוטו נלחם בקימימארו, שליח נוסף של אורוצ'ימארו, אך רוק לי וגאארה (בהמשך) באים להחליפו בקרב נגד קימימארו על מנת שיוכל לעצור את סאסקה.

נארוטו פוגש את סאסקה בעמק הסוף (העמק עם הפסלים הענקיים) ומנסה לשכנע אותו לחזור לכפר.
סאסקה מסרב ואומר שהוא הולך לאורוצ'ימארו.
נארוטו וסאסקה נלחמים וסאסקה אומר לנארוטו שהוא חייב להרוג אותו על מנת להתחזק כי אחיו אמר לו להרוג את החבר הכי טוב שלו.
בהמשך, נארוטו משחרר את צ'אקרת השועל ומדהים את סאסקה בעוצמתו.
סאסקה שואל את נארוטו מי הוא ונארוטו אומר לו בתשובה כי הוא חבר שלו.

Naruto kyuubi

הם ממשיכים להילחם.
לבסוף, נארוטו משחרר זנב אחד של הקיובי וסאסקה משחרר את השלב השני של החותם המקולל שאורוצ'ימארו נתן לו.
הם יוצרים ראסנגאן וצ'ידורי וקופצים אחד אל השני עם מתקפותיהם.
כאשר הם מתנגשים, נוצר כדור אור לבן אשר מתפוצץ.
לאחר מכן, נארוטו מתעלף וסאסקה קם ועומד מעליו.
בכך הקרב מסתיים, סאסקה מנצח והוא ממשיך בדרכו לאורוצ'ימארו.

קאקאשי, שכל אותה העת היה בדרכו לנארוטו וסאסקה, מגיע אל זירת הקרב ומוצא את נארוטו מעולף.
קאקאשי הבין שהגיע מאוחר מדי ושסאסקה הלך לאורוצ'ימארו.
הוא לוקח את נארוטו ומחזיר אותו לכפר.

לאחר הקרב, נארוטו מאושפז בבית החולים.
סאקורה מגיעה לבקר אותו.
היא אומרת לו שהיא סולחת לו על כך שלא הצליח להחזיר את סאסקה, אבל נארוטו אומר לה שזאת היתה הבטחה לכל החיים ושהוא יחזיר את סאסקה בסופו של דבר.
סאקורה מחייכת אליו ויצאת מהחדר.

יותר מאוחר, ג'יראיה מגיע לביקור.
הוא מצי לנארוטו לבוא איתו לאימונים, מאחר והאקאטסוקי רודפים אחריו.
ג'יראיה אומר לנארוטו שהוא היה במצב כמו שלו כאשר אורוצ'ימארו ערק מהכפר, ולאחר מכן, הוא אומר לנארוטו לשכוח מסאסקה, ושרק טיפשים ימשיכו לרדוף אחר משהו חסר סיכוי.
נארוטו אומר לו שהוא מעדיף להישאר טיפש כל ימי חייו מאשר לוותר על מטרתו להחזיר את סאסקה לכפר.
ג'יראיה מבין שהוא לא יצליח לשכנע את נארוטו לרדת מהנושא ואומר לנארווטו שכאשר הוא יחלים הם יצאו ביחד לאימונים.

לאחר מכן, נארוטו מחלים ועוזב ביחד עם ג'יראיה את הכפר לשנתיים וחצי של אימונים.

Naruto and jiraiya leaving

 

הופעותיו בשיפודן

לאור שנתיים וחצי של אימונים, ג׳יראיה ומארחיו חוזרים לקונוהא.

בקונוהא, נארוטו פוגש בשנית דמויות כמו סאקורה, קונוהאמארו, קאקאשי וטסונאדה.

לאחר מנוחה קצרה, קאקאשי מאתגר את נארוטו ואת סאקורה ומעמיד אותם במבחן- אותו מבחן הפעמונים שקיימו בפגישתם הראשונה, רק שהפעם הם לא נלחמים כמורה נגד תלמידיו, אלא כשווה נגד שווים. בנוסף, הפעם קאקאשי משתמש בשארינגאן שלו.

במהלך המבחן, נארוטו תוקף עוד לפני תחילת המבחן, מה שמזכיר לקאקאשי את המבחן לפני שלוש שנים. הפעם, נארוטו משתמש בכפיל צל כדי להסיח את דעתו של קאקאשי ולארוב מאחוריו עם קונאי. קאקאשי אומר לנארוטו שהוא לא השתנה, ולאחר מכן נעלם. המבחן מתחיל.

במהלך המבחן, קאקאשי מגלה כמה נארוטו וסאקורה בגרו והתחזקו, ונארוטו וסאקורה גילו עד כמה חזק המורה שלהם.

לאחר שעות רבות של מבחן, נארוטו וסאקורה נמצאים במחבוא ומנסים למצוא דרך להביס את קאקאשי ולקחת ממנו את הפעמונים. בשלב הזה, לנארוטו צץ רעיון.

כעבור כמה דקות, נארוטו וסאקורה מזנקים על קאקאשי, שלא מבין מדוע הם משתמשים במתקפה חזיתית וצפויה שכזאת. ברגע זה, נארוטו מתחיל לגלות לקאקאשי את הספוילרים לספר שהוא קורא עכשיו- מה שמאלץ את קאקאשי לסתום את אוזניו עם ידיו ולעצום את עיניו, על מנת שלא יקרא את שפתיו של נארוטו. המבחן מסתיים בניצחונם של נארוטו וסאקורה, שמצליחים לקחת את הפעמונים מקאקאשי.

כמה ימים לאחר מבחן הפעמונים, נארוטו, סאקורה וקאקאשי מתייצבים בחדרה של טסונאדה כדי לקבל משימות. נארוטו מתעצבן על רמת הקושי של המשימות ודורש משימות קשות יותר. באותו רגע, נכנס שליח לחדרה של טסונאדה ומודיע לה שגאארה נחטף. טסונאדה מודיעה לקבוצה 7 שהמשימה שלהם משתנה, וכעת משימתם היא להציל את גאארה.

 

 

כאשר קבוצה 7, בליווי טמארי, מגיעים לכפר החול, תוקפת את קאקאשי אישה זקנה. נארוטו מצליח להדוף אותה, אך הוא מתרשם מחוזקה. מתברר שהאישה הזו, צ׳יו, חשבה שקאקאשי הוא אדם אחר בשם ״הניב הלבן של קונוהא״ ולכן תקפה אותו (מאוחר יותר, מתברר כי אותו אדם הרג את בנה של צ׳יו ואת אשתו, ובאימה מתברר שאותו אדם הוא אביו של קאקאשי, מה שמסביר את הדימיון ביניהם).

לאחר שבא קורה מטפלת בקאנקורו, שלחם בחוטפים של גאארה, ומקבלת ממנו מידע לגבי הכיוון שאליו פנו, יוצאים קבוצה 7 וצ׳יו למסע להחזרת גאארה.

בדרכם, הם נתקלים באיטאצ׳י. נארוטו כמעט ותוקף את איטאצ׳י, אך קאקאשי עוצר בעדו. בשלב הזה, איטאצ׳י לוכד את נארוטו בגנג׳וטסו, אשר גורם לו להזיות שסאסקה, סאקורה, קאקאשי וגאארה משתלבים בתוך גופו ונוזפים בו על כשלונותיו ועל כך שלא החזיר את סאסקה לכפר ולא הציל את גאארה. נארוטו כמעט משתגע, אך צ׳יו וסאקורה נוגעות בו ומזרימות אליו צ׳אקרה וכך הגנג׳וטסו מבוטל.

בשלב הזה, קאקאשי ואיטאצ׳י נלחמים. איטאצ׳י לוכד את קאקאשי בגנג׳וטסו, אך הוא משתחרר. בינתיים, כשאיטאצ׳י מוסח, נארוטו יוצר כפיל צל ושניהם יוצרים ראסנגאן ענק (odama rasengan) ותוקפים את איטאצ׳י, אך לאחר מכן התברר שאיטאצ׳י השתמש בג׳וטסו מיוחד, ובמקומו מוצגת גופתו של יורה, שינובי מכפר החול ששיתף פעולה עם האקאטסוקי.

לאחר מכן, קאקאשי, סאקורה וצ׳יו מדברים וצ׳יו מסבירה לסאקורה על הביג׳ו (החיות המזונבות כמו קיובי) ועל הג׳ינצ׳וריקי (אנשים שבהם הן כלואות, כמו נארוטו וגאארה). צ׳יו אומרת שכאשר הביג׳ו שכלוא בתוך הג׳ינצ׳וריקי מוצא ממנו, הג׳ינצ׳וריקי מת, ושאם האקאטסוקי יצליחו להוציא את  שוקאקו (הביג׳ו בעל הזנב האחד) מגאארה, גאארה ימות. דבר זה מדאיג את נארוטו, שאומר שהוא יצליח להציל את גאארה מהר ככל האפשר. הצוות מזדרז לחזור לדרכו.

בדרכם, צ׳יו שואלת את קאקאשי למה נארוטו מודאג כל כך לגבי גאארה ולמה הוא נחוש להצילו כל כך. קאקאשי מסביר לה שנארוטו הוא הג׳ינצ׳וריקי של קיובי, ושגאארה והוא מבינים האחד את הכאב של השני. קאקאשי מוסיף שנארוטו בעצם הוא היחיד שמבין את גאארה וזה ששינה אותו, וכעת הוא רואה בו כחברו.

בהמשך, קבוצה 7 וצ'יו נפגשים עם קבוצתו של גאי מול המחבוא של האקאטסוקי. בעזרתו של נג'י, הם פורצים את המחסום ומצליחים להיכנס, אך הם מגלים שהם הגיעו מאוחר מדי וגאארה כבר מת. נארוטו מתעצבן ומתחיל לתת לקיובי להתשלט עליו. דאידארה בורח ולוקח את גאארה איתו, ונארוטו וקאקאשי מתחילים לרדוף אחריהם.

נארוטו מנסה לחלץ את גאארה מדאידארה מספר פעמים, אך נכשל. לאחר שקאקאשי משתמש במאנגקיו שארינגאן שלו ומצליח לפגוע בדאידארה, ששומט את גופתו של גאארה.
נארוטו, שבינתיים נכנס למוד שני הזנבות, מכה את דאידארה בחוזקה, רק כדי לגלות שהוא היה העתק מחימר.

לאחר מכן, נארוטו פורץ בבכי. צ'יו מחליטה להקריב את חייה כדי להציל את גאארה.
נארוטו, קבוצתו וקבוצה 8 מלווים את צ'יו למנוחות. לאחר מכן, השינובים מקונוהא חוזרים הביתה.

לאחר חזרתו מכפר החול, נארוטו פוגש בשאר חבריו הגנינים (שגדלו והפכו לצ'ונינים).
באחד המפגשים האלו, נארוטו נתקל בנער מוזר בשם סאי, אשר מקניט אותו ולאחר מכן הם נלחמים (כששיקאמארו וצ'וג'י מצטרפים לקרב).
לאחר מכן, נארוטו וסאקורה מגלים שסאי הוא חבר הצוות החדש שלהם ולקאקאשי (שכרגע שוכב בביה"ח) ישנו מחליף- יאמאטו.
במפגשם הראשון, סאי מקניט את סאקורה ואת נארוטו ומעליב את סאסקה, דבר שגורם לסאקורה להכות אותו בפרצופו.
לקבוצה החדשה ניתנת משימה- לגלות מידע על אורוצ'ימארו על ידי כך שיתחזו לסאסורי (שהיה מרגל של קאבוטו) וילכו להיפגש עם קאבוטו בגשר טנצ'י.

במהלך המשימה עצמה- יאמאטו משנה את צורתו לסאסורי והולך להיפגש עם קאבוטו ואורוצ'ימארו, אך שינוי זה התגלה ע"י קאבוטו. בשלב זה, נארוטו, סאקורה וסאי יוצאים כדי לעזור ליאמאטו בקרב נגד קאבוטו. אורוצ'ימארו מזהה את נארוטו ומקניט אותו בנוגע לסאסקה, מה שגורם לו להיכנס למוד הזנב האחד שלו. נארוטו ממשיך לזעום, הורס את גשר טנצ'י ונכנס למצב ארבעת הזנבות.
במהלך הקרב, הוא פוגע בטעות בסאקורה.
בסופו של דבר, יאמאטו מצליח להשתלט על נארוטו, אך צ'אקרת השועל משאירה עליו נזקים חמורים.

בהמשך, נארוטו מתעורר ולא זוכר מה קרה, אך הוא הופתע לראות את החורבן מסביבו ואת סאקורה פצועה.
נארוטו, סאקורה ויאמאטו מגלים שסאי חסר ויוצאים לחפש אותו. בדרכם לשם, יאמאטו מספר לנארוטו שהוא תקף את סאקורה, ומעודד אוו להשתמש בכוח שלו ולא בכוחו של השועל, כדי להגן על האנשים שהוא אוהב.

נארוטו, סאקורה ויאמאטו מגיעים למחבואו של אורוצ'ימארו, שם הם מגלים שסאי היה סוכן כפול ושהוא עבד לטובתו של קאבוטו. הם מתעמתים איתו לגבי משימתו האמיתית, וסאי אומר להם שהוא מאחד כוחות עם אורוצ'ימארו כדי להרוס את קונוהא, ושהם בחיים לא יצליחו להחזיר את סאסקה. כאשר סאי שואל את נארוטו למה אכפת לו כל כך מסאסקה, נארוטו אומר לו שהקשר שלו עם סאסקה מאוד חזק ושהוא לא מוכן לאבד אותו.
סאי מתרשם ממסירותו של נארוטו להחלטתו להחזיר את סאסקה, מאחד כוחות עם קבוצה 7 ועוזר להם לאתר את סאסקה.

נארוטו וסאקורה נדהמו לראות את סאסקה בפעם הראשונה אחרי שנתיים וחצי. סאסקה מצידו, שולח אותם לדרכם, אך נארוטו מצהיר שהוא לא יוכל להיות הוקאגה אם לא יחזיר את סאסקה הביתה.
כדי להראות להם שלא אכפת לו מהם יותר, סאסקה מכוון את חרבו לצווארו של נארוטו.
נארוטו מתאפק לא להשתמש בכוחו של הקיובי, אך לפתע הוא מוצא את עצמו בתת המודע שלו מול הקיובי, כשסאסקה לידו. הקיובי מציין שסאסקה חזק, וסאסקה משתמש בשארינגאן שלו כדי לעבור אותו.
לאחר מכן סאסקה מתכוון להרוג את נארוטו וסאקורה, אך אורוצ'ימארו מצווה עליו לא לעשות זאת והם עוזבים את המקום.
נארוטו מאוכזב מעצמו ומכך שלא הצליח להחזיר את סאסקה הביתה, אך סאקורה מעודדת אותו ואומרת לו שהם צריכים לחזור לקונוהא ולהתחזק.