מידע בסיסי

הביאקוגאן הוא קקאי גנקאי של שבט ההיוגה. הביאקוגאן הוא אחד משלושת הדוג'וטסו הגדולים ביחד עם הרינגאן והשארינגאן. הביאקוגאן בא מן המילה עין לבנה ביפנית.

 

דמויות ידועות שיש להם את הביאקוגאן:
הינאטה היוגה
נג'י היוגה
אאו (הביאקוגאן הושתל לו במהלך חייו אך לא נולד עם זה).
האנאבי היוגה (אחותה של הינאטה).
היאשי היוגה (אביה של הינטה ושל האנאבי, הדוד של נג'י) .
היזאשי היוגה (אביו של נג'י, הדוד של הינאטה) .
קוו היוגה (שומר הראש של הינאטה לתקופה מסוימת).
טוקומה היוגה .
היוגה אלדר (ראש שבט היוגה והסבא של נג'י, הינאטה והאנאבי, ואביהם של היאשי והיזאשי).
דמות ספוילר: הוהטו היוגה (הופיע בפרק 515 במנגה).
דמות ספויילר: קאגויה
דמות ספוילר: טונרי אוטסוטסוקי (מהסרט the last)

 

מידע כללי
צאצאי שבט ההיוגה הם בעלי עיניים לבנות (משמע יש להם ביאקוגאן).
בניגוד לשארינגאן, הביאקוגאן מופיע מלידה אצל חברי השבט ולא צריך להעיר אותו.
כשבעלי הביאקוגאן מפעילים אותו הורידים ליד העיניים שלהם מתחילים לבלוט ולהיות ברורים יותר. היכולות של הביאקוגאן הן הדוג'וטסו הכי נחשק ביו הכפרים כפי שרואים בסדרה, כששבטים זרים מנסים לחטוף את הינאטה כדי לקחת ממנה את הביאקוגאן. דוגמה נוספת היא כאשר טונרי אוטסוטסוקי לוקח להאנאבי, אחותה של הינאטה, את הביאקוגן בסרט the last.
בניגוד לשארניגאנים המושתלים באנשים אחרים ע"י נינג'וטסו רפואי, ביאקוגאן המשותל כנינג'וטסו רפואי יכול לפעול ללא פקודת המשתמש.

 

 

שבט היוגה
שבט היוגה הוא אחד מארבעת השבטים האציליים של קונוהא. כל חברי השבט נולדים עם הביאקוגאן. יכולת זו נותנת לבני השבט לראות שדות באופן מורחב יותר, לראות דרך חפצים מוצקים וגם לראות את מערכת הצ'אקרה של שינובים אחרים. שבט היוגה מחולק ל2 בתים: הבית המרכזי והבית הסעיפי. תפקיד הבית הסעיפי הוא להגן על הביאקוגאן מפני פולשים. תפקיד הבית המרכזי הוא לנהל את כל המשפחה ובנוסף על כך הם לומדים עוד טכניקות של שבט ההיוגה, אשר אותן לא יכול ללמוד הבית הסעיפי. לחברי הבית הסעיפי יש חותם מקולל. חותם זה נותן למשפחה המרכזית שליטה מלאה על חברי הבית הסעיפי – הם יכולים להרוס את מוחם או לפגוע בהם על ידי פקודה פשוטה. חותם זה גם שומר על הביאקוגאן, משום שאם בעל הביאקוגאן מת העין נהרסת על ידי החותם. אם אדם מהבית המרכזי נהרג, על הבית הסעיפי להגן בכל מחיר על הגופה כדי להגן על עיני הביאקוגאן שהיו לאדם שנהרג (וגם בכללי על הגופה). חברי הבית הסעיפי נחשבים ל"משרתים'" של חברי הבית המרכזי בגלל סדר הלידה שלהם או מורשתם.

החותם של הבית הסעיפי:

יכולות
היכולת הראשונה:  שדה ראייה של עד 360 מעלות חוץ מחלק קטן שבו הוא עיוור. החלק הזה הוא החלק האחורי של הצוואר מעל החולייה השלישית.
File:Byakugan's Blind Spot.png

בתמונה: הצ'אקרה הכחולה מסמנת את שדה הראייה של משתמש הביאקוגאן. הקרן הקטנה מסמנת את הזווית העיוורת של הביאקוגאן.

 

היכולת השנייה:  ראייה דרך דברים מוצקים וגם ראייה טלסקופית. המידה של המרחק הטלסקופי משתנה מאדם לאדם וגם לפי היכולות שלו. למשל- בעונות הישנות של הסדרה, נג'י יכל לראות שטח של 50 מטרים ובשיפודן הוא יכל יכול לראות 800 מטרים. עם זאת, הביאקוגאן לא יכול לראות דרך מחסומים מסוימים.

 

יכולת שלישית: כמו השארינגאן והרינגאן, גם לביאקוגאן יש יכולת לראות את הצ'אקרה וזרימתו, המאפשרת למשתמש לראות ולזהות מחסומי צ'אקרה וגם מתי האדם נמצא תחת גנג'וטסו. הביאקוגאן יכול לזהות את האדם האמיתי על ידי הבחנת הצ'אקרה בגופו.

יכולת רביעית: היא לראות את זרימת הצ'אקרה של היריב ובכך ליצור טכניקת טאיג'וטסו חדשה שנקראת אגרוף עדין. יכולת זו היא לא כמו אגרוף רגיל אשר מתמקד בפציעות חיצוניות אלא מתמקדת בפגיעה פנימית של הגוף. כל מכה נכונה בטכניקה זו גורמת לעצירות של מסלול הצ'אקרה. רשת של שילוב מכות של טכניקה זו יכולה גם לגרום לפציעה של איברי הגוף הפנימיים. אין הגנה מפני אגרוף עדין חוץ מחסימת המכה עצמה.

טכניקות שיכולות לפעול רק כאשר הביאקוגאן מופעל:

 

מחטי צ'אקרה
בטכניקה זו המשתמש אוגר צ'אקרה בידיו ובעזרת הביאקוגאן הוא יכול לפגוע במטרות קטנות.

האקה קושו
בטכניקה זו המשתמש אוגר צאקרה בתוך ידו ושולך הדף אל היריב שפוגע ומעיף אותו, ופוגע גם באיברים הפנימיים.

סופר האקה קושו (הופיע רק באנימה)
אותו דבר כמו האקה קושו, רק הרבה יותר חזק טכניקה זו יכול לשבור סלעים או קירות.

Hakke Hasangeki

 

האקה רוקוג'ויון שו 32 מכות (הופיע רק באנימה)
טכניקה זו היא פיצול של האקה רוקוג'ויון שו 64 מכות אך היא פחות פעיליה בסדרה. טכניקה זו משומשת באגרוף עדין ב32 נקודות צ'אקרה של היריב. טכניקה זו מבטלת טיפה את היכולת של היריב להשתמש בצ'אקרה.

האקה רוקוג'ויון שו 64 מכות
טכניקה זו נלמדת רק אצל הבית המרכזי, והבית הסעיפי לא לומדים זאת אבל יש חלק רב שיודע. בטכניקה זו, עם ראיית 360 מעלות של הביאקוגאן, סביב המשתמש נוצר מעגל שבו היין ויאנג. לאחר מכן המשתמש נותן שורה של 64 מכות וסוגר את רוב זרימת הצ'אקרה של היריב.

האקה רוקוג'ויון שו 128 מכות (הופיע רק באנימה)
טכניקה זו היא שכפול של האקה רוקוג'ויון שו 64 מכות. טכניקה זו תגרום לחסימה מלאה של זרימת הצ'אקרה. בטכניקה זו המשתמש יכול לפגוע בהרבה מטרות ממש מהר.

האקשו קאיטן
טכניקה זו היא שמורה בסוד מהבית הסעיפי, ורק הבית המרכזי אמור לדעת אותה, אבל איכשהו נג'י יודע אותה. בטכניקה זו המשתמש משחרר צ'אקרה מכול הנקודות בגוף ומסתובב במהירות. כך הוא יוצר מגן צ'אקרה.

שוגוהאקה רוקוג'ויון שו (הופיע רק באנימה)
טכניקה זו נוצרה על ידי הינאטה. בטכניקה זו הינאטה פולטת זרם בלתי פוסק של צ'אקרה, ובעזרת הגמישות שלה היא יכולה לפגוע בכול נקודה סביבה.

Protecting Eight Trigrams Sixty-Four Palms

ג'והו סושיקן
בטכניקה זו המשתמש יוצר בעזרת הילת צ'אקרה 2 אריות. לא יודעים את חוזקה של הטכניקה חוץ מזה שהצליחה להרוס את המוטות של פיין.

דאבל האקה קושו (טכניקת ספוילר)
טכניקה זו 2 משתמשים משתמשים בהאקה קושו וגורמים נזק יותר גדול מהאקה קושו בודד.