שי (C)
רקע כללי
שי הוא נינג'ה ברמה ג'ונין קומוגאקורה.
בניגוד לשותפו השאנן, שי מתואר כטיפוס רציני, וכאחד ששם את מצבה של קומוגאקורה בראש סדר העדיפויות. הוא גם נראה כסולד לנינג'ות של קונוהא, כאשר קרא להם "כלבי קונוהא".

Shee.png

 

הופעתו בשיפודן
שי ודארוי נבחרו להיות שומרי הראש של הראיקאגה הרביעי בדרך אל וועידת חמשת הקאגים.
במהלך פגישה עם הצוות של סאמוי בדרך לפגישה, חושיו של שי סיפרו לו שנארוטו, קאקאשי ויאמאטו עקבו אחריהם. הראיקאגה מדבר איתם בעיקר על סאסקה, ולאחר מכן שי והשאר ממשיכים בדרכם. במהלך הפגישה, שי ודארוי נמצאים מאחורי הוילונות, מתכוננים להגן על הראיקאגה במקרה של סכנה. לאחר כמה זמן, הראיקאגה מתפרץ מזעם, ושי ודארוי מתפרצים להגן עליו במקרה של התקפות מצד שומרי הראש של הקאגה האחרים. הם שבו למקומם לאחר שהרוחות נרגעו (במילים אחרות, אחרי שכולם נרגעו). הם חזרו להגן על הראיקאגה לאחר שזטסו הלבן הופיע. אחרי שזטסו סיפר להם שסאסקה, החוטף של קילר בי, הסתנן לאזור הפגישה- שי ודארוי ליוו את הראיקאגה בקרב נגד סאסקה למקרה שיצטרך עזרה. בדרך לסאסקה, שי מדווח על עצם בעל צ'אקרה המוחקת הרבה צ'אקרות נוספות, והוא מוסיף ואומר שאין לו ספק שזה סאסקה. הראיקאגה שואל אותו לאיזה כיוון, ושי אומר לו שסאסקה ממש לפניהם. שי מוסיף למידע שדארוי נתן על סאסקה, ואומר שסאסקה מסוגל להשתמש גם באלמנט אש, והוא מייעץ לדארוי לתכנן להשתמש באלמנט המים (כנגד אלמנט האש) בזמן הקרוב (מכיוון שלדארוי יש אלמנט מים וברק, וברק משפיע פחות על סאסקה). לאחר מכן, שי משתמש ב"ראיגן ראיקוצ'ו", ומיד אחרי זה בגנג'וטסו שבו הוא עשה שהראיקאגה ודארוי מופיעים לידם שהראיקאגה מוחת את סאסקה לקרקע. לאחר קצת זמן, דארוי אומר לשי לחפש אם יש עוד שותפים של סאסקה בסביבה (חוץ מסויגטסו וג'וגו שחשפו את עצמם). לאחר כמה זמן, ג'וגו חופש את השלב השני של החותם המקולל, ושי מזהיר את שותפיו שהצ'אקרה של ג'וגו ברמה מטורפת. אחרי זה, שי הרגיש שסויגטסו מאחורי, ולמרבה מזלו דארוי הגן עליו עם חרב (שמסתבר שמהחלק המפורק של קוביקירי הוצ'ו הו יצר סוג של חרב). לאחר כמה זמן, שי נתפס בגנג'וטסו של סאסקה וכתוצאה מכך הוא נעשה משותק בגופו. לאחר כמה זמן דארוי מטפל בו והוא עוזר לשי לקום על רגליו לאחר שהתעלף. לאחר כמה זמן הראיקאגה נאלץ לכרות את זרועו בשביל שהאמאטראסו לא יתפשט על שאר גופו, ושי מפסיק את הדימום. לאחר כמה זמן הם שמעו את ההסבר של מאדארה על תוכנית "עין הירח", והתברר להם שקילר-בי עשה את עצמו כנחטף ע"י האויבים, ושהוא בעצם חי. לאחר כמה זמן רואים את שי עוזר לראיקאגה בחיפושים אחרי קילר-בי. במרחק של כמה קילומטרים, שי זיהה את הצ'אקרה של קילר-בי אשר נמצאת בתוך כדור מים ענקי. שי הודה לקיסאמה על כך שיצר את כדור המים הענקי שעזר לו למצוא את הצ'אקרה של קילר בי. לאחר כמה זמן, החבורה חוזרת קומוגאקורה. בפגישה לקראת המלחמה שי מייעץ לראיקאגה על איך להקים את צוות הסיור אשר יחפש את מחבוא האקאטסוקי.

ספוילרים מסומנים:
כאשר המלחמה מתחילה, שי מוצב ביחידת האיתור. שי היה קצת מעורער מכיוון שמלחמת השינובים הרביעית היא המלחמה הראשונה שבה הוא משתתף. אאו עודד את שי ואמר לו שאם הם יעשו את עבודתם היטב הם יכולים להיות האגף שישפיע בגדול על תוצאות המלחמה, ושאסור להם להרפות.

סגנון לחימה:
שי הוא שנובי מסוג חיישן, המאפשר לו להרגיש צ'אקרה של אחרים אפילו ממרחקים גדולים. בנוסף על כך הוא נינג'ה רפואית, ונראה שיש לו ידע רחב על טכניקות זרות ונדירות, כאשר הוא זיהה את המאנגקיו (של סאסקה), ביחד עם טכניקת האמאטראסו. בנוסף על כך, שי בעל פענוח סגנון לחימה מהיר, לדוגמא כאשר הוא הסיק איך פועלת טכניקת מגן הסאסונו-אמאטראסו של סאסקה בפעם הראשונה שהוא ראה אותה. שי גם מיומן בתזמון צ'אקרה, לדוגמא, כאשר הוא תקף עם מתקפת הסינוור הוא הפעיל בו זמנית עוד טכניקת גנג'וטסו, ללא מרווח זמן. בנוסף על כל אלו, חובה לציין שהוא נבחר ע"י הראיקאגה להיות אחד משומרי ראשו.

 

שוסן נו ג'וטסו
בעזרת טכניקה זו המשתמש ממריץ את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף הפצוע בעזרת הזרמת צ'אקרת המשתמש אל האזור הפגוע. זה מאפשר למשתמש לרפא את הפצוע ללא צורך בציוד רפואי או ניתוח, מה שהופך את הטכניקה לשימושית ביותר בשדה קרב. הטכניקה יכולה לרפאות גם פצעים חיצוניים וגם פצעים פנימיים. בנוסף על כך, על המשתמש להתאים את כמות הצ'אקרה המשומשת בהתאם למידת הנזק. טכניקה זו דורשת שליטה מעולה בכמות גדולה של צ'אקרה. מסיבה זו, רק נינג'ות רפואיות מעטות יכולות להשתמש בטכניקה זו ביעילות.


טכניקת הרגשת צ'אקרה
כנינג'ה מאתר, גם אאו מסוגל להשתמש בטכניקת הרגשת צ'אקרה.
באמצעות טכניקה זו, המשתמש יכול לדעת מתי יש אויבים בסביבה ומתי הם מתקרבים, והוא יכול בקלות לאתר את המטרות. יש תנאי אחד בשביל האיתור- אם לאויב יש צ'אקרה, או שאם האויב יכול להסתיר את הצ'אקרה שלו. למשל, לנבגים של זטסו הלבן אין צ'אקרה, ולכן אי אפשר לאתר אותם ע"י הרגשת צ'אקרה, או למשל קארין- היא מסוגלת להסתיר את הצ'אקרה שלה בפני אויבים. הטווח שבו המשתמש יכול לאתר את האויבים משתנה לפי הנינג'ה (יש כאלו היכולים להשתמש בזה לטווח ארוך יותר של מרחק, ויש כאלו שלטווח קצר יותר).

 

ראיגן ראיקוצ'ו
גנג'וטסו זה מסנוור את האויב באור בהיר מאוד הנראה כיוצא מגוף המשתמש. בו זמנית, שי יכול להפעיל עוד גנג'וטסו (בנוסף לטכניקת הסנוור שממשיכה לפעול). כאשר השתמש בזה כנגד ג'וגו וסאסקה, הוא גרם לג'וגו לראות את הראיקאגה ודארוי מוחצים את סאסקה אל הקרקע.