רוק לי
רוקי לי הוא צ'ונין בכפר קונוהא שהשתייך לקבוצה של גאי סנסיי.

לי הוא שינובי שמתמחה בטאי ג'וטסו, וכרגע הוא כבר מצליח לפתוח 5 שערים. לי מתמחה בלחימת השכרות שזו סגנון לחימה ממש נדיר והוא גורם ללי להתחזק באופן ניכר כשהוא שותה משקה אלכוהולי.

לי הוא שינובי אנרגטי ונלהב, לאנרגייה שיש לו הוא קורא "כוח הנעורים" שאותו ירש מגאי הסנסיי ו שמשמש לו דוגמא בהכול כגון:תלבושת וסגנון לחימה.

עבר:

כשלי היה תלמיד באקדמיה הוא גילה שאין לו בכלל כישרון לנינג'וטסו וגנג'טסו. לי היה מושפל בגלל שלא הצליח להתמחות בכלל בנינג'טסו וגנג'טסו לכן הוא החליט כול יום לעבור אימונים מפרכים בטאיג'טסו. בזמן האימונים של לי מאיטו גאי תמיד צפה בו מתוך התעניינות והזדהות. לאחר שלי סיים את האקדמיה (בעזרת טאיג'וטסו בלבד) בלבד הוא צוות עם נג'י וטנטן לצוות של מאיטו גאי.

נג'י תמיד לעג ללי בגלל שלא יכל להשתמש בנינג'טסו וגנג'טסו אבל מאיטו גאי תמיד הגן עליו. גאי התחיל ללמד אותו טכניקות בטאיג'טסו. לבסוף גאי הפך לדוגמא של לי ובשל כך לי התחיל להיראות כמוהו.

 

הופעותיו בעונות הישנות
רוק לי נראה לראשונה בזמן מבחני הצ'ונינים כשהכריז לסאקורה על אהבתו וגם שהוא חושק בקרב נגד סאסקה בזמן שהם היו בדרכם למבחן הראשון עם נארוטו. סאסקה נענה לאתגר של לי והם התחילו להילחם רוק לי כמעט הביס את סאסקה אבל נעצר על ידי הסנסיי של גאי שכעס עליו בגלל שהפריע לצוות 7 ללכת למבחן הצ'ונין וגם בגלל שכמעט הפעיל טכניקה אסורה.
גאי סנסיי העניש את לי אבל למרות זאת רוק לי לקח את זה בשמחה ואף חיבק את גאי. הופעתו השנייה של לי הייתה במבחן הצ'ונין הראשון שעבר בזכות המראות של טנטן שהיו תלויות על התקרה. במבחן השני לי נראה כשהוא ניסה להציל את סאקורה משלישיית הצליל. למרות שלי הפסיד נגדם הוא הצליח להוכיח לסאקורה עד כמה הוא אוהב אותה. לבסוף סאסקה הצליח להביס את שלישיית הצליל. במוקדמות של המבחן השלישי לי נבחר להילחם נגד גארה הקרב של לי וגארה היה ממש ארוך שבו לי השתמש בכל הידע שיש לו כולל פתיחת חמשת השערים וגרם לפציעה אצל גארה, אשר סופר עליו שאף פעם לא נפצע כאשר יצא למשימות. בסוף הקרב רוק לי נפצע ממש קשה הפציעות היו חמרות עד כדי כך שגרמו ללי להפוך לנכה ולוותר על חולומו להיות נינג'ה מצטיין. לי לא היה מוכן לוותר על חלומו בשל כך הוא ברח כול הזמן מבית החולים כדי להתאמן אך תמיד נעצר. בבואה של טסונאדה לכפר לי קיבל הזדמנות להירפא בעזרת ניתוח ממש מסוכן וההצלחה של הניתוח היא רק 50% ואם הניתוח לא מצליח הוא מת. לבסוף בעזרת עידוד של גאי סנסיי לי החליט לבצע את הניתוח, שהצליח.

אחרי הניתוח של לי הוא ניגש לעזור במשימה להחזרת סאסקה. כשהגיע לשדה הקרב הוא החליף את נארוטו בקרב נגד קימימארו. בקרב של לי נגד קימימארו לי שתה בטעות משקה אלכהולי במקום התרופה שהצטרך לקחת.אחרי שלקח את המשכה האלכוהלי הוא התחיל להילחם בסגנון לחימה חדש שנקרא סויקן(סגנון לחימה כשהשינובי שיכור) ואז התחיל להילחם קרב קצר נגד קימימארו שבכלל לא התאמץ. אחרי שלי הפך לפיקח הוא כמעט נהרג על ידי קימימארו אבל בא גארה והציל אותו. אחרי הקרב הארוך של גארה וקימימארו, קימימארו נהרג לפני שנתן את המכה הסופית שלו על לי וגארה.

הופעותיו בשיפודן
לי נראה לראשונה בשיפודן כשהוא יצא ביחד עם קבוצתו וקבוצה 7 למשימה לשחרור גאארה. במהלך המשימה הוא וקבוצתו נלחמו נגד שכפול של קיסאמה שהכיל כ-30% מהצ'אקרה שלו. ברוב הקרב לי לא השתתף בגלל שהיה כלוא בכלא מים אבל אחרי שהשתחרר בעזרת נג'י הוא וקבוצתו הצליחו לחסל את הכפיל.

לאחר סיום הקרב צוות גאי נתקלו בעוד מלכודת של מנהיג האקאטסוקי (פיין) והיא שכפולים מדויקים של עצמם.

לאחר הקרב הקבוצה של גאי וצוות גאי חזרו לקונוהא.

באמצע הפלישה של פיין רואים את לי וקבוצתו חוזרים ממשימה לא ידועה ולאחר סיום הפלישה רוק לי נראה עוד פעם כשהוא הצטרף לקבוצה של סאקורה כדי לדבר עם נארוטו (קצת לפני שסאקורה וקבוצתה התכוונו ללכת אל סאסקה). לאחר שיחה עם נארוטו הם פנו לכיוונו של סאסקה אבל באמצע סאקורה הרדימה את לי ושאר הקבוצה כדי ללכת לבד.

ספוילרים מסומנים:
במהלך מלחמת השינובים הרביעית לי מוקצה לחטיבה השלישית לצד סאקורה קאקאשי וגאי. בקרב לי דאג ממש לסנסיי שלו גאי שהיה במצב קשה בזמן שסאקורה מנסה לרפאות אותו. בזמן הזה תקפו שינובים שהוחיו את החטיבה השלישית ורוק לי אמר שהוא יגן על סאקורה לא משנה מה. יום לאחר הקרב רואים את היחידה השלישית מחלימה מהקרב.

סגנון הלחימה
הסגנון לחימה של לי הוא רק טאיג'טסו משום שאין ביכולתו להשתמש בנינג'טסו וגנג'טוסו. לי מתמחה בטאיגטסו בגלל האימונים הרבים שלו מהירותו של לי ממש גבוהה והיא מתעצמת לאחר שהוא מוריד את המשקולות ברגליו שהוא תמיד נושא.לי מצליח לפתוח 5 שערים מתוך 8 שערי הגוף כל שער שהוא פותח גורמת להגברה של העוצמה והמהירות שלו.ללי יש עוד סגנון לחימה בשם סויקן(לחימה בשכרות) זה סגנון לחימה ממש נדיר שמחזק באופן לא רגיל את הגמישות מהירות וגם את זמן התגובה שלו כשלי במצב זה התגובות שלו בכלל לא צפויות

לחימת השכרות

כאשר לי שותה משקה אלכוהולי ביכולתו להלחם בסגנון לחימה מיוחד ונדיר- לחימה כאשר השינובי שיכור. לי השתמש בזה בקרב נגד קימימארו כשבטעות שתה משקה אלכוהוליסטי במקום התרופה שטסונאדה נתנה לו.

 

פתיחת 5 השערים

ביכולתו של לי לפתוח חמישה מתוך שמונת שערי הצ'אקרה (השער החמישי נקרא: "שער הגבול").

 

קונהא רפו
בעזרת מהירותו לי מתכופף לצד היריב, בועט ברצפה בחוזקה ומסובב את ידו במהירות וכך מפיל את יריבו.

 

קונהא שופו
לי מבצע בעיטה כלפי מעלה על היריב. שומש בקרב נגד הכפיל (של ה-30% צ'אקרה) של קיסאמה בדרך להצלת גאארה.

קונהא סנפו
לי מבצע בעיטה מסובבת באויר .

קונהא דאי סנפו
בעיטה חזקה שמתבצעת באוויר. טכניקה זו חזקה יותר מטכניקת ה"קונוהא סנפו" הרגילה.

אומוטה רנגה
לאחר שלי פותח את השער הראשון הוא מעיף את יריבו למעלה, מופיע מאחריו ואז קושר אותו עם התחבושות שעל הידיים שלו, ואז מפיל אותו בחוזקה על ראשו. טכניקה זו נחשבה זו נחשבת לאסורה בגלל שהיא פוגעת גם במשתמש.

 

אורא רנגה 
אחרי שלי פתח את ארבעת השערים (כוחו ומהירותו גדלים בצורה מופרזת) הוא מעיף את האויב למעלה. לאחר מכן, לי מתחיל לתת מכות מהירות וחזקות לעבר היריב, ולאחר כל מכה הוא מופיע מאחוריו ונותן לו עוד אחת.  כאשר הוא סיים עם המכות, לי פותח במהירות את השער החמישי ונותן ליריב מכה חזקה מלמעלה, תופס אותו בעזרת התחבושות ומושך אותו לכיוונו במהירות עצומה. לאחר שנמשך- לי נוגח ביריב בחוזקה וצולל כלפיי הקרקע. הטכניקה עושה נזק גם למשתמש.

מתקפת ספוילר:

קונוהא טסומוג'י סנפו

טכניקה זו היא שדרוג של קונוהא סנפו.  במתקפה זו גאי ולי תוקפים את המטרה בו זמנית בבעיטה סיבובית וחזקה במיוחד. הם השתמשו בטכניקה זו על האקו כאשר התמודדו מולו לאחר שחזר לחיים במלחמת עולם השינובים הרביעית.