מידע כללי
האדו טנסיי הוא טכניקה מסוג זימון, שנכללת תחת הכותרת "ג'וטסואים אסורים".
הפעלת הטכניקה וביצוע תנאים מסוימים גורמים להחייאת אדם שמת.
הטכניקה פותחה ע"י טוביראמה סנג'ו, והושלמה ע"י אורוצ'ימארו. קאבוטו טוען שהוא שולט בטכניקה בצורה טובה יותר מאשר אורוצ'ימארו וטוביראמה. בנוסף על כך, קאבוטו טוען שהאדו טנסיי הוא הג'וטסו החזק ביותר בכל עולם השינובי, ואחת הסיבות לכך היא שאינו מהווה סכנה למשתמש.

דרך השימוש
כדי להשתמש בטכניקה, המשתמש צריך להשיג חלק מה-DNA של האדם אותו הוא רוצה להחיות. DNA כולל חלקים מהגוף, דם וכל דבר שקשור לגוף של המת שרוצים להחיות, יש מינימום של DNA שדרוש, אך לא צוין כמה דגימות צריך בדיוק. בנוסף לזכר מהגוף, צריך גם את הנשמה. אם הנשמה של האדם אותו רוצים להחיות לא "מתגוררת" יותר בעולם, או שנחתמה, האדם לא יוכל לחזור לחיים. למשל, קאבוטו לא יכול היה להחזיר את האשיראמה, טוביראמה, סארוטובי ומינאטו בגלל שנשמתם נלקחה ע"י אל המוות (בזמן ביצוע הטכניקה "שיקי פוין"). לאחר שכל התנאים הקודמים הוכנו, יש צורך בקורבן אדם חי שיהווה כלי לאחסון הנשמה. לאחר מכן, המשתמש מכין חותם מסביב לקורבן החי. לאחר שהחותם הוכן, עפר ואבק בצורת פיסות נייר עוטפות את הקורבן עד שאין זכר למראהו, ולאחר מכן האבק והעפר מתקלפים, ונחשפת דמות האדם שמוחזר לחיים. האדם שמחוזר לחיים נראה כפי שנראה לפני מותו.

בתמונה מימין: חותם האדו טנסיי.
בתמונה משמאל: העפר והאבק עוטפים את פו.

פרטים אחרים
כאשר הגוף מזומן לראשונה, הוא נראה כאילו הוא בסוג של "תרדמת". בנוסף, על הגוף מופיעים סדקים קטנים ופגמים אחרים. כאשר המשתמש מעורר את הגוף, האדם שהוחזר לחיים שומר על רגשותיו, אופיו, זיכרונותיו וכל יכולותיו שהיו לו בתקופת חייו, כולל דוג'וטסו, קקאי גנקאי, ואפילו קקאי גנקאי טוטה (וגם הביג'ו חוזר לג'ינצ'וריקים). למרות שהבגדים כן חוזרים לאלו שהוחזרו לחיים, הנשקים שהיו להם בעת מותם לא. לדוגמה, שבעת סייפי הערפל לא היו מסוגלים להחזיר חלק מהחרבות, מכיוון שהוחזקו בידי אדם אחר (סאמהאדרה והיראמקאריי). צבע העיניים של המוחזרים לחיים נשאר כמו הצבע שהיה להם בתקופת חייהם, אך הלבן שבעין משתנה לצבע שחור. גם צבע עיניי הדוג'וטסו לא משתנה בעת הפעלתם. המשתמש יכול לשלוט בזיכרונות, ברגשות ובתנועות של המוחזרים לתחייה. הוא יכול להשאיר אותם עם מעט מהתנהגותם הישנה ועם חלק מהרגשות שלהם, אך מצד שני הוא יכול גם להפוך אותם לבובות חסרות רגשות שפועלות ע"פ פקודותיו. פעולה זו מתבצעת באמצעות קמע שמוחדר לראש של המוחזרים לחיים. יש סוגים שונים של קמעות. אורוצ'ימארו השתמש בקמע שמוחק כל זכר לרגשות של המוחזרים, מה שגורם להם להיות "בובות" בעת חדירת הקמע. לעומתו, קאבוטו השתמש בקמע חלש יותר- שמשאיר אותם עם קצת מרגשותיהם והתנהגותם הקודמת. לאחר שקאבוטו לכד את אנקו מיטאראשי והשתמש בצ'אקרה של אורוצ'ימארו שנשארה בה, נראה כי קאבוטו יכול להגביר את רמת ההשפעה של הקמע.
לשינובים שחזרו יש יתרונות בעת שהייתם בעולם כמוחזרים על פני התקופה שבה היו בחיים. החזרה שלהם לחיים מספקת להם כמות צ'אקרה בלתי מוגבלת ויכולת לחימה גופנית שמאפשרת להם להילחם ללא הפסקה, גם אם בחייהם סבלו ממחלות או מזקנה. למשל- קימימארו ואיטאצ'י לא סבלו עוד ממחלות שהיו להם בתקופת חייהם, ואיטאצ'י יכל להפעיל את המאנגקיו שלו ללא לסבול עוד מכאבים ותשישות שנגרמו לו בעת שימוש במאנגקיו שארינגאן.
את המוחזרים אי אפשר להרוג באמצעים רגילים. גם אם חלקים רבים מגופם ייכרתו, או שיהרגו את המשתמש- מוחזרים עדיין יחיו. זה יכול לשמש לטובתם גם בכך שהם יכולים להשתמש בטכניקות "התאבדות", ואח"כ להתחדש (כמו שדאידארה יכול היה להשתמש בטכניקה שבגללה מת, ואח"כ פשוט להתחדש- אך זה לא קרה ). הדרך היחידה שידועה לנו שבעזרתה הטכניקה יכולה להיפסק- היא ביטול הטכניקה ע"י המשתמש. לפי דבריו של קאבוטו לטובי: ביטול הטכניקה יכול להיגרם משני דברים עיקריים- רצונו האישי של המשתמש, או ביטול הטכניקה בזמן שהמשתמש תחת גנג'וטסו.

הקמע לשליטה ברגשות

מוחזרים לחיים
פארט 1:
האשיראמה סנג'ו (על ידי אורוצ'ימארו)
טוביראמה סנג'ו (ע"י אורוצ'ימארו)

 

טורוי
קומוגאקורה (כפר הענן) "מפורסם"
מאדארה אוצ'יהא
קונוהא (כפר העלה) איום לטובי/ "מפורסם"

מלחמת השינובים ה-4

רשימת המוחזרים לחיים:
שבעת סייפי הערפל
הג'ינצ'וריקים האחרונים של תשעת הביג'ויים
שין, אחיו של סאי
דן, חברה של טסונאדה
פאקורה מסונהגאקורה
גארי מאיוואגאקורה
צ'וקיצ'י מקיריגאקורה
זאבוזה (חלק משבעת סייפי הערפל)
האקו
היזאשי היוגה, אביו של נג'י
קאקוזו
איטאצ'י
נאגאטו
דאידארה
סאסורי
אסומה
צ'יו
גינקאקו וקינקאקו
הראיקאגה השלישי
הטסוצ'יקאגה השני
המיזוקאגה השני
ראסה, הקאזהקאגה הרביעי ואביו של גאארה

 

הערה- במלחמת השינובים הרביעית, אורוצ'ימארו וארבעת ההוקאגאים של קונוהא הוחזרו לחיים בשיטה שונה מאדו טנסיי.

 

כאן נשים סיקורים על אנשים שחזרו במלחמת השינובים הרביעית (חוץ מחברי האקאטסוקי, סייפי הערפל והג'ינג'וריקים):
   t6yv7azljtobn9adsj3m.jpg t1ilahvqqe9hz9ncanbr.jpg
m69ntehv9on05sw7e9uy.jpg bhhzd2qcyn8o3aohiruc.jpg 7exgaw6eje6cdaogr4fk.jpg aj3mn8wtb58khd5pyid2.jpg המיזוקאגה השני