רקע כללי
קורוטסוצ'י היא קונואיצ'י מאיוואגאקורה (כפר הסלע הנסתר), והנכדה של הטסוצ'יקאגה השלישי- אונוקי.
קורוטסוצ'י היא בדרך כלל רגועה ושאננה. היא מפגינה נאמנות חזקה אל הכפר שלה, כמו למשל שהעדיפה להרוג את שני הג'ינגוריקים הנותרים מאשר לשמור עליהם. היא טענה שאם הגינג'וריקים ימותו אז איוואגאקורה תוכל לגבור בכוחה הצבאי על זאתי של קונוהא.

הופעתה בשיפודן
קורוטסוצ'י הופיע לראשונה כאשר באה לצאת עם אקאטסוצ'י אל וועידת הקאגים, בתור מלווי הטסוצ'יקאגה השלישי- אונוקי. כאשר יצאו, אונוקי נפגע במותניו כאשר מנסה לסחוב את ציודו, והיא מציעה לו לפרוש. במהלך הפגישה עצמה, היא באה להגן על הטסוצ'יקאגה במהלך התפרצותו של הראיקאגה הרביעי. כאשר נודע לקאגים ולשומרי ראשם שסאסקה אוצ'יהא הסתנן למתחם הוועידה, קורוטסוצ'י ביקשה אישור מסבה לראות את האיש אשר ניצח את דאידארה (סאסקה). אונוקי נותן לה אישור אך מזהיר אותה לא להיקלע בטעות לדרכו של הראיקאגה. לאחר שהם יצאו מהפגישה והיו ברכם אל איוואגאקורה, קורוטסוצ'י אמרה לאונוקי שעדיף שהם יהרגו את קילר בי ונארוטו, ובכך לסקל את כל תוכניתו של מאדארה, ובו זמנית להחליש את קונוהא ואת קומוגאקורה. כשהוא לא הסכים להצעה, היא אמרה לו שהוא לא מתנהג כמו הזקן העקשן שהיא מכירה. הוא השיב לה שהוא זוכר איך הוא היה לפני שהוא נעשה "זקן קשה-ראש".

ספוילרים מסומנים:
בשובם אל כפרם, קורוטסוצ'י שמעה שדאימיו האדמה אישר את התוכנית להקמת ברית שינובים מאוחדת. לאחר קצת זמן, היא ואקאטסוצ'י הצטרפו אל אונוקי בכדי לחזק את חיל המצב באי הצב. היא התמודדה נגד קאבוטו, והיא אפילו הצליחה לתפוס אותו (כדי שיוכלו לתחקר אותו). לאחר שאאובה התחיל לתחקר אותו, קאבוטו נמלט בעזרת הפיכתו לצורת נחש. לאחר כמה זמן התחיל מרדף בין קורוטסוצ'י לקאבוטו, שחטף את יאמאטו, אך הוא התחבא באף של מאנדה II והוא ביטל את טכניקת הזימון ונעלם ביחד עם הנחש הגדול ועם יאמאטו.
בזמן מלחמת השינובים הרביעית, קורוטסוצ'י גויסה למחלקה השנייה של כוחות הברית המאוחדת (אשר אחראית להתקפה ממרחק קצר), והיא מצטערת על כך שאביה הוא ראש המחלקה. לאחר כמה זמן היא ואביה השתמשו ב"דוטון: קאידו שוקוטסו" כדי לחשוף את צבא הזטסו ולהתחיל להלחם בהם.

סגנון לחימה
קורוטסוצ'י היא קונואיצ'י עם מלא יכולות. היא שולטת בשלושה אלמנטים (אדמה, אש ומים) ובקקאי גנקאי אחד (אלמנט לבה). היא נבחרה ע"י סבה להיות שומרת ראשו לוועידת הקאגים, מה שמראה שיש לה יכולות, כי הרי הסבא שלה לא היה בוחר בנכדתו למשהו מסוכן כזה אם היא הייתה חלשה.

כיפת אדמה
בעזרת אלמנט אדמה, קורוטסוצ'י יוצרת כיפה מאדמה אשר מגנה עליה ממפולות, התקפות וכו'.

 

מתקפת ספוילר:

"יוטון: סקאיגיו נו ג'וטסו"
בטכניקה זו קורוטסוצ'י פולטת מפיה נוזל דביק כמלט. טכניקה זו יכולה להשתפר כאשר משתמשים ב" סויטון: מיזוראפהלזירוז ההתקשות ולהגדלת טווח המתקפה.

Quicklime Congealing Technique.png

מתקפת ספוילר:
סויטון: מיזוראפה
בטכניקה זו המשתמש פולט מפיו זרם חזק של מים. טכניקה זו משפרת את טניקת "יוטון: סקאיגיו נו ג'וטסו"בכך שהיא מרחיבה את איזור הפגיעה, ומזרזת את תהליך ההתקשות של החומר. לכן שילוב זה יכול להיות יעיל בלכידת אויבים.
Water Trumpet.png

 

מתקפת ספוילר:
"דוטון: קאידו שוקוטסו"
בטכניקה זו, המשתמש מעלה משהו מפנים הקרקע אל מעל פני הקרקע. בגלל שה"דבר" עולה במהירות גבוהה, למתקפה יש את המראה כמו הר געש מתפרץ. טכניקה זו בוצעה על ידי שני אנשים ביחד.

Kaido Shoukutsu.png