"קאגה" (ביפנית קאגה=צל) הוא אחד מראשי חמשת הכפרים הנסתרים החזקים ביותר, ובדרך כלל גם הנינג'ה החזקה ביותר באותו הכפר. ביחד, כל הקאגים נקראים "חמשת הקאגה" (חמשת הצללים).
במקרה שקאגה ממלא את תפקידו הרבה שנים (כמו ההוקאגה השלישי-הירוזן), המועמד הבא לתואר "קאגה" אמור להיות (בדרך כלל) חזק יותר מהם. כאשר הקאגה מוצא מישהו ראוי לתואר, יש לו אפשרות לפרוש ולתת לו את מעמדו. למרות שפרשו, גם לאחר פרישתם יתייחסו להם כאל קאגה (אומנם קאגה לשעבר, אך עדיין יתנו לו את הכבוד הראוי למילוי תפקידו).
יכול להיווצר מצב שבו יהיו שני קאגים בעת ובעונה אחת, כאשר רק אחד מהם פעיל- כמו שהיה עם ההוקאגה השלישי והרביעי. לאחר שהרביעי (מינאטו) מת, השלישי חזר לתפקידו, אך לא יכל למצוא מישהו אותו יוכל להכתיר בתור ההוקאגה החמישי, ולכן נשאר עד שמת. בדרך כלל, הקאגה הוא זה ששולח צוותים למשימות שונות והם אלו שמקבלים החלטות לגבי הכפר (אך צריכים הסכמה מעוד גורמים, כמו זקני הכפר).

כינויי הקאגה לכל כפר מחמשת הכפרים:
ההוקאגה (ביפנית: צל האש) של קונוהאגאקורה.
הקאזקאגה (ביפנית: צל הרוח) של סונאגאקורה.
הטסוצ'יקאגה (ביפנית: צל האדמה) של איוואגאקורה.
המיזוקאגה
(ביפנית: צל המים) של קיריגאקורה.
הראיקאגה (ביפנית: צל הברק) של קומוגאקורה.

מאז יצירתם של הג'ינג'וריקים, נוצרה מסורת שבה קרוב משפחה של המארח של הביג'ו נבחר להיות הקאגה של אותו הכפר. במנהג זה, הג'ינג'וריקי לא רק מראה את נאמנותו לכפר ולקאגה, אלא גם מראה את העוצמה שעומדת בראשותו של הקאגה (למשל, קילר-בי הוא כביכול האח של A הראיקאגה, וגאארה הוא בנו של הקאזקאגה הרביעי).