מידע כללי

צ'יו היא יועצת לשעבר של כפר החול וגם שולטת באומנות הבובות. צ'יו היא קונואיצ'י רפואית, וגם סבתא של סאסורי.

ביוגרפיה
צ'יו בעברה הייתה קונואיצ'י רפואית שמתמחה ברעלים ובנוסף לכך הייתה אומנית בובות ממש גדולה. הכינוי של צ'יו שקיבלה על ידי תושבי הכפר הוא סבתא צ'יו. במלחמת השינובים השנייה צ'יו נלחמה נגד האנזו והצליחה לנטרל את הרעל של הסלמנדרה שלו, אבל לבסוף צ'יו הפסידה נגדו למרות שכמעט הצליחה להרגו. באיזשהו שלב צ'יו נלחמה נגד טסונאדה סוג של "קרב רפואה" שבו טסונאדה ניצחה לאחר שהצליחה לנטרל את כול הרעלים של צ'יו, עובדה זו גרמה לצ'יו לשמור טינה לטסונאדה שנים רבות. בהמשך עברה של צ'יו בנה התחתן עם קונואיצ'י מהכפר וגם נולד לשניים ילד בשם סאסורי. במהלך מלחמת השינובים השנייה בנה של צ'יו ואשתו יצאו לעזור במלחמה ונהרגו על ידי הפנג הלבן של קונהא-סאקומו האטאקה. לאחר מותם צ'יו חשה רצון נקמה בו, וגם לקחה את סאסורי תחת חסותה, ולימדה אותו את אומנות הבובות. באיזשהו שלב סאסורי עזב את הכפר וצ'יו עברה לגור עם אחיה אביזו.לאחר שגארה נולד צ'יו קיבלה הוראה מהקאזהקאגה הרביעי לחתום את שוקאקו בתוך גארה.

הופעתה בשיפודן
אחרי שקאנקורו פונה לבית חולים בגלל הרעלים של סאסורי באקי הסנסיי של קאנקורו ביגש בצ'יו שתמצא לרעלים אלה נוגדן. בהתחלה צ'יו סירבה אבל לבסוף הסכימה לאחר שהבינה שסאסורי היה מעורב בסיפור. בהגעתה למרפאה היא ניסתה למצוא נוגדן אבל הרעלים של סאסורי היו מעבר ליכולת שלה, ולכן היא הודיע שלא תוכל לרפאות אותו וגם מודה שרק טסונאדה תוכל לעשות זאת.כשהגיעו צוות 7 למרפאה טסונאדה בלי היסוס תקפה את קאקאשי תחת הרושם המוטעה שהוא אביו הפנג הלבן. את המתקפה נארוטו הדף, ולפני שהתפתח שם קרב אביזו עצר בעדם והסביר להם על אי ההבנה. אחרי שזה נגמר סאקורה הצליחה למצוא נוגדן לרעל של קאקנקורו שזה הפתיע ממש את צ'יו. לאחר שקאנקורו התרפא צוות 7 נשלח לרדוף אחרי האקאטסוקי עם צ'יו כיועצת מכפר החול. בהמשך דרכם צוות 7 וצ'יו פוגשים בכפיל של איטאצי שמכיל 30% אחוז מהצאקרה שלו. לאחר שנארוטו וקאקשי הביסו את הכפיל צ'יו גילתה כי הכפיל של איטאצי הוא יורה. אחרי שצוות 7 וצ'יו הגיעו למחבוא של האקאטסוקי הם התפצלו בגלל שדאיידארה ברח מהמחבוא. לאחר שקאקאשי ונארוטו עזבו את המחבוא של האקאטסוקי צ'יו וסאקורה החלו בקרב נגד סאסורי. תחילת הקרב הייתה לטובת סאקורה וצ'יו שהצליחו להרוס את הבובה הירוקו שבה סאסורי התחבא במשך כול הזמן הזה. לאחר חיסול הבובה סאסורי הוציא את הבובה האהובה עליו הקאזהקאגה השלישי. לאחר שהראה את היכולות הנדירות של הקאזהגאקה השלישי הוא תקף בעזרת חול הברזל את צ'יו וסאקורה,את ההתקפה צ'יו הצליחה לחסום בעזרת הבובות אמא ואבא אבל גילתה שחול הברזל הוא נשק ממש חזר נגד הבובות משום שהוא גורם לבובה להפסיק לזוז כשהוא נוגע בה. לבסוף סאקורה וצ'יו הצליחו להרוס את הקאזהקאגה סאסורי החליט לגלות את סודו שהוא בעצם הפך את כול גופו לבובה חוץ מלבו.לאחר תדהמת של צ'יו סאסורי חשף את 100 הבובות שלו שהצליחו לחסל כפר שלם והחל לתקוף. צ'יו הצליחה להדוף את ההתקפה בעזרת 10 הבובות שלה והם החלו בקרב ענקי של בובות שבו הם היו שווים. לאחר הקרב של הבובות שבו כמעט כול הבובות של כול צד כמעט נהרס צ'יו חשפה את אחת מטכניקות החתימה שלה והצליחה לפגוע בסאסורי. לאחר שפגעה בסאסורי היא חשבה שהצליחה להרגו אבל הופתעה שהצליח להחליף את גופו ובא לדקור אותה. שנייה לפני שסאסורי כמעט ופגע בצ'יו סאקורה הגנה עלייה בגופה וקיבלה פציעה קשה. בזמן הפגיעה בסאקורה צ'יו הצליחה לדקור את סאסורי בלבו בעזרת הבובות אמא ואבא. ברגעיו האחרונים של סאסורי הוא טען שסאקורה הולכת למות אבל צ'יו חולקה בדעתו ומבצעת טכניקת ריפוי אסורה שלוקחת ממנה אנרגיית חיים. לאחר שהרגה את סאסורי היא וסאקורה התאחדו עם קאקאשי ונארוטו שהצליחו להחזיר את גארה. כשסאקורה בדקה את גארה היא הבינה שהוא מת ולכם נארוטו התחיל לפרוץ בבכי וגם להאשים את צ'יו שגארה לא היה מת אם היא לא הייתה חותמת אותו בשוקאקו. צ'יו מרגיעה את נארוטו ומחליטה להקריב את עצמה כדיי להחיות את גאארה. לאחר שביצעה זאת גארה חזר לחיים אבל צ'יו מתה בידיעה שהעולם הולך להשתנות בעזרת נארוטו.

ספוילרים מסומנים
צ'יו הוחזרה לחיים מהאדו טנסיי של קאבוטו,וציינה שהאדו טנסיי שופר מאז השימוש בטכניקה ע"י טוביראמה.צ'יו וקבוצה לאחר מכן נפגשו עם השורדים של הקבוצה של קאנקורו שהתקיפו אותם בהפתעה.צ'יו הבחינה שקאנקורו הצליח לחסל את סאסורי והיא שיבחה אותו על כך.קבוצתה של קאנקורו נסגו אז צ'יו וחברי הצוות שלה רדפו אחריהם בזמן המרדף צ'יו טענה שתנקום באקאטסוקי אורצימארו וגם מי שהחייה אותה מהמתים.צ'יו נכנסה לוויכוח עם האנזו שבו הם קיללו אחד את השני ולאחר מכן האנזו זימן את הסלמנדרה שלו וצ'יו נזכרה כשנלחמה נגדו שהסלמנדרה פולטת גז רעיל אחרי 5 דקות והזהירה את קאנקורו ואמרה שהיא יודעת מה הנוגדן לרעל הזה.ואז לאחר מכן היא וקבוצה הלכו להילחם נגד צבא הסמוראיים.

סגנון לחימה

סגנון הלחימה של צ'יו הוא מטווח רחוק בזכות השימוש שלה באומנות הבובות. לציו יש 2 קבוצות של בובות בו שהיא מזמנת לקרב: הקבוצה הראשונה הם בובות האמא ואבא שנוצרו על ידי נכדתה סאסורי והקבוצה השנייה הם 10 הבובות האגדיות שנוצרו על ידי ממציא אומנות הבובות. בנוסף לכישורה הגדול באומנות הבובות צ'יו היא קונואיצ'י רפואי בדרגה ממש גבוהה שיוצרת נוגדנים רעילים ממש בקלות למרות הירידה שלה בנושא זה צ'יו יצרה טכניקת ריפוי אסורה שבה היא מקריבה חלק מתוחלת החיים שלה ובכך לראפות פצע וגם להחיות אנשים. ציו גם מתמחה במספר טכניקות חתימה בסיסיות וגם בטכניקת חתימה אסורה שהיא יצרה.

שירו היגי:ג'יגי צ'יקאמאטסו נו שו
היכולת הכי חזקה של צ'יו אשר שייכת למצציא אומנות הבובות מונזאמון צ'יקאמאטסו.בעזרת מגילה צ'יו מזמנת 10 בובות שנקראות 10 הבובות האגדיות ואותם בובות הצליחו לשרוד בקרב נגד 100 הבובות של סאסורי וגם להביסם.

קוגוטסו נו ג'וטסו
טכניקה זו גורת למשתמש להוציא חוטי צאקרה כדי לשלוט בבות לחימה עם זאת בעזרתם אפשר גם לשלוט בחפצים

סואן היטומי גוקו
טכניקה זו היא אותו דבר כמו קוגוטסו נו ג'וטסו רק שבמקום לשלוט בעצם דומם המשתמש שולט באדם


פוינג'וטסו:שישי הייקו
טכניקה אסורה שנוצרה על ידי צ'יו בטכניקה זו צ'יו משתמשת בובות הצ'יקאמאטסו.מטרת הטכניקה היא ללכוד את היריב ולחתום את הצ'אקרה שלו

קישו טנסיי
טכניקה אסורה שנוצרה על ידי צ'יו טכניקה זו מסוגלת להחזיר לחיים אבל היא לוקחת את חחי המשתמש.אפשר להשתמש בטכניקה זו כדי לרפאות פצעיים קשים אבל היא לוקחת חלק מאנרגיית החיים של המשתמש

קיקו ג'ונבו
מגן צאקרה באמצעות מאחת מהבובות של צ'יו אשר מונעמת מכות פיזיות


סאנבו קויאי
בעזרת הבובות צ'יקאמאטסו ציו יוצרת פתח בין הבובות ששואב כול דבר


סושוג'ין
המשתמש מזרים צ'אקרה אל הקונאיים וכך הוא יכול לשלוט בהם בחופשיות.


שוסן נו ג'וטסו
טכניקת ריפוי בסיסית