הירוזן סארוטובי

הירוזן סארוטובי הוא ההוקאגה השלישי של קונוהא.
כמו כן, סארוטובי היה תלמידם של ההוקאגה הראשון ושל ההוקאגה השני. בנוסף, סארוטובי היה המורה של שלושת הסאנינים האגדיים: ג'יראייה, אורוצ'ימארו וטסונאדה.

ביוגרפיה:
הירוזן נולד לתוך שבט סארוטובי, אל אביו סאסקה.
כבר מילדותו, הוא היה אחד מהנינג'ות המוכשרות ביותר שגדלו בתוך שבט סארוטובי.
בהמשך, ביחד עם חברי קבוצתו. הירוזן וחבריו היו תלמידיהם של ההוקאגה הראשון ושל ההוקאגה השני. כמו כן, חברו הטוב ביותר היה דאנזו שימורה. אבל, גם כשהם היו החברים הכי טובים- דאנזו והירוזן התחרו אחד בשני מאז שהם היו ילדים, אבל הירוזן תמיד הצליח לגבור על דאנזו. במהלך מלחמת השינובים הראשונה, צוותו של טוביראמה (ההוקאגה השני) ביחד עם צוותו של דאנזו, נרדפו על ידי קבוצת נינג'ות אויבות מקומוגאקורה. לאחר שהם הצליחו לחמוק מהם, הם הגיעו למסקנה שאחד מהם יצטרך לעכב את קבוצת הנינג'ות האויבות בכדי לאפשר לכל שאר הצוות להימלט ולהשיג עזרה. כל הנינג'ות מקונוהא ידעו שמשימה זו תוביל אל מותם עם הם יתנדבו.
אך עם זאת, הירוזן החליט להתנדב ולהקריב את עצמו למען קונוהא.
אך לפני שהוא קיבל את אישורו של טוביראמה להתנדב, הוא נתקל בהתנגדותו של דאנזו שציין שהוא רצה להתנדב ולהקריב את עצמו אבל הוא הקדים אותו.
לבסוף, טוביראמה החליט שהוא זה שיעכב את את קבוצת הנינג'ות מקומוגאקורה ויאפשר לכל שאר הנינג'ות להימלט ולהשיג עזרה.
אך לפני שהוא יצא לקרב, הוא מינה את הירוזן להוקאגה השלישי של קונוהא.
מאוחר יותר בחייו, הירוזן הפך להיות המורה של ג'יראייה, טסונאדה ואורוצ'ימארו שבהמשך קיבלו את תואר הסאנין.
כמו כן, הירוזן התחתן והפך להיות אבא. הוא היה אביו של אסומה סארוטובי. בהמשך, הוא הפך להיות סבא. הוא היה סבו של קונוהאמארו (קונוהאמארו הוא האחיין של אסומה, ולא האבא שלו).
בהמשך, כאשר הירוזן שימש כהוקאגה במשך שנים רבות. הוא החל לחפש יורש שימשיך את תפקידו ויקבל את תואר ההוקאגה.
הירוזן ראה באורוצ'ימארו כממשיך דרכו, אבל אז, אורוצ'ימארו הפך לצמא כוח, והוא היה מעוניין בתפקיד ההוקאגה רק בעבור הכוח שהיא מציעה. לאחר שהירוזן הבחין בשינוי שחל אצל אורוצ'ימארו. הוא החליט שלא לתת לו את תואר ההוקאגה. בהתחלה, הירוזן חשב לתת לג'יראייה את תואר ההוקאגה, אך בגלל מסעותיו של ג'יראייה הוא החליט לחפש מועמד אחר. ולבסוף, הירוזן החליט לתת את תואר ההוקאגה לאחד מתלמידיו של ג'יראייה והוא : מינאטו נאמיקאזה.
לאחר שהירוזן מינה את מינאטו להוקאגה הרביעי של קונוהא. הוא פרש מתפקידו.
מאוחר יותר בחייו, הקיובי השתחרר והחל לתקוף את קונוהא.
הירוזן סארוטובי יצא להילחם נגד הקיובי וראה את מינאטו חותם את הקיובי. אך לפני שמינאטו חתם את הקיובי בבנו, נארוטו- הוא הכריח את הירוזן לחזור לתפקיד ההוקאגה. לאחר מכן, מינאטו חתם את הקיובי בתוך נארוטו ונעלם. הירוזן חזר לתפקיד ההוקאגה והוא חוקק חוק בקונוהא שאסור לדבר על הקיובי שחתום בתוך נארוטו. הוא חוקק את החוק הזה מכיוון שהוא רצה שהתושבים בקונוהא יחשיבו את נארוטו לגיבור ולא יפחדו ממנו.
לאחר שהירוזן חזר לתפקידו, הוא התחיל לחקור מספר היעלמויות בקונוהא. לבסוף הוא גילה שתלמידו לשעבר, אורוצ'ימארו- עמד מאחורי חטיפות אלו בכדי לממש את מחקרו. אורוצ'ימארו רצה להשיג חיי נצח. לאחר שהירוזן מצא את מקום מחבואו של אורוצ'ימארו. אורוצ'ימארו איפשר להירוזן להרוג אותו, אך הירוזן לא היה מסוגל להרוג את תלמידו האהוב והוא נתן לאורוצ'ימארו להימלט. לאחר שאורוצ'ימארו נמלט, הוא נחשב רשמית לנינג'ה עריק מקונוהא.
מאוחר יותר, שבט האוצ'יהא הואשם בתקיפת הקיובי בקונוהא והם בודדו את שבט האוצ'יהא מקונוהא. לאחר ששבט האוצ'יהא בודד מקונוהא, יחסיהם של קונוהא עם שבט האוצ'יהא הדרדר.
הירוזן שחשש ממלחמת אחים, ניסה למצוא דרך אחרת בכדי לסיים את הסכסוך ביניהם, אך הוא נכשל. לאחר שקונוהא גילתה מאיטאצ'י ששבט האוצ'יהא מתכננים מרד,  בניגוד לרצונו של הירוזן, דאנזו שימורה ויועציו פקדו על איטאצ'י לטבוח בשבט האוצ'יהא.
לאחר שאיטאצ'י הרג את כל אנשי שבט האוצ'יהא, הוא לא היה מסוגל להרוג את אחיו הקטן, סאסקה. לפני שאיטאצ'י עזב את הכפר, הוא התחננן להירוזן שישמור ויגן על סאסקה מפני דאנזו ויועציו. לאחר שאיטאצ'י מקבל את הבטחתו של הירוזן, הוא עורק מקונוהא.

רקע:
חלק ראשון:
הירוזן נראה לראשונה בסדרה בפרק הראשון כששני אנשים מדווחים לו שנארוטו גנב את מגילת האטמים(מגילה האטמים היא מגילה שמכילה את כל סוגי הטכניקות שפיתח ההוקאגה הראשון).
לאחר מכן, הירוזן שולח מספר שינובים בכדי להחזיר את המגילה. לבסוף, אירוקה משכנע את נארוטו להחזיר את המגילה להירוזן.
מאוחר יותר בסדרה, בזמן בחינות הצ'ונין. כשהפלישה לקונוהאגאקורה התחילה, הירוזן נלקח כבן ערובה על ידי הקאזאקאגה. בהמשך, מתברר שהקאזאקאגה הוא אורוצ'ימארו והוא מכריח את הירוזן להילחם מולו. אורוצ'ימארו תיכנן לפלוש לקונוהא בשביל שיוכל להרוג את הירוזן ולחטוף את סאסקה אוצ'יהא. אורוצ'ימארו פקד על רביעית הצליל ליצור מחסום בכדי שאף אחד לא יוכל להפריע למהלך הקרב. לאחר שהם יוצרים את המחסום הקרב מתחיל. במהלך הקרב אורוצ'ימארו משתמש בטכניקת האדו טנסיי והוא מחייה את האשיראמה וטוביראמה סנג'ו(ההוקאגה הראשון וההוקאגה השני).
כמו כן, אורוצ'ימארו ניסה להחיות את ההוקאגה הרביעי אך הוא נכשל מכיוון שנשמתו של מינאטו(ההוקאגה הרביעי) נמצאת בתוך בטנו של מלאך המוות.
הירוזן ניסה להיפטר במהירות משניי מוריו לשעבר בכך שהוא משתמש בטכניקת אש חזקה מאוד אבל טוביראמה חסם את המתקפה של הירוזן באמצעות חומת מים שמגנה עליו ועל האשיראמה.
שני ההוקאגה האחרים גברו על האשיראמה, ומיד לאחר מכן, הוא משתמש בטכניקה זימון. הוא זימן את אנמה(מלך הקופים).
גם בזקנתו, בזכות אנמה, הירוזן גבר על שני ההוקאגה האחרים אך בגלל האדו טנסיי, כל נזק שהוא גרם להם רופא ונעלם כלא היה.
גם הנוכחות של אורוצ'ימארו הקשתה על לחימתו של הירוזן.
הירוזן לא היה מסוגל לראות עד כמה מפלצתי הפך להיות תלמידו האהוב והיקר שלו. להירוזן לא נשארה ברירה והוא נאלץ להשתמש בטכניקה האחרונה שלו, שיקי פוג'ין.
באמצעות טכניקה זו, הירוזן חתם את ההוקאגה הראשון ואת ההוקאגה השני בתוך בטנו של מלאך המוות ובכך הוא הצליח להרוג אותם.
מיד לאחר מכן, הירוזן ניסה לחתום גם את אורוצ'ימארו בתוך מלאך המוות, אך לפני שהוא הספיק להוציא את נשמתו של אורוצ'ימארו. אורוצ'ימארו הצליח לדקור את הירוזן בבטנו ובכך הוא גרם לו להיחלש. מיד לאחר מכן, אורוצ'ימארו הצליח להתנגד להירוזן והוא הצליח להחזיר חלק מנשמתו חזרה לגופו. בגלל גילו וזקנתו, הירוזן ידע שהוא לא יצליח לחתום את כל נשמתו של אורוצ'ימארו בתוך מלאך המוות, אז הוא החליט לחתום רק את ידיו של אורוצ'ימארו. לאחר מכן, הוא חתם את ידיו של אורוצ'ימארו והוא ניתקאת מגעו עם אורוצ'ימארו. כאות תשלום למלאך המוות, הירוזן מוסר את נשמתו למלאך המוות ומת. בגלל שידיו של אורוצ'ימארו שותקו, אורוצ'ימארו הורה להפסיק את הפלישה לקונוהא ולסגת.
בזכות הקרבתו של הירוזן סארוטובי, קונוהא ניצלה.

סגנון לחימה:
הירוזן היה אחד מהשינובים החזקים ביותר בהיסטוריה. הוא אפילו זכה לכינוי "אל השינובי". בנוסף, מאחר שהירוזן ידע את כל הטכניקות בקונוהא. הוא קיבל את הכינוי "הפרופסור". סארוטובי משתמש באלמנט בוץ (אלמנט הבוץ הוא כנראה תכונה תורשתית), אדמה ובאלמנט אש.

שיקי פוג'ין – Shiki Fujin
טכניקה זו היא טכניקה חותם המפעילה את כוחו של אל המוות.
אל המוות מופיע מאחורי המשתמש ותופס את נשמתו. על מנת להשתמש בטכניקה זו, המשתמש צריך לתפוס את אויבו.
כמו כן, המשתמש שולט בפעולותיו של אל המוות והוא יכול להוציא את נשמותיהם של אויביו מגופם ולחתום אותם בבטנו של אל המוות.
בנוסף, המשתמש יכול לחתום גם חלקים מסוימים מנשמתם של אויביו. עם זאת, לטכניקה זו יש מספר חסרונות. למשל, השליטה באל המוות היא זמנית ודורשת את הקרבתו של המשתמש. לאחר שהזמן נגמר, מלאך המוות ייקח את נשמת המשתמש ויאכל גם אותה.

 

דוטון קאגה בונשין -Doton Kage Bunshin 
באמצעות טכניקה זו, הירוזן יוצר כפיל בצורתו העשוי מבוץ.
כמו כן, הכפיל מסוגל להשתמש באותם טכניקות של המשתמש.
בנוסף על כך, לאחר שהכפיל מושמד הוא הופך בחזרה לבוץ והוא יכול לתפוס את היריב בתוכו.

 

דוטון: שינג'ו זאנשו נו ג'וטסו – Doton: Shinjū Zanshu no Jutsu
טכניקה זו מאפשרת למשתמש לנוע מתחת לאדמה מבלי להשאיר סימן. כמו כן, המשתמש יכול לתפוס את אויבו ולהכניסו מתחת לאדמה.

 

דוטון: דוריודאן – Doton: Doryudan
טכניקה זו יוצרת ראש דרקון מבוץ שיכול לירות בוץ מרוכז ליריב.
כמו כן, ניתן לשלב את הטכניקה הזו עם טכניקת אש שיכולה לירות רוק חם הצורב את היריב.

 

 

דוטון: דוריו טאיגה – Doton: Doryu Taiga
טכניקה זו יכולה להפוך את הקרקע שעליו עומד האויב לתוך נהר של בוץ ולהטביע אותו.

 

דוטון: דוריוהקי – Doton: Doryuheki
באמצעות טכניקה זו, הירוזן יוצר קיר אדמה שמגן עליו.

 

טומגאנה נו ג'וטסו – Tomegane no Jutsu
לאחר שימוש בטכניקה זו, סארוטובי יכול לצפות בכל מה שקורה בכדור הבדולח שלו.

 

שוריקן קאגה בונשין נו ג'וטסו – Shuriken Kage Bunshin no Jutsu
באמצעות טכניקה זו, הירוזן יוצר העתקי צל לשוריקנים שלו, מה שמאפשר לו להגביר את מתקפתו ולפגוע ביריב בצורה יותר קשה.

 

קאגה בונשין נו ג'וטסו – Kage Bunshin No Jutsu
טכניקה זו מאפשרת להירוזן ליצור העתקי צל של עצמו.
העתקי הצל יכולים להשתמש באותם טכניקות כמו של המשתמש. בניגוד להעתק רגיל, הטכניקה הזאת מחלקת את הצ'אקרה בין המשתמש לעתקים שלו. במידה ולמשתמש אין הרבה צ'אקרה, טכניקה זו עלולה לגרום למותו. כמו כן, כשהעתק נפגע, העתק מתפוגג ונעלם.

 

קאטון: קאריו אנדאן – Katon: Karyu Endan
באמצעות טכניקת זו, הירוזן מסוגל לפלוט אש מפיו, האש מקבלת צורה של סילון שמסוגל לשרוף את כל מה שנתקל בדרכו.

 

קוצ'יוסה נו ג'וטסו – Kuchiyose no Jutsu
באמצעות טכניקה זו, הירוזן מזמן את מלך הקופים:אנמה.
לאנמה יש את היכולת לשנות את צורתו למוט ברזל המשמש כנשק בידיו של הירוזן. המוט מסוגל להתארך ואנמה יכול להוציא את אברי גופו מתוך המוט בכל זמן שירצה.