טוביראמה סנג'ו

רקע כללי
טוביראמה סנג'ו היה ההוקאגה השני של קונוהא. הוא נולד לשבט הסנג'ו אשר הקימו ביחד עם שבט האוצ'יהא את העיר קונוהא. ממה שנראה על טוביראמה, הוא היה גאה ומאושר מהיכולות שלו להשתמש באלמנט מים. היה לו גם חוש הומור, אפילו תחת מצבים קשים. כמו אחיו, טוביראמה הרגיש גם מידה רבה של נאמנות לכפר, ודאג לשלומה ולקיומה מעל לשלו. הוא נראה כשינובי חזק, נמרץ ומלא תשוקה.
Tobirama Senju.png

ביוגרפיה
טוביראמה נולד לשבט הסנג'ו ביחד עם אחיו האשיראמה. עשרות שנים לפני תחילת העלילה, אוצ'יהא מאדארה האשיראמה סנג'ו שיתפו פעולה ועשו הסכם שלום, וביחד הקימו את כפר קונוהא, אשר האשיראמה נבחר להיות ההוקאגה הראשון. לאחר שאחיו מת, טוביראמה מונה להיות ההוקאגה השני. במהלך שלטונו הוא היה אחראי בעיקר על הקמת מערכת ארגונים לקונוהא. הוא הקים את האקדמיה לנינג'ות צעירות, האנבו, בחינות הצ'ונין ואת כוח הצבא והמשטרה של קונוהא.
למרות שטוביראמה נתן לאוצ'יהא להיות אחראים על המשטרה, מאדארה טען שהוא עשה זאת כדי ליצור בידוד והרחקה בין האוצ'יהא לשאר הכפר, וכדי לשים אותם תחת פיקוח הדוק של יחידות האנבו.
בנוסף על כך, הוא גם אימן צוות של שלושה אנשים: סארוטובי הירוזן, הומורה וקוהארו.
במהלך משימה במלחמת השינובים השנייה, הקבוצה והצוות של דאנזו מצאו את עצמם מוקפים בשניים עשר אויבים. טוביראמה הבין שהדרך היחידה שכולם יברחו ושיצאו מזה בחיים זה שאם מישהו יקריב את חייו. טוביראמה האמין שהוא אימן את תלמידיו טוב ככל האפשר, והוא בחר להקריב את עצמו כדי שכולם יצאו בחיים. לפני שיצא, טוביראמה העניק את התואר "ההוקאגה השלישי" לסארוטובי. שני תלמידיו האחרים נעשו בעתיד לשני יועצי ההוקאגה. טוביראמה מת מוות אצילי תוך כדי הצלת חבריו.

הופעתו בעונות הישנות
טוביראמה ואחיו האשיראמה קמו לתחייה הודות ל"אדו טנסיי" של אורוצ'ימארו. הם הוחיו בשביל להלחם בסארוטובי בפלישה לקונוהא. טוביראמה ידע מה קורה והוא היה עצוב לדעת שהוא יצטרך להלחם בתלמידו לשעבר. לאחר מכן אורוצ'ימארו הטמיע חותם בראשיהם אשר לקחו את הרצון האישי של שניהם. סארוטובי לא היסס הרבה והחליט להרוג את מוריו לשעבר. הוא תקף אותם עם טכניקת אש חזקה, אך היא נחסמה בקלות בגלל אחד מקירות המים של טוביראמה. במהלך הקרב, טוביראמה מבצע שיתוף פעולה בהתקפותיו יחד עם אחיו האשיראמה. מכיוון שלא הייתה לו ברירה, סארוטובי נאלץ לזמן את אנמה מלך הקופים. לאחר כמה זמן נשמותיהם של טוביראמה האשיראמה נחתמו בגלל טכניקת ה"שיקי פוין" של כפילי הצל של סארוטובי. לפני שמתו, שני האחים התנצלו לפני תלמידם לשעבר על הצרות שגרמו.

סגנון לחימה
לדברי דאנזו, היה טוביראמה מהנינג'ות החזקות ביותר בתקופתו. טוביראמה הוא היוצר המקורי של טכניקת ה"אדו טנסיי". טוביראמה יכול לזהות ע"פ נגיעה בקרקע עם אצבעו נוכחות שינובים אחרים ואת מספרם. על פי מינאטו, היה טוביראמה מנוסה בנינג'וטסו חלל וזמן.

קוקואנגיו נו ג'וטסו
טכניקה זו משפיעה על ראייתו של הקורבן, ומעוורת אותו. לא משנה מה יכולת ראייתו של היריב, טכניקה זו מעוורת את היריב לגמרי, והם לא יכולים לראות את המשתמש. טכניקה זו, אם חושבים קצת אחרת, גורמת למשתמש להיות בלתי נראה כלפי יריבו. למרות שטכניקה זו מעוורת את היריב, היריב יכול עדיין לחוש, לשמוע ולהריח את המשתמש. טוביראמה השתמש בטכניקה זו רק באנימה. במנגה, זה היה הפוך- האשיראמה השתמש בזה ולא הוא.
The 3rd Caught In The Infinite Darkness.PNG

קוצ'יוסה: אדו טנסיי
אדו טנסיי היא טכניקה אסורה אשר הומצאה ע"י טוביראמה סנג'ו (ההוקאגה השני(.
טכניקה זו דורשת אנשים חיים בשביל בסיס להחייאת האנשים המתים. כאשר הטכניקה מתבצעת, עפר מעצב את גופותיהם של האנשים המתים מחדש. האנשים שמתו יכולים לבצע אותם טכניקות, באותם אלמנטים, באותה כמות צ'אקרה, כוחותיהם שומרו (אפילו היכולות התורשתיות).
Edotensei.png

סויטון: סויריודאן נו ג'וטסו
טכניקה זו יוצרת דרקון ענק ממים. הדרקון הוא רב עוצמה. המקום האידיאלי להשתמש בטכניקה זו הוא ליד מקור מים, אך אם המיומנות של המשתמש מאפשרת זאת, הוא יכול להשתמש במקום ללא מים בכלל.
Water Dragon.jpg

סויטון: סוישוהא
טכניקה זו מאפשרת למשתמש ליצור מערבולת מתפתלת של מים. מתקפה זו רבת עוצמה. בנוסף על כך, מה שגורם לקורבן קושי להתחמק מהמתקפה זאת היכולת של המשתמש לשלוט בכיוון המערבולת. טוביראמה השתמש בטכניקה זו רק באנימה.

סויטון: סויג'נהאקי
טכניקה זו יוצרת חומה של מים סביב המשתמש. המים יוצאים בצורה של מעגל סביב המשתמש, וזה גורם להגנה ללא פתחים. ביכולתו של המשתמש לשלוט בכמות המים ובזמן השימוש במתקפה כרצונו.  כוח המים תלוי בהשקעת הצ'אקרה מצד המשתמש. הקיר יכול להיווצר גם מתוך מקור מים. האשיראמה סנג'ו היה מסוגל לייצר קיר כזה ללא מקור מים קרוב, וזאת הייתה אחת העדויות להיותו הוקאגה.
Water Encampment Wall.png