הראיקאגה השלישי
מידע כללי
הראיקאגה השלישי היה מנהיגה של קומוגאקורה במשך 30 שנה. הוא חזר לתחייה לקראת מלחמת השינובים הרביעית ע"י קאבוטו. הוא נראה כאדם רגוע, ואחד שמסכים להיות בתור מגן או מתווך כדי להגן על חבריו.

עבר
בתקופת הנהגתו של הראיקאגה השלישי, האצ'יבי התחיל להשתולל בקומוגאקורה. מכיוון שהביג'ואים נחשבו לנשק עוצמתי כאשר אפשר לתמרן אותם, השלישי נאלץ לחפש במרץ ג'ינג'וריקי חדש, כדי שהם לא יצטרכו להשמיד אותו. במהלך התקפת ההאצ'יבי, השלישי אמר לשותפיו לברוח, והתמודד לבדו מול האצ'יבי. במהלך הקרב, הוא נפל על היד שלו, ועקב כך נשארה לו צלקת, שנחשבה לבושה הכי גדולה שלו. מאז המאורע הזה, הוא נהג ללחום כל פעם בשמונת הזנבות כאשר הג'ינג'וריקי איבד שליטה, אפילו כאשר בנו היה חלק מהקבוצה שנלחמה נגד הביג'ו המסוכן. באחת מהשתוללויותיו של האצ'יבי, כנראה בגלל מות האחיין שלו, הראיקאגה השלישי החליט לחתום את הביג'ו בתוך "קוהאקו נו ג'והי", אחד מנשקיו של ריקודו נו סאנין, בתקווה שבעתיד מישהו יהיה חזק מספיק כדי להיות הג'ינג'וריקי הבא של האצ'יבי. לפני לכידת האצ'יבי, הייתה תקוה שבה הראיקאגה השלישי עוזר לבנו, A, לחפש לו את השותף המושלם לטכניקה המושלמת. חיפוש השותף היה מנהג עתיק של הראיקאגה. אחרי חיפושים ארוכים, הראיקאגה ו-A כמעט התייאשו, אך לבסוף הגיע ילד (killer B), שהפיל ביחד עם A את ראש הבובה. השלישי שמח שסוף סוף הם מצאו את השותף המתאים לבנו. לאחר זמן מה, קילר בי הפך לג'ינג'וריקי החדש של האצ'יבי, ומאז לא היו יותר איבודי שליטה והשתוללויות.
בזמן לא ידוע הוא לימד את דארוי את יסוד הברק השחור. בשנותיו המאוחרות, הראיקאגה השלישי עמד בפני כוח של 10,000 איש. הוא נלחם מולם לבד, כדי לאפשר לחבריו להימלט. הוא נלחם בהם במשך שלושה ימים ולילות ברצף. כתוצאה מהמאבק הזה, השלישי מת, והתואר "ראיקאגה" עבר אל בנו, A.

הופעותיו בשיפודן
בהכנות למלחמת השינובים הרביעית, הראיקאגה השלישי הוחזר לחיים בטכניקה "אדו טנסיי", לצידם של עוד שלושה קאגים שהוחזרו לתחייה (המיזוקאגה השני, מו-הטסוצ'יקאגה השני הקאזקאגה הרביעי).
כאשר מו התקדם לעבר היחידה הרביעית, הוא גולה למרות טכניקת ההסוואה שלו. קאבוטו הורה לו לזמן לסיוע את שאר הקאגים, שביניהם היה הראיקאגה השלישי. כאשר מו והמיזוקאגה השני התחילו להתווכח, הראיקאגה השלישי הביע את אכזבתו שהוא לא יכול להילחם בהם עקב השליטה במעשיהם (השגחה של קאבוטו, דרך ה"אדו טנסיי"). כשהתחיל לרדת החשיכה, הקאגים אמרו שאין סיכוי שהצבא יביס אותם. לעומתם, הראיקאגה אמר להם שאסור להם להיות כ"כ פאסימים, ושהוא בטוח שהדור החדש התעלה על הכוח שלהם. לאחר מכן הם ראו גל חול ענקי בא לקראתם, והראיקאגה שם לב שאבקת זהב עצרה אותו. הוא נזכר לקאזקאגה שעמד לצידו יש את האפשרות לשלוט באבקת זהב באמצעות אלמנט ה"ג'יטון" (אלמנט מגנט). הוא התפלא שאבקת הזהב הצליחה למנוע מהחול של גאארה לנוע, הקאזקאגה ענה לו שאבקת הזהב כבדה יותר מהחול הרגיל, ולכן, הוא ערבב את אבקת הזהב בחול של גאארה, וכך מנע ממנו לזוז. לאחר מכן, הראיקאגה הותקף ע"י יד שנוצרה מהיד של גאארה, אך המתקפה בוטלה ע"י הקאזקאגה הרביעי. הראיקאגה מחמיא לקאזקאגה, ואומר לו שבנו הוא שינובי מעולה, ואחר כך נוזף במו כאשר הוא יועץ לאונוקי להבטיח את הדומיננטיות של איוואגאקורה על ידי ניצול התפרקות הברית בין הכפרים בבוא הזמן. עם המשך הקרב, השלישי והשאר ניסו לפרוץ אץ הגנת הר החול של גאארה, אך במקום זאת רוסנו על ידי החול שלו.
מתבונן בעוד הקאזקאגה הרביעי נחתם, הראיקאגה מפעיל את שריון הברק שלו ושובר את תג החותם, שלכך הוא אומר למיזוקאגה השני שגופם תוכנת להגיב באופן אוטומטי להתקפות האויב. אחרי שהצליחו להשתחרר מחולו של גאארה, שני הקאגים מסתערים לעבר היחידה המתקדמת לעברם. בעודו מזהה את עצמו כמשתמש יסוד ברק, הראיקאגה הורה ליריביו לתת משתמשי יסוד אדמה לעבוד על ההגנה, בזמן שמשתמשי יסוד אוויר יתקפו אותו ללא הרף.
בעוד שינובים רבים מתגודדים סביבו, נראה שטמארי הצליחה לחתוך את השלישי למספר חלקים באמצעות יסוד הרוח שלה, לפני שהורתה לצוות החתימה לחתום אותו. עם זאת, מאמציה היו לחינם, כיוון שהשלישי הצליח להתחדש לפני שצוות החתימה הצליחה לפעול. בעוד יריביו מחדשים את האסטרטגיה שלהם, השלישי מבחין ביניהם בדודאי, וקרא לו. דודאי ממשיך להסביר לטמארי שצריך טכניקת רוח חזקה יותר כדי לפרוץ את הגנתו האגדית של הראיקאגה. כשטבעו של מותו נחשף, קאבוטו מנצל את הזדמנות זו כדי למחוק את אישיותו של השלישי על מנת לקנות לו עוד זמן, בדיוק בזמן ששיבוטו של נארוטו מגיע מופיע בשדה הקרב.
למרות ניצול השמש לטשטוש התקפותיו, ניסיונותיו שראשונות ש נארוטו להתקפה נכשלו בלפגוע בראיקאגה, בשל שיפור הרפלקסים והמהירות שלו שאפשרו לו לחמוק מההתקפה הכפולה של נארוטו. עם זאת, בניסיון השלישי, הוא לא הצליח למנוע את ההתקפה של נארוטו ונתפס במרכזה, אבל גם הנזק הזה הוכח להיות מינימאלי והשלישי שוב, התאושש במהירות לפני שהספיקו לחתום אותו. בעוד הוא מפעיל את טכניקת "דקירת הגיהינום", היחידה מרימה ומספר מרובה של קירות הגנה כתגובה, אך התקפתו חודרת אותם במהירות רבה.
בצאתו מהצד השני, רק כדי ליפול תחת במארב המתבצע ע"י השינובים, ששיערו ש"אלמנט ההפתעה" יספיק להם, השלישי ממשיך להביסם במהירות לפני שהחל לתקף את שאר היחידה. הורס את המצוק בו דודאי ונארוטו חפשו מחסה, הראיקאגה קיפל את אגרופו בכוונה, כדי לפגוע בנארוטו הנופל באגרופו אבל תודות להתערבותו של דודאי, הוא פגע במקום זאת בכדור גומי. מתוך האמונה שנארוטו נמצא בתוך הכדור, שנשלח מקפץ משם בגלל אגרופו, השלישי רודף אחריו. עם זאת, לאחר שהגיע אל הכדור וחתך אותו לשניים, הוא מבין שהכדור ריק ולכן שינה את כיוונו כדי לרדוף אחרי נארוטו.
מצמצם את מספר האצבעות בטכניקת "ג'יגוקוזוקי" שלו לאחד בעוד הוא מתקדם, התקפתו של השלישית מפספסת את נארוטו בזכות הרפלקסים המשופרים שהוענקו לו על ידי ה"סייג' מוד", והוא שולח ראסנגאן לכיוון ידו השמאלית של הראיקאגה. עוצמת המכה גרמה לשלישי לשפד את עצמו עם ההתקפה שלו וגופו החל להתפורר, צוות החתימה פעל במידיות והשלים את חתימתו. מאוחר יותר, עם ביטול האדו טנסיי, אור כלשהו החל לעטוף את גופו החתום של הראיקאגה השלישי ונשמתו חזרה לעולם הבא.

סגנון לחימה
הראיקאגה השלישי היה שינובי חזק מאוד וידוע ברחבי עולם השינובים. הוא תואר בתור הראיקאגה החזק ביותר שהיה לקומוגאקורה. הייתה לו כמות אדירה של צ'אקרה, ואת זאת נתן לראות בכך שיכל להפעיל את ה"קוהאקו נו ג'והי" בללכוד את ההאצ'יבי בכל פעם שהתפרע. בנוסף, הוא עיכב צבא של 10,000 שינובים במשך שלושה ימים ולילות ללא צורך במזון, שתייה או מנוחה. בנוסף על כך, הוא התמודד הרבה לבדו נגד ביג'ו, שלא כל שינובי יכול לעשות זאת לבדו.
לראיקאגה השלישי יש גם מהירות וכוח גופני מפותחים מאוד. הוא הצליח להתחמק מהראסנשוריקן של נארוטו, שידועה בתור מתקפה מהירה.

ברק שחור
ברק שחור זהו אלמנט ייחודי המבוסס על אלמנט הברק. כמו השם, הברק הזה הוא שחור כאשר מופעל, והוא חזק יותר מברק רגיל. היכולות להשתמש בברק השחור הייתה של הראיקאגה השלישי, ובמהלך חייו לימד את דארוי להשתמש באלמנט זה.

ראיטון נו יורוי
המשתמש עוטף את גופו בשכבה של צ'אקרת ברק, שמשתמשת בחשמל כדי לגרות את מערכת העצבים של המשתמש. הטכניקה מאיצה את רגישות העצבים כדי להגיב מהר יותר להתקפות ולדחוף את הכושר הגופני לגבול המוחלט, ובכך מאפשרת מהירות גולמית אדירה.

שיריון זה, בשילוב על טאיג'טסו, מאפשר לA ולראיקאגה השלישי להפיק תועלת רבה יותר מנינג'וטסו. בעת שימוש בשריון במלוא עוצמה, זה גורם לקצוות של השיער לההפך לקוצים והרפלקסים שלו אמורים להיות דומים לאלה של "הבזק הצהוב של קונוהא", מה שהופך את זה לקשה יותר לשמור על קשר עין עם היריב, אפילו עם השארינגאן.
השריון מגביר את ההגנה של המשתמש, ומצמצם באופן דרסטי את הנזק מהמתקפה המופנית אליו. 

ג'יגוקוזוקי
הג'יגוקוזוקי היא הטכניקה החזקה ביותר של הראיקאגה השלישי. בטכניקה זו, הוא אוגר כמות גדולה של צ'אקרה בקצות אצבעותיו. אפילו בתנועה קלה של ידו, הוא יכול לחדור דרך גוף יריבו (מה שמזכיר קצת את הטכניקה צ'ידורי).