הקאזהקאגה הרביעי (ראסה):
רקע כללי
הקאזהקאגה הרביעי הוא המנהיג הקודם של כפר החול, קודמו של גאארה.
הקאזהקאגה הרביעי אהב מאוד את הכפר שלו, ואפילו היה מוכן לכרות ברית עם אורוצ'ימארו לתקוף את קונוהא כדי להוציא את כפרו ממצבו הכלכלי הירוד. בנוסף לכך נודע לנו שהקאזקאגה הרביעי הוא אביהם של טמארי, קאנקורו וגאארה.

תוצאת תמונה עבור ‪rasa naruto‬‏

ביוגרפיה
מכיוון שהדאימיו של ארץ הרוח קיצץ את התקציב של כפר החול ובמקום זאת העדיף להשקיע אותו בשרותיהם הזולים יותר של קונוהא, הקאזהקאגה הרביעי ראה זאת כסכנה קיום לכפרו. כדי למנוע זאת, הוא החליט להתמקד בהגדלת האיכות של השינובים בכפר. וכתוצאה מכך הוא הורה על צ'יו לחתום את שוקאקו (הביג'ו בעל זנב אחד) בתוך בנו הצעיר, גאארה, כדי שהוא יוכל להפוך לנשק האולטימטיבי של כפר החול. כתוצאה מכך, אישתו, קארורה מתה מלידתו המוקדמת של גאארה, למרות ניסיונותיו של הרביעי להציל אותה. מאוחר יותר הוא לימד את גאארה נינג'וטסו ושלח את אחיה של אישתו, יאשאמרו, להיות מטפלו האישי של גאארה.
עם זאת, כאשר גאארה החל לגדול ויכולותיו התחילו להתפתח, הרביעי הבין איזו טעות איומה הוא עשה, והוא החל לראות את גאארה כניסוי כושל אשר מאיים על כפר החול, בגלל אישיותו הלא יציבה. עם הלחץ של משאבי הכפר הגוססים ועם הצהרת המועצה כי גאארה חסר תועלת להם, הרביעי גיבש תוכנית עם יאשאמרו כדי לבדוק את שליטתו של גאארה על השוקאקו. בתוכנית זאת, יאשאמרו מת וגאארה איבד שליטה ובכך אפשר לשוקאקו להתפרע בחופשיות. הרביעי השתמש באבק הזהב שלו כדי לרסן את החיה..אחרי תקרית זאת הרביעי ראה שגאארה אכן היה כישלון, והוא החל להוציא עליו צווי חיסול, אבל כל ששת ניסיונותיו הסתיימו ללא הצלחה. עם זאת, מאוחר יותר, כאשר גאארה התחיל לקבל שליטה טובה יותר בכוחו בשל היותו לבד, הקאזקאגה הרביעי למד להעריך את התועלת של גאארה, וחדל להוציא צווי חיסול על בנו, בתקווה שהוא יהפוך לכלי רב עוצמה עבור הכפר.

File:Gaara lost control.png

הופעתו העונה הראשונה
כאשר אורוצ'ימארו פנה לכפר החול עם הצעה של איחוד כוחות על מנת לפלוש לקונוהא, הקאזהקאגה הרביעי הסכים בשל המצב הירוד של הכלכלה בכפר. בתקווה שהצלחת הפלישה תממן אותם מחדש ותוציא אותם משפל זה. הקאזהקאגה תכנן שגאארה ישחרר את השוקאקו ממרכזה של קונוהא במהלך בחינות הצ'ונין ובכך לשים את השינובים של קונוהא בעמדת נחיתות מהרגע הראשון. עם זאת, לפני שהספיק לראות את תוכניתו יוצאת לפעול, הקאזהקאגה נרצח על ידי אורוצ'ימארו אשר שיפד אותו בחזה עם חרבו.
אחרי שגם רצח את עוזריו של הקאזקאגה, וזרק את הגופות במדבר, אורוצ'ימארו השתמש בטכניקת העתקת מראה גוף כדי להתחזות הקאזקאגה עד שהפלישה החלה, מה שהפך את זה לקל יותר בשבילו לתמרן את כפר החול. אחרי הפלישה, באקי ועוד כמה שינובים אחרים למדו את האמת על מותו של הקאזקאגה הרביעי כאשר הם מצאו את הגופות חסרות הפנים שלו ושל שומרי הראש שלו נרקבים במדבר. בסופו של דבר הוא הוחלף על ידי בנו גאארה.

הופעתו השיפודן
במהלך ההכנות למלחמת השינובים הרביעית, הקאזהקאגה הרביעי הוחזר לחיים על ידי קאבוטו, לצד עוד קאגאים אחרים, כדי להילחם נגד צבא השינובים המאוחד.
כאשר מו, למרות הסוואתו, נראה מאוחר יותר מתקרב ליחידה הרביעית, קאבוטו שלט בו על מנת לזמן שלושה קאגאים אחרים כתגבורת. ביניהם היה הקאזהקאגה הרביעי, שבמהלך שיחתו עם השאר הקאגאים, חושף כי הוא מודע למעשיהם רק מסיפורים של זקני כפרו. בנוסף לכך הוא הכריז כי ההוקאגה השני מת שנים רבות לפני ימי חייו, ושהיכולת הארורה שהשתמשו בה כדי להחזיר אותם נמצאת בידיו של אחר, שינובי בשם אורוצ'ימארו. בזמן שהשאר עסוקים ברצונותיהם להתעמת זה עם זה, רק הרביעי מבחין בטכניקת העין השלישית של בנו אשר מרגלת עליהם מרחוק.

במהלך נסיגתה של היחידה הרביעית במהלך הלילה, הקאגאים מעלים השערות על אילו שינובים מכפרם יביאו להם להילחם נגדם, והקאזהקאגה מראה ספקנות על אמונתו של הראיקאגה השלישי שהדור הנוכחי יתעלה מעל שלהם. כאשר גאארה החל בהתקפה נגדם, הרביעי משלב את אבק הזהב שלו (אשר יותר כבד מחול) עם החול של גאארה על מנת להאט אותו, מתוך ההנחה כי גאארה כבר שיחרר את השוקאקו. והוא חושף שזאת הייתה השיטה שלו לרסן את החיה בעבר, ובאתו הזמן גאארה מצליח לתפוס אותם בעזרת ידי החול שיצר. כאשר גאארה נכנס לשדה הראייה שלו, הרביעי מופתע לראות את בנו, ולא את השוקאקו, מה שגרם לו לשאול האם החיה עדיין בהחזקתו, שלכך הוא קיבל את התשובה שגאארה הוא כבר לא הג'ינצ'וריקי שהוא יצר.
כאשר הוא לא מצליח להבין את נסיבות תחייתו של בנו לאחר הוצאת השוקאקו מתוכו ואת העובדה שהוא מצא לעצמו חברים, הפתעתו של הקאזקאגה הרביעי רק גברה כשהוא הבין שגאארה לא שונא אותו, ושבשל תפקידו כקאזהקאגה החדש הוא קיבל פרספקטיבה לגבי המניעים מאחורי פעולותיו של אביו. כאשר הוא נזכר ברגעים בעבר, הקאזקאגה הרביעי מניח שזה לא שיש משהו טוב בזה שהחזירו אותו, כי זה מאפשר לו באמת לראות מה הבן שלו שווה. בזמן שהרביעי שואל את עצמו האם גאארה באמת מסוגל להתעלות מעליו, הקרב בין הרביעי לגאארה מתחיל מחדש עם התנגשות בין זהב לחול. עם זאת, במהלך הניסיון להגן על שני הקאגאים האחרים מפני מטח האווירי, גאארה היה מסוגל לכלוא את כל השלושה בחול אשר קיבל את הצורה של אישתו המנוחה של הרביעי.
הקאזהקאגה הרביעי מודה בפני גאארה כי הוא גדל מאוד, בזמן שכל התקפותיו נחסמות על ידי מגן החול של גאארה. בסוף הוא מבין שכל מה שהורים צריכים לעשות בשביל ילדיהם הוא לבטוח בהם. לאחר מכן הוא הסביר שכוחותיו של גאארה לא נובעים מהשוקאקו אלא מאימו, הוא מספר לבנו שאימו באמת אהבה אותו ושהוא זה שהורה ליאשאמרו לשקר בקשר לאימו כדי לבדוק אותו. הרביעי מתנצל בפני בנו על כל מה שנלקח ממנו בגללו במהלך ילדותו, הוא מכיר בעובדה שבעקבות כל כשלונותיו כהורה, אין לו את הזכות לקרוא לעצמו אבא, אבל הוא עדיין שמח שהכח של קארורה עזר לגאארה במהלך חייו. אחרי ששמע שגאארה סולח לו, לפני שנחתם, הרביעי בדמעות על פניו אומר שבנו באמת הפתיע אותו, ושהוא ש
מח שהשאיר את עתיד הכפר בידיו.

ספוילר מסומן:
מאוחר יותר, כשהאדו טנסיי בוטל, סוג של אור החל לעטוף את גופתו החתומה של הקאזקאגה הרביעי ונשמתו חזרה לעולם הבא.

סגנון לחימה
אפשר להבין מזה שהוא היה קאזהקאגה, ומהעובדה שקאבוטו בחר להחזיר אותו לחיים, שהוא היה שינובי בעל עוצמה רבה, ומאוד מכובד בכפרו.
הקאזהקאגה הרביעי מחזיק בקקאי-גנקאי יסוד מגנט שכאשר הוא בשימוש, הוא גורם לטבעות אפלות להופיע מסביב לעיניו, בדומה מאוד לטבעות התמידיות מסביב לעיניו של בנו הצעיר. הוא מנצל יכולת זו על מנת לתפעל כמויות של אבק זהב, באופן שמזכיר את גאארה והחול שלו. הרביעי מסוגל לזמן את החלקיקים האלה מתוך סביבתו. כמו כן הקאזהקאגה מסוגל לשלוט בצפיפות של האבק ובכך לעבורבין מטחים קטנים וקטלניים לגלים ענקיים. מכיוון שהאבק זהב של הקאזהקאגה יותר כבד מהחול של גאארה, הוא מסוגל להשתמש בו על מנת לעכב את החול של גאארה. הוא השתמש בתכונה זאת גם כדי לרסן את השוקאקו במקרה של התפרצויות עצבים של גאארה כשהוא היה קטן.
Sakin

גל אבק זהב
הקאזהקאגה הרביעי גורם לכמות גדולה של אבק זהב להתפרץ מתחת לפני השטח, על ידי הצבת שתי כפות ידיו על האדמה ישירות לפניו, לפני שהוא מתפעל את החומר שנוצר לגל הרסני. כמות אבק הזהב הנוצרת בתהליך זה דומה לכמות החול במתקפת גל החול של גאארה, ואפילו הייתה מסוגלת להדוף אותה.
Gold Dust Wave


קיר אבק זהב
בכך שהוא משתמש באבק זהב שלו, הקאזהקאגה הרביעי מעלה אותו מעליו ויוצר שכבה עבה ממנו כדי לחסום התקפות אוויריות, ובאותו זמן משתמש בתנועות ידיו כדי לקבוע את הצורה של המגן.

Gold Dust Wall

דאיסן נו מא (טכניקת עין שלישית)
בעזרת צ'אקרה המשתמש מסוגל ליצור, או מחול או מאבק זהב, עין ולחבר אותה לעצבים האופטיים, מה שמאפשר לו לראות בעזרת העין המלאכותית ממרחק גדול, כאילו הוא שם. המשתמש יכול לשנות את גודל העין לפי הצורך. המטרה הראשית של הטכניקה היא לרגל, מכיוון שהיא יכולה להופיע ולהיעלם בכל מקום ובכל רגע נתון. מכיוון שגם גאארה וגם הקאזקאגה הרביעי יודעים את הטכניקה הזאת, אפשר להסיק כי הקאזקאגה לימד את גאארה את הטכניקה הזאת במהלך ילדותו.