המיזוקאגה השני (גנגטסו הוזוקי):
רקע כללי
המיזוקאגה השני היה המנהיג של קיריגאקורה (כפר הערפל הנסתר) וחבר בשבט הוזוקי.
Gengetsu Hōzuki

ביוגרפיה
במהלך חייו, הייתה לו איבה הדדית לטסוצ'יקאגה השני: מו, שהסתיימה בכך ששני הקאגים הרגו אחד את השני בקרבם האחרון. מיריבות זו הוא הכיר גם את אונוקי כשהוא היה ילד.

הופעתו בשיפודן
כאשר מו, למרות ההסוואה שלו, זוהה על ידי היחידה הרביעית, קאבוטו גרם לו לזמן שלושה קאגים אחרים כדי לספק תמיכה. ביניהם היה המיזוקאגה השני, שזיהה מיד את מו ואת הראיקאגה השלישי, אך התקשה לזהות של את הקאגה הרביעי שהיה לצדם. כשנאמר לו שהוא הוחזר לחיים, המיזוקאגה היה מבולבל מהידיעה על מותו, עד שמו הזכיר לו שהם הרגו אחד את השני לפני שנים רבות. הסבר זה אומת מאוחר יותר כאשר המיזוקאגה הביע את רצונו להרוג את מו שוב אבל הגוף שלו לא הגיב לפקודותיו. מו הצהיר שזה סימן מובהק לשליטת משתמש הטכניקה עליהם.
בעוד שהיחידה נסוגה במהלך הלילה, הקאגים ישבו ודיברו על אילו שינובים מכפרם הם חושבים שישלחו נגדם בעוד הם מקללים את האדם שהחזיר אותם (שבאותו זמן חשבו שזה אורוצ'ימארו). בעוד שהמשיכו לשוחח, המיזוקאגה הבחין בגל חול ענק שהתקדם לעברם, ונדהם מהכמות האדירה של החול בזמן שהוא תוהה מאיזה כפר השינובי הזה. הוא ניצל על ידי אבק הזהב של הקאזהקאגה הרביעי. המיזוקאגה השני מדגיש שהוא פצח במתקפת נגד יעילה נגד היריב במהירות רבה, לפני שהוא רוסן על ידי זרוע החול של גאארה בזמן הסברו. זמן קצר לאחר שמו התעמת עם אונוקי, מה שגרם להיווצרות של מכתש עצום, המיזוקאגה מכיר מחדש את התלמיד לשעבר של יריבו.
בזמן שהקאזקאגה הרביעי מדבר עם בנו על חזרתו לחיים לאחר הוצאת שוקאקו, המיזוקאגה השני התערב בשיחתם כשראה את ההלם של הקאזקאגה על כך שלגאארה יש חברים, ואמר שאם לא היו לו חברים הוא היה מעורר רחמים ושזה נורמלי בשביל מישהו בגילו. כששמע על מינויו של גאארה כקאזקאגה ומפקד גדוד בצבא השינובים המאוחד, המיזוקאגה התפאר בעובדה שאנשים ללא גבות הם מאוד כריזמטיים, בלי לשכוח להחשיב את עצמו בכך. עם זאת מצב הרוח העליז שלו השתנה כשהוא שמע את מו מורה לאונוקי לנצל את פירוק צבא השינובים המאוחד בבוא הזמן כדי להבטיח את עליונותה של איוואגאקורה, מה שגרם למיזוקאגה השני ולראיקאגה השלישי לנזוף בו על יהירותו. מיידע את האויב על חוסר היכולת שלהם לשלוט על גופם, המיזוקאגה ציין שכל אחד מהם יחשוף את יכולותיהם וחולשותיהם כדי לזרז את תבוסתם. בעוד שהקרב ממשיך, המיזוקאגה מנסה להקיף את גאארה בעודו מוגן מפני מטר החול שלו, אך במקום זאת הוא נתפס ורוסן על ידי החול שלו.
בטוח שהחול עם טוו החתימה יבטיח את לכידתם, המיזוקאגה משבח את מאמציו של גאארה. עם זאת, כאשר גופו כבר לא בשליטתו, הוא הגיב באופן לא רצוני לאיום והחל לגרום לחול שמקיף אותו להתפורר, ובכך מחליש את אחיזתו. לאחר שהשתחררו מהחול הכובל אותם, הקאגים הסתערו על היחידה לפני חשיפת פרטים על יכולותיהם. המיזוקאגה זיהה את עצמו כבעל יסוד יין וזה הופך אותו למשתמש גנג'וטסו, מסיבה זאת הוא ייעץ לשינובים לשמור על מרחק, בעוד שמספר רב מהם נפגעים מהזימון שלו.
בעודו עובר דרך התקפות האויב ללא פגע כשהקרב ממשיך, המיזוקאגה מזכיר להם שזה חסר טעם לתקוף אותו מכיוון שהוא רק אשליה, ושהם צריכים במקום זאת לחסל את הצדפה כדי לבטל את הטכניקה. השינובים נענו לעצתו ותקפו את הצדפה, אך ראו כי הם תקפו עוד אשליה. המיזוקאגה זעם ואמר להם למקד את התקפותיהם לצדפה האמיתית שמאחוריו, אך לאחר שהתקיפו גם אותה הם גילו שגם היא אשליה. לאחר שראו כי הגיעו לשום מקום, השינובים עמדו מבולבלים ולא הבינו כיצד להתמודד עם המצב. כשהקרב נמשך, הוא מציין שוב כי למרות שהוא לא מנסה לנצח, הוא כנראה חזק מדי ועושה זאת עם הבאה של רגשות אשם ומבוכה על פניו. אפילו כאשר נלחם מול גאארה בזמן הגעתו, המיזוקאגה נראה מאוכזב ושאל אם זה כל מה שהוא מסוגל לעשות אפילו כשהוא חשף את חולשותיו. המיזוקאגה ממשיך לדבר על כך שהוא היו צריכים להילחם נגד מו ראשון, ובכך חשף את אמונתם המוטעית ש"המומיה המרופטת" היא החזקה מבין השניים, מה שגרם לגאארה להודות שהוא ידע שהוא לא צריך לשפוט מישהו על המראה שלו בלבד, לפני שהודה בכוחו של המיזוקאגה.
חוזר על מה שאמר קודם על הגנג'וטסו, עם דגש עם הרס הצדפה, המיזוקאגה הבין שגאארה איתר את המיקום האמיתי שלו, בזמן שסיפק לאונוקי, שתפס מקלט בשמיים, הזדמנות לתקוף אותו. לאחר שמצב הצ'אקרה הנמוך של אונוקי גרם לו להתעמת עם הצדפה בצורה ישירה, המיזוקאגה תייג זאת כניסיון עלוב בעוד והגנג'וטסו מופר רק בסביבה הקרובה. המיזוקאגה לאחר מכן נוזף בו וציין כי הוא לא יוכל להביס את הצדפה אם הוא לא יתאמץ. לאחר מכן אונוקי השתמש בטכניקה שלו כדי להגדיל את משקל גופו בהיותו מתקיף, ובכך השמיד את הצדפה לחלוטין, סיים את ההזיה וחשף את מיקומו האמיתי של המיזוקאגה. עם זאת השימוש המתקפה זאת גרם לאונוקי לעקם את גבו, והמיזוקאגה ניצל את ההזדמנות כדי ללעוג לו לפני שירה בו עם קליע ממים.
להפתעתו של המיזוקאגה, גופו של אונוקי נהפך לחול שלאחר מכן עף לכיוונו וריסן אותו. המיזוקאגה אז הבחין בעין החול של גאארה שצפתה בהם כל הזמן הזה ותהה האם הוא החליף ביניהם כשאונוקי נלחם בצדפה.
בעוד והחול המשיך לעטוף אותו, המיזוקאגה ניסה לברוח באמצעות יכולתו להפוך למים, אבל גאארה השתמש בעוד חול כדי לעצור אותו. בזמן שהוא נחתם, הוא מציין שהקרב נהפך ליותר מדיי כיף, ובעוד שהטכניקה של גאארה הושלמה ותוויות חתימה רבות נזרקו לעבר המיזוקאגה על ידי צוות החתימה, הם הסיקו כי המיזוקאגה הובס. עם זאת, הם הבינו כי הם שמחו מוקדם מדיי בעוד ופיצוץ גדול מתרחש, ופנוי של המיזוקאגה מופיעות באיום בשמיים מעליהם. בזמן שרוב השינובים קפאו מפחד, אונוקי הצהיר שזהו אינו עוד גנג'וטסו של המיזוקאגה אלא טכניקת "נינג'וטסו פיצוץ אינסופי" שלו- ג'וקי בוי.
לאחר ששיבוט המים של המיזוקאגה (שנוצר כתוצאה מהטכניקה שלו) החל לתקוף את השינובים, ובאותו זמן מגדיל את גודלו, המיזוקאגה המוחלש מקלל את אונוקי על שגילה פרטים על הטכניקה שלו (שכנראה גילה ממו לפני מותו). עם זאת, כשמיקומו של המיזוקאגה מתגלה על ידי חיישן, גאארה החליט לכלוא את המיזוקאגה לפני שהשיבוט יוכל להתפוצץ, אבל בדיוק כשעמד לסיים תוויות החתימה הוסרו על ידי השיבוט המתרחב. בעוד שפירמידת החול שנועדה לכלוא את המיזוקאגה מתפוררת, המיזוקאגה חושף את ראשו ומברך את כולם, אך נסוג פנימה באופן קומי לאחר שהחלו לזרוק עליו שוריקנים, מה שהוביל אותו לציין שהוא מצא מקום נוח להתחבא בו. לאחר ששאל איך השינובי מתכוונים להביס אותו, המיזוקאגה סירב לתת להם פרטים על הטכניקה שלו כאשר הם פנו אליו לעזרה, אבל כאשר גאארה שאל אותו האם הוא החליט לעזור לאויב, הוא המשיך להתעקש כי שיטה זו תעזור להם, אבל בדרך אחרת. והוא אמר להם אז הם לא יכולים לנצח אותו עם כוחם, אז הם יותר חלשים מאדם מת, וזאת אומרת שהם לא יהיו מסוגלים להביס את המנהיג של האקאטסוקי. בעוד שהשיבוט התכונן להתפוצץ עוד פעם, המיזוקאגה התלונן על כך שהוא חשב שהוא מצא כישרון יוצא דופן בקאגה הנוכחי (גאארה) אך תהה אם הוא טעה.
משבח את גאארה על ההגנה על עצמו ועל השאר מהפיצוץ, המיזוקאגה מזכיר לו שהמצב יחזור על עצמו ללא הפסקה אם הם לא יעצרו את השיבוט. מתבונן הקרב שמתרחש, הוא קובע כי למרות מאמציו של גאארה וחשיפת מיקומו זה כבר מאוחר מדי מכיוון שעוד פיצוץ עומד להתרחש והחול שלו לא יוכל לרסן את החול הפעם. עם זאת, המיזוקאגה היה המום כאשר השיבוט נתפס ויתר על כך, לא התפוצץ, אבל אחרי שראה אותו מכוסה בשכבה של זהב, הוא חשד שזה אבק הזהב של הקאזקאגה הרביעי שנשאר מאחור. זה אושר עד ידי הסברו של גאארה על איך מיזג את השיבוט עם הזהב, שנמס והאט אותו, לפני שכיסה אותו בחול הרווי בברד (שנפל כתוצאה מאחת הטכניקות של המיזוקאגה) כדי לדאוג שהשיבוט לא יתחמם שוב. כששמע את זה, המיזוקאגה שיבח את גאארה באומרו שהוא אכן בעל כישרון יוצא דופן.
כאשר כפיל הצל של נארוטו אוזומאקי הגיע למיקומו של גאארה, הוא שאל אותו האם הכל בסדר לפני שחשב בטעות שהפירמידה שכלאה את המיזוקאגה היא בעצם גופו (כי כל גופו היה כלוא חוץ מראשו). מה שגרם למיזוקאגה להעיר כי בניגוד לגאארה, נארוטו הוא די אידיוט, מה שהפך אותם להיות צמד די נחמד לדעתו. בעוד וגאארה השלים את החותם, המיזוקאגה חשב על העובדה שזה היה הקרב המהנה ביותר שהוא השתתף בו מזה הרבה זמן.
מאוחר יותר, כשהאדו טנסיי בוטל, סוג של אור החל לעטוף את גופו החתום של המיזוקאגה ונשמתו חזרה לעולם הבא.


סגנון לחימה
מעצם היותו מיזוקאגה, אפשר להסיק כי הוא היה שינובי חזק ביותר. הוא חשף את עצמו כבעל יסוד יין (העוסק בגנג'וטסו). כמו כן הוא חבר בשבט הוזוקי, מה שמעיד על כך שיש לו את היכולות המיוחדות של שבט זה. עדות אמיתית לכוחו היא העובדה שהוא היה מסוגל להרוג את הטסוצ'יקאגה השני, אם כי במחיר חייו.

שויקה נו ג'וטסו
טכניקה סודית של שבט הוזוקי. הטכניקה מאפשרת למשתמש להפוך את גופו לנוזל בעת הצורך ובכך הופך את זה לבלתי אפשרי לפגוע בו עם מתקפות פיזיות. למתקפה זו יכולות אסטרטגיות רבות בריגול מכיוון שאדם בעל יכולות אלה יכול לחדור למבנה או לשטח מסוים מבלי שיראו אותו. כאשר המשתמש מתעלף הגוף שלו הופך לחומר דמוי ג'לי על מנת לרפא את עצמו. מאחר והטכניקה הופכת את גופם למים, בני שבט הוזוקי פגיעים מאוד למתקפות מסוג ברק. כמו כן, כאשר המשתמש מוסיף לתוך גופו עוד מים (כגון שתייה או בדרך אחרת) הוא יכול להגדיל את מסת גופו, ואת צורתו.


מיזודפפו נו ג'וטסו
באמצעות יכולתו להפוך למים, המשתמש יוצר "אקדח" מאצבעותיו, ויורה טיפת מים בעוצמה ומהירות רבה לעבר יריבו.

טכניקת זימון- צדפה ענקית
הצדפה היא הזימון האישי של המיזוקאגה השני, ויש לה יכולות גנג'וטסו חזקות אשר משתלבות בצורה מושלמת עם יכולות הגנג'וטסו של המיזוקאגה. כמו כן לצדפה יש מעטפת חיצונית קשה וכך מקשה על אנשים המנסים להשמידה על מנת להפיג את הגנג'וטסו שלה.
Ohamaguri

שהינקירו נו גנג'וטסו
זהו גנג'וטסו בעל טווח רחוק, שנוצר בשיתוף של המיזוקאגה השני עם הזימון שלו, המאפשר לו ליצור האשליה ריאליסטית באמצעות ערפל היוצא מהצדפה. מכיוון שזה בלתי אפשרי להבחין בין אשליה למציאות וזה הופך את הטכניקה לאידיאלית להסתרת מיקומו של המשתמש.
לדברי המיזוקאגה, הדרך היחידה לבטל את הטכניקה היא להשמיד את הצדפה, דבר שקשה מאוד לעשות בגלל שהצדפה עצמה גם מסוות על ידי הטכניקה.

ג'וקי בוי
ג'וקי בוי היא טכניקת הפיצוצים האינסופית של המיזוקאגה השני. בעזרת הטכניקה המיזוקאגה יוצר שיבוט שנראה כמו גרסה של עצמו כילד, העשוי משמן ומים. גופו של השיבוט מוקף בשכבה דקה של שמן, ובשל מבנה זה, בטמפרטורה של השיבוט יכולה בקלות להשתנות. כשהוא מפעיל את עצמו, השכבה החיצונית של השמן מתחממת ומאדה את המים שבתוכו. בעוד שנבנה לחץ פנימי מהאדים, השיבוט מתרחב על שהוא מתפוצץ באלימות ואדי המים משתחררים. האדים אז עולים כלפי מעלה ומתקררים. כתוצאה מכך הופכים לברד, שמקרר את השיבוט, גורמים לו להתכווץ לגודלו המקורי ולהתחיל את התהליך מחדש.
למרות שגודלו הולך וגובר, הכפיל עצמו נשאר מהיר מאוד לאורך הטכניקה. התנועה המהירה הזאת גם מאפשרת לו להתחמם יותר מהר ולגרום בקלות נזק באמצעות הגרזן מים שהוא יכול ליצור על ידו. עם זאת השימוש הטכניקה משאירה את המיזוקאגה במצב מוחלש ופגיע.

Jōki Bōi2