האקו:


רקע כללי
האקו היה תושב של ארץ המים, וחבר בשבט יוקי. מאוחר יותר הפך לשינובי לאחר פגישתו עם זאבוזה מומוצ'י.
למרות היותו שינובי זכר, יש לו מראה דיי נשי, המודגש במיוחד כאשר לובש את בגדיו היומיומיים(קימונו ורוד), זה כנראה מה שגרם לנארוטו לחשוב שהוא בת, והוא אפילו אמר שהוא "יותר חמודה מסאקורה". כאשר האקו בבגדי הקרב שלו הוא לובש מסכה שנועדה לגרום לאנשים לחשוב שהוא צייד שינובים עריקים.
האקו הוא שינובי נמרץ, שמאמין שאדם נהפך לחזק באמת כשיש לו מישהו להגם עליו. למרות כישרונו המדהים בקרבות, ויכולותיו המדהימות, האקו לא אוהב להרוג אנשים בעת מילוי תפקידו, ומתחמק מלעשות זאת כאשר הוא יכול. כאשר הוא מחיוב להילחם, הוא עושה הכל כדי לא לגרום להם לנזק רב, אפילו אם זה אומר להכניס אותם למצב של "כמו מוות" כדי למנוע מהם להמשיך להילחם, כמו שהוא עשה לסאסקה במהלך הקרב שלהם. לפני שפגש את זאבוזה, האקו סבל מאמונה שהוא לא שימושי, והתחיל לשרת את זאבוזה בגלל שרצה להרגיש שימושי.

ביוגרפיה
האקו נולד בכפר קטן ומושלג בארץ המים, אזור שסבל לא מזמן ממלחמה. במלחמה, צדדים שונים נלחמו אחד בשני באמצעות שינובים, שלחלקם היה קקאי-גנקאי. לאחר שהמלחמה הסתיימה, זיכרונות מהקרבות הנוראיים עדיין חילחלו במוחותיהם של האנשים. אלא בעלי הקקאי-גנקאי במהירות הפכו לשנואים בשל יכולותיהם, מתוך חשש שקיומם יביא רק עוד מלחמות.
אביו ואמו של האקו היו חווים פשוטים, שחיו חיים שלווים. הם אהבו אחד את השני, ואהבו את ילדם. לרוע המזל, כל זה השתנה. לאמו של האקו הייתה יכולת קקאי-גנקאי: יסוד קרח. היא הסתירה זאת מבעלה, בתקווה שהאהבה והשלווה שהמשפחה הקטנה הזאת חלקה תישאר לנצח. יום אחד האקו גילה את היכולת לשלוט במים. הוא נדהם מיכולותיו, הוא הראה זאת בגאווה לאמא שלו, שהייתה מזועזעת למראה עיניה, סטרה להאקו בחוזקה על הצגת יכולת זו, ולאחר מכן התנצלה בפניו. אבל היא לא ידעה, שאבא של האקו ראה הכל מהצללים, וכשהוא הבין שאישתו ובנו מחזיקים בקקאי-גנקאי, הוא הקים אספסוף קטן של תושבי הכפר. כאשר דמעות זולגות מעיניו, הוא הרג את אישתו. ולאחר מכן ניסה להרוג את האקו. אבל לפני שהצליח, האקו השתמש ביסוד הקרח שלו כדי ליצור כידוני קרח גדולים, והרג את אביו ואת שאר האספסוף.
לאחר שהתייתם, האקו נהפך לילד שאף אחד לא רוצה, והוא נאלץ לחיות ברחובות הקרים ולשרוד משרידי אוכל שמצא בפחי אשפה, לפעמים אפילו נאלץ להילחם בכלבי הפרא שהסתובבו ברחובות. יום אחד, הוא פגש את זאבוזה מומוצ'י, אדם אשר יש לו "אותם עיניים" כמו שלו. מאוחר יותר זאבוזה ביקש מהאקו להיות "הנשק" שלו, שזה אומר להיות שינובי מסור בשביל זאבוזה. האקו קיבל ברצון את תפקידו, בשל הצורך שזה נתן לו, וכך הקדיש את חייו בלהפוך לכלי האולטימטיבי בשביל זאבוזה. אז זאבוזה התחיל לאמן את האקו בדרכי השינובי, וללמד אותו את כל הטכניקות שהוא מכיר.
באנימה, מוצג שזאבוזה והאקו פגשו את קימימארו זמן מה לאחר שעזבו את ארץ המים. האקו הרגיש הזדהות עם קימימארו בשל בדידותו וחוסר תכליתו על ידי הסתכלות לתוך עיניו. עם זאת, הוא נאלץ להמשיך לנוע, והשאיר את קימימארו לבד.

הופעתו בעונה הראשונה
האקו נראה לראשונה כאשר זאבוזה נלחם כנגד קבוצה שבע, בהנהגתו של קאקאשי. בדיוק כשקאקאשי עומד להרוג את זאבוזה, האקו מופיע במסווה של צייד שינובים והורג את זאבוזה בעצמו בעזרת מחטים (לאחר מכן מתגלה כי הוא לא הרג אותו אלא רק עצר את פעימות ליבו באופן זמני), ולקח את הגופה איתו. מאוחר יותר הוא נראה מוציא מזאבוזה את המחטים, ובכך מחזיר פעימות ליבו האקו אומר לזאבוזה כי יצטרך לנוח במשך שבוע לפני שיוכל לקיים קרב חוזר נגד קאקאשי. במהלך הזמן הזה הוא נפגש עם נארוטו (שלא זיהה אותו מכיוון שהיה בלי בגדי הקרב והמסכה שלו), והם ניהלו שיחה על מטרתם בחיים ועל האנשים שחשוב להם מהם.
במהלך הקרב השני בין קאקאשי לזאבוזה, האקו (שלובש את אותם בגדים ומסכה כמו בזמן שהציל את זאבוזה) נשאב לקרב נגד סאסקה ונארוטו. הוא כלא את שניהם באמצעות טכניקת מראות הקרח שלו, ותקף אותם במחטים, במטרה להתיש אותם. כאשר נראה היה כאילו האקו הרג את סאסקה (למרות שהוא בעצם הכניס אותו למצב של "כמו מוות"), נארוטו, בזעם, מתחבר לכוחו של הקיובי שחתום בתוכו. בעזרת כוח זה הוא הצליח לפגוע בהאקו, לשבור את מראות הקרח שלו, ולאחר מכן גם לשבור את המסכה שלו. לאחר שזיהה אותו, נארוטו התעשת בזמן כדי לעצור את עצמו מלהרוג את האקו.
מכיוון שהובס, ואינו מהווה יותר שימוש לזאבוזה, האקו מבקש מנארוטו להרוג אותו בכך מקרה. למרות שנארוטו התנגד, הוא ניסה לעשות זאת בכל מקרה, אם זה יגרום אושר להאקו. אבל לפני שהספיק, האקו הרגיש שזאבוזה עומד למות מהקרב נגד קאקאשי, והוא הדף את התקפתו של נארוטו ורץ לכיוונו של זאבוזה, האקו נעמד מול זאבוזה והשתמש בעצמו כמגן אנושי כדי להגן על זאבוזה מהראיקירי של קאקאשי. לפני שמת, הוא תופס לקאקאשי את היד בתקווה שזה יעזור לזאזבוזה לנצח את יריבו. זאבוזה מודה לו, ואז מנסה לחתוך דרך הגוף שלו במטרה להרוג את קאקאשי, אבל קאקשי הצליח להתחמק מהמתקפה.


המעסיק של זאבוזה, גאטו, מגיע זמן קצר לאחר מכן ובוחר לסיים את החוזה של עם זאבוזה. הוא מתחיל להתעלל בגופתו של האקו. למרות שבהתחלה זה לא הפריע לזאבוזה, הוא בסוף הובא לדמעות מהמעשה, לאחר שנארוטו מסביר לו עד כמה הוא היה חשוב להאקו. בסופו של דבר זאבוזה נוקט במעשה והורג את גאטו במחיר חייו. כשהוא מת מהפצעים שקיבל מלהילחם באנשיו של גאטו, זאבוזה ביקש להיות לצד האקו במוות, ושאל אותו האם הם יגיעו לאותו מקום לאחר המוות.

הופעתו בשיפודן
במהלך ההכנות למלחמת השינובים הרביעית, האקו הוחזר לחיים על ידי קאבוטו כדי להילחם נגד צבא שינובים המאוחד. בשיחה עם זאבוזה, האקו מציין את מצבם היוצא דופן, שגופו נע ללא שליטתו.
בזמן שהותקפו על ידי יחידת מתקפת הפתע, האקו במהירות החל להגן על עצמו ועל זאבוזה מתוויות הנפץ שהוחזקו על ידי ציפורי הדיו של סאי. לאחר שגילה את מיקומו של האויב בשמיים, האקו יוצר מעליו מראה וזורק אותו לקרקע עם המחטים שלו. כשזאבוזה מדבר עם קאקאשי, הוא מבין מדבריו שנארוטו גדל להיות שינובי ראוי להערצה מאז הפעם האחרונה שנפגשו, שלכך האקו מגיב בשמחה, כי הוא האמין שנארוטו רק ימשיך וישתפר.
כאשר קאבוטו מוחק את תודעתם, האקו מתחנן בפני קאקאשי שיעצור אותם שוב, תוך כדי שהוא מביע את אמונתו שהוא נכשל ככלי של זאבוזה, מאחר שגם הוא מת. עם זאת, כאשר קאקאשי מודיע לו כי הוא הצליח וכי זאבוזה לא חושב עליו רק ככלי, האקו בוכה ומודה בשקט לזאבוזה בעוד שהכרתו נעלמת. כאשר האקו נשלט באופן מלא, הוא יוצא בהתקפה ובה הורג מספר שינובים מהיחידה השלישית, עד שנהדף על ידי גאי ורוק לי.
לאחר זימונם של שבעת סייפי הערפל, האקו חוזר לתוך מראותיו, בעת שהסייפים החלו בטבח השקט שלהם בשדה בקרב המלא בערפל. יותר מאוחר קאבוטו שולח את האקו כדי לסכל את ניסיונו של קאקאשי לנטרל את זאבוזה, באופן שמזכיר את חסימתו של האקו את התקפתו של קאקאשי בקרב הראשון שלהם. האקו המשופד בידו של קאקאשי מנסה למנוע ממנו לזוז כדי שזאבוזה יוכל לתקוף. זאבוזה פוגע בהאקו בתהליך וחותך אותו עם חרבו. לאחר מכן האקו נוטרל, ולאחר שזאבוזה הובס, שניהם נחתמים.

ספוילרים מסומנים:
לאחר שהאדו טנסיי של קאבוטו בוטל, קרן אור החלה לעטוף את גופו החתום של האקו ונשמתו עברה לעולם הבא.

סגנון לחימה
בכך שאומן על ידי זאבוזה במשך שנים, האקו נהפך לשינובי מאוד מסוכן לגילו. לפי דבריו של זאבוזה, האקו מחזיק בכישרון עצום בתחומים רבים כל כך עד שבשלב מסוים הוא נהיה יותר מסוכן ממנו. בנוסף ליכולות הטאיג'וטסו המדהימות שלו, האקו מחזיק בקקאי-גנקאי תורשתי אשר מאפשר לו לשלב בין היסודות מים ואוויר וליצור יסוד קרח, ורוב הטכניקות שלו מבוססות על יכולת זאת.

היוטון: הישטסו היושו
בטכניקה זו המשתמש המשתמש יוצר קוצים ענקיים עשויים מקרח, כדי להגן על עצמו. האקו השתמש בזה כשהוא הגן על עצמו מאביו שניסה להרוג אותו בגלל הקקאי-גנקאי שלו.

סנאטסו סוישו
באמצעות שימוש בטכניקה זו, האקו אוסף מים מהאוויר ויוצר מהם בסביבות האלף מחטים. לאחר שהוא מפנה אותם לצד ספציפי, הוא קופץ אחורה כדי לא להיפגע מהמחטים, שבאותו זמן נורים על היריב מכל צדדיו. האקו מסוגל להשתמש בטכניקה הזאת ביד אחת והוא מסוגל לתפוס את היריב ולמנוע ממנו לברוח בזמן ביצוע הטכניקה.

היוטון: מאקיו היושו
באמצעות טכניקה זו האקו מסוגל ליצור 21 מראות של קרח, אשר היריב נלכד בתוכם, והמראות אינן משקפות דבר מלבד את האקו. ברגע שהאקו יוצר את המראות הן מאפשרות לו לנוע בין המראות במהירות האור. במצב זה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחרי התקפותיו. מכיוון שכל אחת מהמראות מראה את השתקפותו של האקו, אין לדעת מאיפה הוא יבוא. בלי עיניים הרואות צ'אקרה (כמו השארינגאן או הביאקוגן) זה יהיה בלתי אפשרי לעקוב אחריו.
הטכניקה דורשת כמו גדולה של צ'אקרה, ולכן התנועות של האקו הופכות בהדרגה לאיטיות עם המשכיות הטכניקה.
בנוסף לכך האקו אינו מוגבל במספר המראות ואפילו יכול ליצור מראות בודדות מאחורי יריבו בכדי להפתיע אותו. למרות שהן עשויות קרח המראות עמידות בפני טכניקות מסוג אש.

היוטון: כיפת קרח (לא אמרו את השם של הטכניקה)
בשימוש בטכניקה זו האקו יוצר כיפת קרח מסביבו כהגנה. הגנה זו מספיק חזקה כדי להגן על המשתמש ממספר רב של תוויות מתפוצצות ולהישאר כמעט ללא פגע.