רקע כללי

האנזו הנהיג את כפר הגשם הנסתר מימי מלחמת השינובים השנייה.בנוסף הוא השינובי שהעניק לג'יראיה טסונאדה ואורוצ'ימארו את התואר שלושת הסאנינים האגדיים.

Hanzō

 

עבר- מכיל ספוילרים על העבר
בשלב מסוים בילדותו של האנזו, סלמנדרה שחורה מתה בכפרו. לאחר מות הסלמנדרה, שתלו את שק הארס שלה בילד בתקווה ליצור נינג'ה ארסי אשר הוא בעצמו יהיה חסין מפני רעלים. האנזו נדרש כל הזמן ללבוש מסיכה מכיוון שנשימתו משולבת עם הארס בגופו. בשלב מסוים בחייו, האנזו נלחם עם מיפון (מתווך וועידת הקאגים שהייתה) וניצח, אך חס על חייו מכיוון שהיה למיפון אמונה וכוח של סאמוראי. להאנזו לא הייתה ברירה והוא נתן למיפון את הנוגדן לרעל כדי שישרוד, ואז הלך. למרות שחשב שמיפון מת, האנזו האמין בתוך ליבו שמיפון עדיין בחיים. במלחמת השינובים השנייה, נלחם האנזו נגד הכוחות של קונוהא. לאחר כמה זמן של קרבות, אורוצ'ימארו, ג'יראיה וטסונאדה היו היחידים שנשארו בחיים. כ"פרס" על הישג זה, האנזו נתן להם את הכינוי "הסאנינים האגדתיים של קונוהא" .

כמה שנים מאוחר יותר, במלחמת השינובים השלישית, קבוצה מסוימת של נינג'ות החלה במסע לסיום המלחמה, האנזו ראה בהם כאיום לכוחו הרב, וביקש להיפטר מהם. האנזו שיתף פעולה עם יחידת האנבו "רוט" מקונוהא בשביל להרוג את מנהיג הקבוצה- יאהיקו. הוא שיקר ליאהיקו, ואמר להם שהוא רוצה ברית, אך הוא שיקר להם וכאשר נפגשו הוא חטף את קונאן ואילץ את יאהיקו לוותר על חייו. מרוב כעס על מקרה זה, נאגאטו הרג את כל שותפיו של האנזו בטכניקה אחת חזקה ביותר. לאחר קצת זמן האנזו ברח מהמקום כי הבין שהוא לא יוכל להתמודד עם נאגאטו כאשר הוא זועם עליו בצורה שכזאת.

לאחר כמה שנים, סופר שנאגאטו (הכונה אז בתור "פיין") הרג את האנזו, את משפחתו, משרתיו ואת כל האנשים הקשורים אליו.

 


ספוילרים מסומנים

האנזו קם לתחייה על ידי טכניקת ה"אדו טנסיי" של קאבוטו במלחמת השינובים הרביעית, ביחד עם עוד כמה שינובים מפורסמים הכוללים את צ'יו וקימימארו. 

מאוחר יותר הוא נפגש עם קאנקורו ושרידי יחידת התקפת הפתע. הם מתחילים במרדף, והאנזו מזמן את הסלמנדרה שלו ומורה עליה לשחרר את הגז הרעיל שלה. לאחר מכן הוא הותקף ע"י מיפון אשר הביע רצון להלחם בו. האנזו ומיפון נלחמים אחד בשני, תוך כדי חקירה של האחר. לאחר כמה זמן האנזו מורה על הסלמנדרה לאכול את הסמוראים האחרים. האנזו התמודד מול מיפון בלי מסיכה, וכתוצאה מכך במהלך הקרב מיפון התחיל להיחנק מהרעל. לאחר כמה זמן האנזו הפסיד למיפון, וכאשר הוא מת ענן רעיל עצום משתחרר מפיו, ומשתק את האנזו. תקרית זו נתנה הזדמנות לצוות החתימה ללכוד את האנזו.

 

סגנון לחימה
האנזו הוכר בתור הנינג'ה החזק ביותר בזמנו, והוא אפילו סמל לעולם השינובי כולו, בגלל כישוריו.

כוחו היה כ"כ גדול שאפילו ג'יראיה הביע זעזוע והלם כאשר שמע שפיין הביס את האנזו. האנזו היה מהיר מאוד בתוך המים.

כמו הכינוי שלו, האנזו יכל להשתמש באלמנט אש, ובמהלך ניסיונו להתנקש בנאגאטו הוא הראה מיומנות מדהימה לשליטה בפתקים מתפוצצים. לא ידוע הרבה על סגנון לחימתו של האנזו.

 

איבוס

איבוס היא הסלמנדרה הארסית של האנזו וגם הסיבה לכינויו. הזימון היה גדול מספיק כדי שהאנזו יוכל לעמוד עליו, ובנוסף על כך כאשר נלחם לצד איבוס הוא ניצח אפילו את שלושת הסאנינים. איבוס לקח חלק גדול בקרב נגד אורוצ'ימארו, ג'יראיה וטסונאדה, ואפילו שומש בכמה קרבות שהיו להאנזו נגד צ'יו.

איבוס מסוגל לשחרר גז רעיל מפיו. הרעל קטלני מאוד. הוא יכול לאט לאט לשתק את גוף הקורבן ולאחר מכן הרעל הורג אותו. למרות שהרעל קטלני, בעזרת נוגדן מתאים ההשפעה יכולה לעבור. כשהרעל נוצר, הוא חייב להתאכסן כמחש דקות בגופו של איבוס, ורק לאחר מכן, הוא בשל להשתחרר.

Hanzo and The Salamander.PNG

 

טכניקת הפתקים המתפוצצים של האנזו
כאשר דאנזו נוגע בידו בקרקע, הוא משחרר מספר רב של פתקים מתפוצצים אשר "זורמים" אל מטרתם ומלפפים את גופו., על פי פקודת האנזו. בבת אחת, האנזו מפוצץ את הפתקים, וזה גורם נזק רב ליריב הלכוד בתוכו ממרחק אפס.

 
Hagama no Mai: Rakukō no Yaiba

בטכניקה זו, האנזו מתרחק מיריבו, מעיף את נשקו (הקוסאריגאמה)באוויר (הנשק מורכב ממגל שקשור לשלשלת ברזל) ומטיל אותו על אויבו.