מידע כללי

ג'יראיה הוא שינובי מכפר העלה הנסתר וידוע כבעל התואר סנין. הוא חולק תואר זה עם חבריו לשעבר לצוות- טסונאדה ואורוצ'ימארו. הוא קיבל תואר זה בזמן מלחמת השינובים הגדולה השנייה ע"י האנזו, מנהיג כפר הגשם הנסתר באותה תקופה. ג'יראיה היה גם המאסטר של ההוקאגה הרביעי מינאטו נאמיקאזה, של נארוטו ושל נאגאטו, יאהיקו וקונאן.
הוא מצטייר כדמות מאוד סוטה. הוא כותב ספרים למבוגרים בלבד ומקבל את ההשראה שלו מהצצה למלתחות ולמעיינות החמים של הבנות. ההוקאגה הרביעי, אביו של נארוטו, קרא לבנו על שם נארוטו, הגיבור בספר הראשון שכתב ג'יראיה, מה שהפך את ג'יראיה לסנדק של נארוטו.

 

 

עבר

ג'יראיה היה התלמיד של ההוקאגה השלישי יחד עם טסונאדה ואורוצ'ימארו. במהלך מבחן הפעמונים, ג'יראיה חיזר אחרי טסונאדה (בדיוק כמו נארוטו שחיזר אחרי סאקורה) ונפל באותן המלכודות כמו נארוטו.


במהלך הלימודים שלו עם ההוקאגה השלישי, ההוקאגה ניסה ללמד את ג'יראיה טכניקת זימון והראה לו שהוא יכול לזמן סוגים שונים של קופים, מכיוון שהוא חתם על מגילת הקופים. לאחר מכן, ג'יראיה הציב לעצמו מטרה-להיות מסוגל לחתום על מגילת זימון. הוא התאמן הרבה והצליח להשתפר ולגבש צ'אקרה. לאחר אימונים רבים, ג'יראיה בטעות חתם על מגילה ריקה (מי שחותם על מגילה ריקה משתגר לעולם אחר) וכתוצאה מכך, הוא השתגר לארץ הצפרדעים בהר מיובוקו, שם הובא אל מול זקן הצפרדעים הגדול, שאמר לו שהוא חלם על בואו של ג'יראיה להר מיובוקו ושיש לו נבואה בשבילו, אך בשביל לקבל אותה, ג'יראיה צריך להישאר בהר מיובוקו, להתאמן עם הצפרדעים ולחכות לנבואה. ג'יראיה עשה זאת. הוא התאמן יחד עם המאסטר פוקאסאקו ובקונוהא והתחזק. אחרי זמן מה של אימונים, התקבלה נבואה מהנזיר הצפרדע הגדול והוא אמר לג'יראיה שבעתיד הוא יהיה נינג'ה חזק וסוטה, ושהוא ילך למסע גדול, יוביל מהפכה ויכתוב ספר, וגם שיהיה לו תלמיד ושהתלמיד הזה יכריע את גורל העולם, אם תהיה מלחמה או שלום עולמי.

 

אחרי שג'יראיה, טסונאדה ואורוצ'ימארו גדלו ונהיו נינג'ות חזקות, הם השתתפו במלחמת השינובים הגדולה השנייה, שם נלחמו בהאנזו, מנהיג כפר הגשם הנסתר. במהלך הקרב השלושה הפגינו יכולות נינג'ות מיוחדות וחזקות. הם בסופו של דבר לא הצליחו לנצח את האנזו אך הוא חס על חיים ואמר שגם ככה הם עוד מעט הולכים לנצח במלחמה. הוא שיבח אותם על חוזקם וכינה אותם "שלושת הסנינים האגדיים". מאז זאת "דרגת הכבוד" שלהם.

 

אחרי ההפסד נגד האנזו, השלישייה פגשו שלושה ילדים יתומים בדרך. אותם ילדים היו קונאן, יאהיקו נאגאטו. אורוצ'ימארו מציע להרוג אותם ולגאול אותם מייסוריהם, והוא ציין שהוא כבר ראה הרבה ילדים יתומים במלחמה ושהיה להם יותר טוב אם הם ימותו, אך ג'יראיה סירב ואמר לטסונאדה ולאורוצ'ימארו שהוא ישאר עם הילדים ויאמן אותם עד שהם יוכלו להסתדר ולהגן על עצמם בשעת מצוקה אם יאיימו על חייהם.

 

במהלך האימונים של נאגאטו, יאהיקו וקונאן נינג'ה מכפר האבן הנסתר איים על חייהם וניסה להרוג את יאהיקו, אך נאגאטו התעצבן והרג אותו. נאגאטו לא זכר כנראה מה שהיה שם, אבל הוא יודע שזה הוא שהרג את הנינג'ה הזאת. ג'יראיה הבין שיש ברשות נאגאטו את הריננגאן, העין של הנזיר ריקודו סנין, נזיר ששת הדרכים. בזמן האימונים אמר נאגאטו לג'יראיה, שהוא רוצה להביא שלום. הוא עדיין לא יודע איך להשיג אותו אבל הוא מבטיח לו שלא לוותר ולא להיכנע ולהמשיך לחפש אותו. ג'יראיה מבין שהנבואה הייתה על הילד הזה והוא חושב שהילד הזה הוא זה שיביא את השלום.


עברו שלוש שנים מאז שג'יראיה פגש לראשונה את הילדים, והם הפכו כבר לנינג'ות חזקות שיכולות לדאוג לעצמם. ג'יראיה עוזב אותם ואומר להם שהם מספיק חזקים כדי להגן על עצמם. הוא עוזב ומשאיר להם את הספר שהוא כתב בהשראת נאגאטו, שהשם של הדמות הראשית בספר היא נארוטו.


אחרי שאורוצ'ימארו הרג 60 ילדים מקונוהא עקב מחקר שהוא עשה, הוא גורש וברח מהכפר. ג'יראיה רצה לעצור בעדו, ניסה ולא הצליח. יותר מאוחר ג'יראיה ראה גם את נארוטו וסאסקה וחשב לעצמו כי הסיפור של שניהם מאוד דומה.


לאחר הרבה זמן, מסופר שג'יראיה אימן גם את ההוקאגה הרביעי ומראים את ג'יראיה מדבר עם ההוקאגה הרביעי ואשתו. ההוקאגה הרביעי מתכנן לקרוא לבנו שהולך להיוולד נארוטו על שם הדמות הראשית בספר של ג'יראיה, שעקב כך הופך לסנדק של נארוטו.

 

 

 

הופעתו בעונות הישנות

ג'יראיה מופיע לראשונה בעת אימוניו של נארוטו עם אביסו. כשאביסו ראה שג'יראיה מנסה להציץ למלתחות של הבנות, הוא ניסה לעצור בעדו, אך ג'יראיה הביס אותו בלי שום בעיה. הוא הציג את עצמו לנארוטו, שמאוד התלהב מזה שג'יראיה הביס את מהמורה שלו בכזאת קלות. נארוטו מחליט שג'יראיה הוא זה שימשיך את האימונים שלו, מכיוון שהוא זה שהביס את המורה וגרם להפסקת האימונים לזמן מה. בסופו של דבר נארוטו הצליח לשכנע את ג'יראיה לאמן אותו. ג'יראיה הוא זה שפתח את החסימה שאורוצ'ימארו עשה לחותם הקיובי ביער המוות, כדי שנארוטו יוכל להשאיל מהקיובי קצת צ'אקרה לאימונים.

 

באימונים נארוטו חתם על מגילת הצפרדעים ולמד לזמן צפרדעים. בהתחלה הוא התקשה בזה והצליח להוציא רק ראשנים קטנים. עקב כך ג'יראיה הבין שהוא צריך את צ'אקרת הקיובי בשביל לזמן צפרדעים ועשה ניסוי – הוא אמר לנארוטו לרוקן את כל הצ'אקרה שלו ולאחר מכן בהפתעה הוא דחף את נארוטו לתהום, שבתחתיתה יש קוצים ואי אפשר להיאחז במשהו. אחרי שנארוטו הבין שאם הוא לא יעשה משהו בקרוב הוא ימות מוות בטוח, הוא מעורר את הקיובי ומצליח לזמן את מלך הצפרדעים גאמבונטה הגדול. גאמבונטה מאוד התעצבן שזימנו אותו במקום כזה צפוף ופקפק בכך שנארוטו הוא זה שזימן אותו וכעס על ג'יראיה במחשבה שהוא זה שזימן אותו. אחרי זה גאמבונטה ניסה להוריד את נארוטו מראשו. במשך יום שלם גאמבונטה ניסה ולא הצליח ולבסוף בערב הוא התייאש, והבין שנארוטו הוא זה שזימן אותו. 

 

אחרי שאורוצ'ימארו פלש לקונוהא ביחד עם כמה יחידות מכפר הצליל וכפר החול הנסתר, ג'יראיה עזר לכפר נגד ההתקפה. אחרי שההוקאגה השלישי מת ע"י אורוצ'ימארו, הציעו לג'יראיה לקחת את תפקיד ההוקאגה, אך ג'יראיה סירב ואמר שהוא לא בנוי להיות הוקאגה והציע ללכת לחיפושים אחרי הסאנינית וחברתו לשעבר בצוות טסונאדה. הוא לוקח איתו את נארוטו ושניהם יוצאים בחיפושים אחר טסונאדה. בדרך הם נתקלים באיטאצ'י שניסה לקחת את נארוטו, אך נכשל. ג'יראיה הגיע ורצה להלחם בו ובקיסאמה (חברו לצוות) אך שניהם הצליחו בקלות להימלט מהמקום.

 

במהלך מסעם ג'יראיה לימד את נארוטו את טכניקת הראסנגאן של ההוקאגה הרביעי. אחרי שמצאו את טסונאדה, הם נלחמו נגד אורוצ'ימארו ויד ימינו קאבוטו. ג'יראיה סומם על ידי טסונאדה והסם החליש אותו כשנלחם נגד אורוצ'ימארו. הקרב היה ממש צמוד וכל אחד זימן את החיה הכי גדולה וחזקה שלו לקרב. בסוף הקרב קאבוטו ואורוצ'ימארו נמלטים ונארוטו, ג'יראיה וטסונאדה חוזרים לכפר עם ההוקאגה החדשה.


לאחר שובו של נארוטו לכפר, נוצר מתח בין סאסקה ונארוטו, כשסאסקה קינא בנארוטו על כך שהוא מתחזק ומשתפר מהר מאוד. עקב כך, סאסקה איתגר את נארוטו לקרב. ג'יראיה צפה בקרב ותהה אם זה היה נכון ללמד את סאסקה מתקפה קטלנית שכזו (צ'ידורי). לאחר מכן חשב שגם הראסנגאן היא מתקפה ממש קטלנית שלא היה צריך ללמד את נארוטו.
אחרי שנארוטו חזר ממרדפו אחרי סאסקה, ג'יראיה אומר לנארוטו שיפסיק לרדוף אחרי סאסקה, שזה חסר סיכוי וזה סתם יגזול את הזמן שלו, ומציע לו ללכת איתו לאימונים של שלוש שנים, כדי שיתחזק ויוכל להילחם ולהשתוות לאקאטסוקי. נארוטו יוצא עם ג'יראיה למסע אימונים והם עוזבים את קונוהא לשלוש שנים.

 

 


הופעתו בשיפודן

אחרי שלוש שנים, כשנארוטו וג'יראיה חוזרים מהאימונים, ג'יראיה הולך לאסוף מידע על האקאטסוקי, אך לא לפני שהוא בא לקאקאשי ומזהיר אותו שבמהלך האימונים שלו עם נארוטו, הוא ראה שכשהקיובי משתלט על נארוטו, במה שג'יראיה קורה לזה מעטפת שד השועל, בהתחלה יש לו זנב אחד, כמו שהיה לו בקרב עם סאסקה. ככל שעובר הזמן הקיובי מתפרץ ועוד זנבות מתווספים. ג'יראיה הזהיר את קאקאשי שלא ייתן לנארוטו לעבור את הזנב השלישי, כי בזנב הרביעי לא רק שזה לא בריא לנארוטו (הוא מאבד דם), הוא חזק וקטלני במיוחד וג'יראיה בעצמו כמעט איבד את החיים שלו כשנארוטו הוסיף את הזנב הרביעי של הקיובי.

אחרי זמן מה ג'יראיה חוזר ממסע הריגול שלו ואומר לנארוטו שסאסקה הרג את אורוצ'ימארו וכנראה שהוא יחפש את איטאצ'י. בעקבות זה נארוטו ועוד קבוצה של שינובים יוצאים לכיוון איטאצ'י בכדי למצוא שם גם את סאסקה.


בסופו של דבר אחרי כל מסעות הריגול שג'יראיה עשה, הוא מצא את מיקומו של מנהיג האקטסוקי פיין בכפר הגשם הנסתר. אחרי שהוא מודיע לטסונאדה הוא מחליט ללכת לשם לבדו, הוא הצליח להסתנן לכפר הגשם הנסתר בזכות זימון של צפרדע מיוחדת. אחרי כמה חיפושים בכפר הוא מצא את קונאן, שם הם דיברו והם התחילו להלחם, עד שהגיעה דמות לא מזוהה שיש לה את הריננגאן. ג'יראיה לא הבין איך בדיוק היא השיגה את הריננגאן. אחרי כמה זמן עוד דמות מגיע ועוד דמות וכולן עם אותו הריננגאן, עד שלבסוף מגיעות שש נינג'ות עם העיניים האלה, שלכל אחד יש תפקיד משלה ויכולות משלה. במהלך הקרב ג'יראיה התחיל לזהות חלק מהדמויות, חלקן שינובים שהוא הכיר בעבר.
הוא זיהה את אחת הנינג'ות כיאהיקו, וכפי שהוא זכר את יאהיקו הוא היה בלי הריננגאן. לכל ששת הגופות קראו פיין ולכולן השתנה צבע השיער לג'ינג'י ויש להן מוטות ברזל שתקועים להם בגוף (אחרי זה מסתבר שהמוטות האלה הם מקלטי צ'אקרה שבעזרתם נאגאטו (הפיין השביעי) שולט בגופות האחרות). בנוסף על כך, ג'יראיה גילה שהן אותו בן אדם, מכיוון שהן פועלות בצוות וכשגופה אחת רואה את ג'יראיה כולן רואות אותו וככה קשה להלחם בהן כשהן ביחד. אחרי קרב ארוך ג'יראיה משתמש בסנין מוד ומצליח לחסל את אחת הנינג'ות. אחרי שהוא מחסל אותה הוא מגלה שהוא כבר הכיר את הנינג'ה הזאת בעבר עקב הצלקת שהיתה אצלה שהוא בעצמו עשה לנינג'ה הזאת. כל זה קרה בתוך קיבתה של אחת מצפרדעיו בקרקעית האגם שליד כפר הגשם הנסתר. ג'יראיה זימן עוד צפרדע והכניס את הגופה של פיין לתוכה- כך שהוא יוכל בעזרתה להעביר את הגופה לקונוהא בשביל שיחקרו אותה ויגלו איך היא פועלת. ג'יראיה היה כבר פצוע, אך בכל זאת עלה ונלחם. בסופו של דבר הם הצליחו להביס את ג'יראיה. לפני שמת הוא הצליח לכתוב מסר בגב של פוקאסאקו על ידי צלקת שהוא השאיר אצלו בעזרת ריכוז צ'אקרה באצבעו. המסר נכתב בקודים כדי שפיין לא יבין את המסר. לאחר מכן ג'יראיה מושלך לאגם, וברגעיו האחרונים ג'יראיה חשב על הכותרת לספר החדש שהוא רצה לכתוב שלעולם לא יצא לאור.

 

 

 

סגנון לחימה

 

ג'יריאה הוא אחד מהשינובים החזקים ביותר בסדרה. הוא רב יכולות, ושולט טוב בצ'אקרה. הוא בעל ידע רחב ברוב סגנונות הלחימה והחתימה.

 

ראסנגאן
הטכניקה שההוקאגה הרביעי פיתח. ג'יראיה, המאסטר שלו, למד אותה ממנו. הראסנגאן הוא בעצם כדור של צ'אקרה שמסתובבת במהירות גדולה ויכולה להרוס כל מה שבדרכה. הראסנגאן יכול לחסל בן אדם אם הוא פוגע בו ישירות.

 

 

 

 

טכניקת זימון
ג'יראיה יכול לזמן צפרדעים מאחר שחתם על המגילת הצפרדעים. יש כל מיני צפרדעים שונות שג'יראיה זימן לאורך הסדרה. לכל אחת יש תפקיד שונה וסיבה שונה לזימונה. בתמונה רואים את ג'יראיה אחרי שזימן את גאמבונטה, אחד מהצפרדעים הגדולות והחזקות. בנוסף, במהלך העימות מול איטאצ'י וקיסאמה, ג'יראיה שינה את הזירה כך שהיא תכוסה דפנות קיבה של צפרדע. 

 

 

 

טכניקת כפיל צל

ג'ראיה יכול ליצר כפיל צל שיכול לעשות טכניקות כמו הגוף המקורי, מאחר וכל ההעתקים מתחלקים בצ'אקרה שווה בשווה.

 

אלמנט אש – אנדאן
ג'יראיה יכול לשחרר מפיו מעין סילון של אש חזקה.

 

 

 

סנפו: גאומון

ג'יראיה יכול לשחרר מפיו סילון של שמן ובו זמנית שימה ופוקאסאקו משחררים סילונים של אש ושל אוויר.

 

 

 

 

אלמנט אדמה – יומי נומה
ג'יראיה יכול ליצור ביצה מבוץ שיכולה להטביע את האויב.


מצב סנין
מצב שבו ג'יראיה מרכז צ'אקרת טבע. בדרך כלל הוא לא צריך לרכז אותה בעצמו כי פוקאסאקו ושימה יושבים לו על הכתפיים ומרכזים בשבילו. במצב הזה לג'יראיה גדלים הצ'אקרה, המהירות והכוח בצורה דרמטית. הוא נהיה הרבה יותר חזק בצורה זו. למרות שג'יראיה הוא נינג'ה עילית, הוא בעצמו לא הצליח לסיים את הטכניקה, כי בשביל לשלוט בטכניקה בצורה מושלמת לא צריכים להופיע עלייך סימנים של צפרדע. מי שלא שולט בטכניקה ומנסה לרכז צ'אקרת טבע, בסופו של דבר יהפוך לצפרדע. במקרה של ג'יראיה הפנים שלו משתנים קצת ומזכירים צפרדע. נארוטו הצליח להתעלות על מגבלה זו  ולהשלים את הטכניקה.

 

Sage mode


הארי ג'יזו 
ג'יראיה יכול להגדיל את שיערו ולהפוך אותו לקוצני וארוך, ארוך מספיק כדי להיות מגן חזק. ג'יראיה יכול לשוט בכמות השיער, אך זה דורש עוד צ'אקרה.

 

מאגן: גאמארינשו 
זהו גנג'וטסו שפוקאסאקו ושימה מבצעים. הם שרים ומגיעים לטון מסיום שמכניס את האויב למעין קוביית מים שצפרדעים מגינות עליה.

 

Demonic Illusion- Toad Confrontation Chant

מחסום קאנופי

בטכניקה זו ג'יראיה יוצר כיפת הגנה מסביבו

Barrier Canopy Method Formation