גינקאקו:

רקע כללי
גינקאקו הוא אחד מצמד "אחי הכסף והזהב" המפורסמים של כפר הענן ביחד אם אחיו קינקאקו. גינקאקו, כמו אחיו, נחשב לבושה בכפר הענן בשל הונאתם ובגידתם באסטרטגיות שדה הקרב. גינקאקו, כמו אחיו, נראה כשינובי חסון, ובעל גוף שרירי, למרות שהוא קטן יותר ממנו. יש לו עיניים בהירות ומסביבם צבע כהה (מכיוון שחזר האמצעות "אדו טנסיי"), שיער כסוף ארוך עם קצוות בולטים. ובנוסף לכך יש לו שפם "שועל" על פניו כמו של נארוטו, כנראה בהשפעת הקיובי עליו. הלבוש שלו הוא אפוד אופייני לכפר הענן, ומעליהם מדים סגולים ומגן מצח סגול. המילה "כסף" מקועקעת על זרועו השמאלית.
Anime

ביוגרפיה
אחי הכסף והזהב היו הפושעים המפורסמים ביותר בהיסטוריה של כפר הענן. פעם, הם נשלחו לתפוס את הקיובי, אך במקום זאת נבלעו על ידו. למרות זאת, הם שרדו, והתחבאו בבטנו במשך שבועיים, בסופו של דבר הם הכריחו את הקיובי להקיא אותם. כאשר בבטנו הם נאלצו לשרוד על ידי אכילת בשרו. סיפורים קבעו כי כאשר השועל לבסוף פלט את האחים, הם יצאו נראים כמו גרסאות זעירות שלו מכיוון שרכשו חלק מהצ'אקרה שלו. במהלך טקס הסכם שלום בין ההוקאגה השני לראיקאגה השני, הם התחילו בהפיכת שלטון שהשאירה את ההוקאגה על סף מוות. בשלב מסוים בחייו, גינקאקו פגש את קאקוזו.

הופעתו בשיפודן
במהלך ההכנות למלחמת השינובים הרביעית, גינקאקו הוחזר לחיים על ידי קאבוטו להילחם כנגד צבא השינובים המאוחד. בזמן המלחמה הוא נראה עולה מן המים באזור ארץ הברקים, לצד אחיו וצבא זטסו הלבן, והאחים התחילו לתקוף את היחידה הראשונה(בהנהגת דארוי). לאחר מכן הם נראים נלחמים כנגד דארוי, אשר מתנצל על הכתמת המוניטין שלהם עוד יותר. לאחר שסאמוי ואטסוי מצטרפים לשדה הקרב האחים חושפים את כלי האוצר של ריקודו סאנין, קינקאקו לוקח את קוקינג'ו ובאשוסן לעצמו, ומביא לגינקאקו את שיצ'יסאיקן ובניהיסאגו. קינקאקו מצליף בסאמוי ואטסוי עם קוקינג'ו ובכך מוציא את מילת הנשמה שלהם, וגינקאקו משתמש בשיצ'יסאיקן כדי לחתוך את המילה ולשאוב אותה לתוך בניהיסאגו, קינקאקו גרם לאטסוי לכוויה, ובכך גרם לו להגיד את המילה האסורה שלו ("חם"), והוא נחתם בתוך בניהיסאגו. בזמן שגינקאקו לוקח את סאמוי כבת ערובה, קינקאקו מתחיל לתקוף את דארוי, אבל במהלך הקרב ביניהם ידו נכרתת. דארוי תוקף את שני האחים ומשחרר את סאמוי, שבכל מקרה נחתמת לתוך בניהיסאגו מכיוון שלא אמרה כלום במשך יותר מדי זמן, אבל דארוי בטעות בא במגע עם הקוקינג'ו, וגינקאקו חתך את מילת הנשמה שלו ושואב אותה. כאשר דארוי אומר בטעות את המילה האסורה שלו, הוא הצליח באופן לא מודע לשנות את המילה שהוא אומר הכי הרבה בזמן שהוא נשאב, ובכך מבטל את החתימה. אחר כך הוא לוקח מהם את נשקיהם ומנצל את ההזדמנות כדי להוציא מגינקאקו את מילתו האסורה (שהייתה שמו של אחיו "קינקאקו"), וחותם אותו בבניהיסאגו, מה שגורם שאחיו להשתולל מזעם. בשלב מאוחר יותר גם אחיו נחתם בקוהאקו נו ג'והאי.
מאוחר יותר, לקראת לילה, טובי מופיע בשדה הקרב ולוקח את הקוהאקו נו ג'והאי ואת הבניהיסאגו, אשר מכילים בתוכם את האחים, מתוך כוונה להשתמש בצ'אקרת הקיובי שבתוכם על מנת לעזור לו בתוכנית עין הירח.

ספוילרים מסומנים:
במהלך הקרב בין טובי לנארוטו, טובי מחליט להתקדם עם התוכנית שלו והוא זורק את הקוהאקו נו ג'והאי ואת הבניהיסאגו(שבהם נמצאים האחים המכילים צ'אקרה של הקיובי) לתוך פסל הגדו מזו על מנת להתחיל את הזימון של ג'ובי.

סגנון לחימה
גינקאקו ואחיו היו ידועים מאוד בשל כוחם בזמנם, הם היו ידועים כל כך ששינובי מכפר הענן רעד מפחד כשראה אותם והראיקאגה כמעט שכח את תפקידו מעצבים כששמע את שמותיהם. לפי דבריו של אאו, האחים מחזיקים כמות עצומה של צ'אקרה שקיבלו מאכילת בשרו של הקיובי לאחר שבלע אותם למשך שבועיים עד שפלט אותם.

כלי האוצר של ריקודו סאנין
האחים מחזיקים בארבע מתוך חמשת האוצרות של ריקודו סאנין, אשר כולם גוזלים מהמשתמש כמות גדולה של צ'אקרה, כמות גדולה מספיק כדי להרוג בנאדם נורמאלי לפני שהוא מספיק לממש את יכולותיהם. האחים יכולים להשתמש בהם בעזרת השילוב בין כמות הצ'אקרה הגבוה שיש להם אם צ'אקרת הקיובי. בכך שהם משלבים את בניהיסאגו, קוקינג'ו ושיצ'יסאיקן, הם מסוגלים ללכוד את מילת הנשמה ואת גופו של יריבם, ובכך חותמים אותו לנצח. הבאשוסן מאפשר להם ליצור כל אחד מחמשת האלמנטים הבסיסיים.

התפתחות הג'ינג'וריקי
למרות שזה לא נראה, גם לגינקאקו יש חלק מצ'אקרת הקיובי. השינובים הקשישים של כפר הענן מזכירים את שניהם במצב של ביג'ו כשיצאו מבטנו של הקיובי. הראיקאגה הרביעי הזכיר שבשלב בחייהם הם נבלעו על ידי הקיובי ושרדו מלאכול את בשרו, מה שמאפשר להם לקחת את צורתו.