ג'וגו
מידע כללי
ג'וגו הוחזק בבסיס הצפוני של אורוצ'ימארו, אשר שם נערכו רוב המחקרים הסודיים שלו (ניסויים באנשים). ג'וגו אמר שהוא הצטרף לאורוצ'ימארו מרצונו החופשי, בתקווה שאורוצ'ימארו ידע איך לטפל בהתקפי הזעם שלו שנגרמו מהחותם המקולל. 


כאשר נראה לראשונה, ג'וגו נראה צמא דם, אך קארין אמרה שזאת ההתנהגות שלו כשהוא זועם. במצבו הרגיל, ג'וגו לא רצה להרוג אף אחד. התקפי הזעם של ג'וגו הם אקראיים ולכן הסכים להיות כלוא מרצון. הסיבה היחידה שבגללה הסכים ללכת עם סאסקה הייתה שהוא האמין כי הוא האדם היחיד שיכול למנוע ממנו להרוג אנשים בזמן התקף זעם (אם זה באמצעות השארינגאן ואם זה לעצור אותו בכוח). לפני סאסקה, היה זה קימימארו ששמר על ג'וגו שליו, אך לאחר ששמע שקימימארו הקריב את חייו למען הבאת סאסקה לאורוצ'ימארו, ג'וגו האמין שרוחו של קימימארו נמצאת בתוך סאסקה. 

רקע
ג'וגו הוא טיפוס רגוע ושליו, אך כאשר הוא מקבל התקף זעם- לסובבים אותו יש סיכויים קלושים לחיות. פעם אחת הוא הרס כפר שלם בגלל התקף זעם. זה גרם לאנשים לכנות אותו בתור "מאזניים"- מכיוון שכל דבר קטן יכול "להטות את הכף".
מקרים אלו גרמו לו לערער בקיומו, לחשוב אם הוא בכלל שווה לו לחיות. לכן הוא התבודד במערה כדי לא לגרום לעוד מקרי מוות. לאחר זמן לא ידוע, קימימארו פגש אותו במערה. ג'וגו התסער עליו וניסה להרוג אותו, אך קימימארו קשר אותו בעצמות. לאחר מכן, קימימארו אמר לג'וגו שבא למערה במיוחד בשבילו ומציע לג'וגו ללכת לאורוצ'ימארו. למרות התנגדותו של ג'וגו בגלל הפחד מההתקפים, קימימארו הבטיח לו שהוא ישגיח עליו שלא ישתגע. לאחר כמה זמן, רואים את ג'וגו בתוך תא, ביחד עם קימימארו. קימימארו אמר שעומדים להשתיל לגופו את האנזימים שבדמו של ג'וגו, שמפעילים את התופעה. למרות הסיכון, קימימארו אמר שהוא חולה במחלה קטלנית שסופה הוא מוות בטוח, ויש מצב שהאנזימים יאטו את התהליך. עקב טיעון זה ג'וגו הסכים להשתתף בניסוי. בניסוי, אורוצ'ימארו הפריד את האנזימים שגורמים להתקפים מדמו של ג'וגו. על ידי ההפרדה, אורוצ'ימארו הצליח לפתח מקרים דומים אצל אנשים אחרים, אך אצלם הצליח לעשות כך שלאנשים תהיה שליטה מלאה על החותם ושאופיים לא ישתנה. לאחר שנודע לג'וגו שקימימארו מת, הוא חזר להתבודד, אך הפעם לבדו כאשר הוא מאחורי סורגים ומנעולים רבים.

הופעתו בשיפודן
לאחר שסאסקה הביס את אורוצ'ימארו וגייס לחברותו את סויגטסו וקארין- הם הלכו לבסיס הצפוני של אורוצ'ימארו בכדי לגייס את ג'וגו. כאשר הגיעו, ג'וגו שמע רעשים מחוץ לכלאו. לאחר מספר "הימורים", הוא אמר שאם גבר יכנס פנימה ראשון- הוא יהרוג אותו. לאחר שסאסקה נכנס ג'וגו הסתער עליו, ופגע- אך סאסקה הגן על עצמו עם יד מהחותם המקולל. ג'וגו הופתע ואף גיחך שלעוד מישהו יש את החותם המקולל, אך שם לב שעל סאסקה החותם לא משפיע על האופי. לאחר עימות קצר, סאסקה אמר לג'וגו שהוא יוציא אותו מכאן. ג'וגו צחק ואמר ש"בלעדיו" (כלומר, קימימארו), הוא לא יכול לצאת לשום מקום. לאחר מכן ג'וגו וסאסקה מתחילים עוד עימות, ואחרי כמה זמן סויגטסו חסם התקפה של ג'וגו. לאחר מכן, הם באו לתקוף אחד את השני עם כל הכוח, אך סאסקה קשר אותם בנחשים כאיום להרוג אותם (לטענת סויגטסו). לאחר כמה זמן, סאסקה מצליח להרגיע את ג'וגו ולשכנע אותו להצטרף לחברותו. לאחר שסאסקה שאל כל אחד מחבורתו אם הוא בטוח רוצה להיות חלק ממנה, ג'וגו אומר שסאסקה הוא גלגול הנשמות של קימימארו, ולכן הוא רוצה לראות איזה טיפוס הוא. לאחר מכן סאסקה הכריז על שם החבורה- האבי (ביפנית: נחש).
לאחר מותו של איטאצ'י, סאסקה שומע את האמת על אחיו מטובי. עקב זה, סאסקה מחליט לשנות את שם הקבוצה מ"האבי" ל"טאקה" (ביפנית: נשר). לאחר שהצטרפו לארגון האקאטסוקי בתור צוות, טאקה נשלחה ללכוד את שמונת הזנבות (קילר בי, הג'ינג'וריקי של האצ'יבי). לאחר שפלשו לקומוגאקורה, הם התעמתו על קילר בי. לאחר כמה זמן נפגע ג'וגו ע"י קילר-בי שהשתמש בחרב "קוביקירי הוצ'ו" של סויגטסו. לאחר כמה זמן, סאסקה נפצע אנושות, וג'וגו מתנדב לרפא את סאסקה בטענה שלקארין כבר אין הרבה צ'אקרה. לאחר מכן, הוא התחיל להחדיר בשר של החותם המקולל אל תוך הפצע, בטענה שגופו של סאסקה מכיר את החותם המקולל, לכן הוא יקלוט את הבשר. כתוצאה מכך ומסיבה לא ידועה- ג'וגו קטן בגילו והפך לנער צעיר. בסופו של דבר סאסקה הצליח לתפוס את קילר בי (למרות שהיה זיוף), וג'וגו ושאר החבורה נחו באחד ממקומות המסתור של האקאטסוקי. לאחר כמה זמן, קארין הרגישה אדם מרגל אחריהם- וסאסקה וג'וגו הלכו להרוג אותו. לאחר מכן החבורה עזבה את מקום המסתור ועברה למקום חדש.
מאוחר יותר צוות טאקה הלכה לקונוהא. בדרכם הם מצאו את טובי אשר הודיע להם שקונוהא כבר נהרסה. מיד לאחר מכן זטסו הופיע ואומר להם שאדם בשם דאנזו נהיה להוקאגה החדש. לפי עצתו ופקודתו של טובי, סאסקה שינה את יעד חבורתו אל מפגש חמשת הקאגים. בדרך לשם, החבורה מונחת ע"י זטסו שהתפצל לשניים. כשג'וגו ושאר טאקה הגיעו לארץ הברזל, סויגטסו שוטט בשטח ואמר להם שיש הרבה שומרים- אז ג'וגו דיבר עם החיות באיזור כדי שיעזרו להם למצוא את הדרך שיש בה פחות אבטחה. כשנכנסו למתחם, הם גולו דיי מהר ע"י הסמוראים וסאסקה נלחם בהם. ג'וגו אומר לקארין שלא תדאג לסאסקה ושתתרכז בחיפוש אחר דאנזו, ולאחר מכן הלך לעזור לסאסקה. לאחר מכן ג'וגו עובר לשלב השני של החותם המקולל וקיבל התקף זעם (הוא התחיל להשתנה בהפוך מהרגיל, כמו שהוסבר מקודם). לאחר מכן הראיקאגה מתקיף אותו בכל כוחו. למרות שג'וגו נראה מת,הוא לפתע חייך ואז תקף את הראיקאגה עם פיצוצי צ'אקרה של החותם המקולל ממרחק אפס. ג'וגו חשב כי הראיקאגה מת, לכן התכונן לתקוף מישהו אחר אך לפתע הראיקאגה בא ותקף אותו עם המרפק בכל הכוח, מה שגרם לג'וגו להתרסק בקיר ולאבד הכרה. כשהקרב נגמר, סאסקה הורס את החדר בו התנהל המאבק, וג'וגו מתעורר בין ההריסות לאחר ששבה הכרתו. לאחר מכן הוא שאב את הבשר של אחד הסמוראים ובכך חזר לעצמו (בתור מבוגר). לאחר מכן הוא מתאחד עם סויגטסו מחדש, והם מתחפשים לסמוראים במטרה לברוח מהאזור, אך גולו במהירה ונאסרו ע"י הסמוראים.

ספוילרים מסומנים:
כשמלחמת השינובים הרביעית התחילה, ג'וגו וסויגטסו בורחים מתא הכלא בו נאסרו. הם קובעים שצריך לטפל בשמירה כי היא נעשתה פחות טובה. ג'וגו טען שצריך לחפש את סאסקה, אך הוא מסתפק בלעזור לסויגטסו לחפש את חרבו. בנוסף על כך, הם מחליטים שצריך לחפש את קארין.
לאחר כמה זמן של חיפושים, ג'וגו וסויגטסו עדיין לא הצליחו למצוא את קוביקירי הוצ'ו של סויגטסו. ג'וגו שאל את סויגטסו למה זה כ"כ חשוב לו, וסויגטסו מסביר לו על שבעת סייפי הערפל, על מחזיקי החרבות שלה ועל אלה שהחזיקו בהן בעבר. בעקבות ההסבר, ג'וגו למד שהחלום של סויגטסו זה להיות המנהיג של שבעת סייפי הערפל. לאחר כמה זמן, ג'וגו וסויגטסו נראו הולכים ביער, ומתכננים את תוכניותיהם. כשהם ממשיכים בדרכם, ג'וגו שואל את סויגטסו מה הם יעשו קודם: לחפש את קארין וסאסקה או להמשיך לאסוף חרבות, וסויגטסו עונה לו שהם ימשיכו לאסוף חרבות, וחיפוש קארין וסאסקה תהיה עדיפות שנייה, כי אם הם ימצאו את סאסקה מהר הם עלולים להפריע בתוכניותיה של קארין (להיות לבדה עם סאסקה). לאחר מכן הם ממשיכים לאחד ממקומות המסתור של אורוצ'ימארו.

טכניקות לחימה
החותם המקולל
ג'וגו הוא המקור לחותמים המקוללים השונים של אורוצ'ימארו (באמצעות אנזימים שונים בגופו, אורוצ'ימארו הצליח לפתח אותם יכולות, אך עם גבולות, לתומכיו). בזכות זה, ג'וגו יכול להשתמש במלוא כוחותיו ויכולותיו מבלי לשחוק את גופו. בניגוד לאלה שהושתל בהם החותם המקולל, ג'וגו יכול להשתנות לכל צורה המתאימה ביותר למצב בו הוא נמצא. כאשר ג'וגו הופך לשלב השני של השלב המקולל, כוחו עולה והוא מרוויח פולטי צ'אקרה חזקים, אך הוא מאבד את אנושיותו. בנוסף על כך, קולו משתנה טיפה מהרגיל. בנוסף לכל זה, גם ההגנה משתפרת. זה נראה כאשר ג'וגו נפגע מאגרוף חזק של הראיקאגה, אך הצליח להשיב התקפה אחרי הפגיעה.

Jugo preparing to attack Sasuke Jugo's Level 2 state

ספיגת גוף
ביכולת זאת, ג'וגו משנה חלק מגופו למצב המקולל, ומצמיח מחט קטנה מבשרו החודרת לבשר הקורבן. כאשר המחט בתוך הקורבן, המחט שואבת צ'אקרה לגופו של ג'וגו, ביחד עם האיברים/בשר שג'וגו צריך כדי להחזיר את הצ'אקרה למצב תקין. הוא השתמש בטכניקה הזאת כאשר היה על סף מוות מהאגרוף של הראיקאגה. בדרך לא ידועה גופו חזר להיות נורמאלי וחזר ממצב "ילד" לצורתו המקורית.

פיצוצי צ'אקרה של החותם המקולל
כאשר ג'וגו במצב השני של החותם המקולל, הוא מצמיח מבשרו עצמים הנראים כמו תותחים ואחר כך מרחיב אותם. לאחר מכן הוא אוגר צ'אקרה בתוכם ומשחרר אותם לכיוון היריב במהירות עצומה.
אם היריב לא היה הראיקאגה, סביר להניח כי הוא היה מת.

Cursed Seal Blast 1

גרזן חותם מקולל
בעזרתו של החותם המקולל, ג'וגו מייצר גרזן מבשרו. הגרזן חזקה מספיק כדי לחסום חרב ללא כל נזק (לא הראו דוגמה יותר מרשימה).

Axe Fist

סאיבו האישוטסו

ג'וגו מסוגל לתת מהבשר שלו לכל מי שיש לו חותם מקולל ובכך לרפא אותו. טכניקה זו גורמת לגופו של ג'וגו לחזור אחורה בגיל ולג'וגו להיראות צעיר יותר באופן זמני.

Jugo revives Sasuke

קפיצת סילון
כאשר ג'וגו בממצב הראשון של החותם המקולל, ביכולתו להצמיח מגופו תותחים אשר יכולים להוציא צ'אקרה דחוסה במהירות גבוהה, אך ג'וגו משתמש בעוצמה הזאת כדי לתת לו תנופה לקפיצה.

אגרוף בוכנה
במצב החותם המקולל, ג'וגו יכול לשנות את כף ידו לצורת בוכנה ובכך להגדיל את עוצמת הפגיעה. 

אגרוף בוכנה II
בטכניקה זו ג'וגו משתמש באגרוף בוכנה, ומגדיל את הנזק באמצעות הצמחת מגברי סילון בצד השני של כף ידו, המגבירים את מהירות וכוח המכה.

קוסארי

ג'וגו יכול למתוח את ידו ולהגיע למרחק רב.

Arm Alteration