האקאטסוקי

האקאטסוקי הוא ארגון פשע של נינג'ות עריקות בדרגה S. מטרת האקאטסוקי היא לתפוס את כול 9 הביג'ואים כדי לממש את התכנית שלהם לשלוט בעולם.
האקאטסוקי בנוי מ-10 נינג'ות בדרגה S שערקו מכפריהם השונים. חברי האקאטסוקי תמיד מחולקים לקבוצות של 2 (למעט זטסו אשר משמש מרגל של הארגון).
הצוותים חייבים לתפקד היטב לפחות עד תום המשימה שלהם, גם אם לצוות יש בעיות הדדיות.
ארגון האקאטסוקי רק לעיתים נדירות נאסף באופן מלא כפי שניתן לראות בחלק א', כשאחד מהחברים אמר שזאת הפגישה הראשונה מזה 7 שנים.
האקאטסוקי פרוש בכל 5 המדינות הגדולות כדי שחברי הארגון יוכלו לתפוס ביג'ואים יותר מהר. לאקאטסוקי יש הרבה מקומות מחבוא שטמונים בהם הרבה מלכודות כדי שיכולו להיות מוגנים בזמן השימוש בטכניקת החתימה שנמשך 3 ימים.

העבר של האקאטסוקי 
האקאטסוקי נוסדה בתקופת מלחמת השינובים השלישית על ידי שינובי בשם יאהיקו. בתחילת דרכו הארגון כלל שינובים מאמגאקורה אשר ביקשו ליצור שלום במדינתם בגלל שהמדינה שימשה לשדה קרב בין 3 מתוך ה5 המדינות הגדולות. יאהיקו התעקש שהפעולות שלו ושל חברי האקאטסוקי הם רק כדי לסייע לנאגאטו להביא את השלום, אבל למרות דבריו קונאן אומרת כי בזכות הכריזמה של יאהיקו הקבוצה מצליחה להישאר .על פי דבריו של טובי, הוא זה שעודד את יאהיקו להקים את הקבוצה, מה שהופך אותו לאחד מהמייסדים של האקאטסוקי.

בימיו הראשונים האקאטסוקי זכה להערצה והכרה על ידי אזרחיה של אמגאקורה וכך משך את תשומת הלב של האנזו. לאחר שארגון החל לגדול ולהתחזק, האנזו האמין שהקבוצה מאיימת על שלטונו, ולכן ניסה לעבוד עליהם בכך שרצה לעזור להם לנהל את המשא ומתן בין קונוהא, סונאגאקורה ואיוואגאקורה. לאחר שהאקאטסוקי הסכימו להצעתו, האנזו בגד בהם ע"י כך ששיתף פעולה עם דאנזו והאנבו שלו. בפעולת הבגידה הראשונה של האנזו ודאנזו, הם חטפו את קונאן כדי שתשמש כבת ערובה. בפעולה השנייה, נאגאטו ויאהיקו הצליחו להציל את קונאן, אך יאהיקו נהרג. לאחר המוות של יאהיקו, נאגאטו ירש את הנהגת האקאטסוקי וניסה לנקום בהאנזו על כך שגרם למותו של יאהיקו. בסופו של דבר נאגאטו הצליח להרוג את האנזו והשתלט על אמגאקורה.

בהמשך מלחמת השינובים האקאטסוקי הפכה לקבוצת שכירי חרב ונאגאטו החל לשתף פעולה עם מאדרה. בזמנים של שלום אצל רוב המדינות, האקאטסוקי הפסיקה לשמש כקבוצה שכירה שעובדת בשביל הכפרים והחלה לעסוק במלחמות, ריגול או ביצוע חיסולים. על פי טענתו של הראיקאגה, הכפר היחיד שלא השתמש בשירות של האקאטסוקי הוא כפר קומוגאקורה. בתקופה זו רבים האמינו כי האקאטסוקי מבוססת על קיריגאקורה (כנראה בגלל ההשפעות של מאדרה על המיזוקאגה). בסופו של דבר האקאטסוקי החלו ללכוד את הביג'ואים ובתהליך הכעיסו רבים מהלקוחות שלהם.

לפני תחילת העלילה היו כמה מקרים חשובים שקרו (כמו הציוות של סאסורי עם אורוצ'ימארו ובעיותיו של קאקוזו עם השותפים שלו- היו לו מספר שותפים, אך הוא הרג אותם בגלל התקפי הזעם שלו. מסיבה זו הוא צוות עם הידאן, שאותו הוא לא יכול להרוג כי הוא בן אלמוות). איטאצ'י אוצ'יהא כנראה הצטרף אל האקאטסוקי לפני שרצח את כל השבט שלו וערק מקונהא. כשאיטאצ'י היה באקאטסוקי, אורוצ'ימארו ניסה לגנוב את גופו על מנת להשיג את השארינגאן. אחרי שאורוצ'ימארו נכשל הוא ערק מהאקאטסוקי ובמקומו הצטרף אל האקאטסוקי דאידארה, לאחר שהפסיד בקרב מול איטאצ'י. לפני החלק השני של הסדרה האקאטסוקי תפסו 2 ביג'ואים (7 הזנבות ו5 הזנבות).

מטרה

למרות המספר הרב של חברי האקאטסוקי, לכל חברי הצוות יש מטרה אחת בעלת 3 שלבים לשליטה בעולם.
השלב הראשון הוא השגת כמות כסף לתמיכה בארגון.
שלב שני הוא יצירת ארגון של שכירי חרב שיהיו נאמנים רק לאקאטסוקי (בעזרת הכסף שהושג בשלב הראשון). כדי לבנות את המוניטין של האקאטסוקי, הם מתכננים לקבל כל משימה מתחת לעלותה הרגילה (מכיוון שלא היתה הרבה זמן מלחמה, כפרי השינובים הגדולים לא הרוויחו הרבה כסף ולכן הם לא יכולים להרשות לעצמם להשכיר שינובים במחירים נמוכים, מה שיגרום למדינות הקטנות לשכור את האקאטסוקי במקום שינובים מהמדינות הגדולות).
השלב השלישי – באמצעות חתימת הביג'ואים האקאטסוקי יתחילו מלחמות ואז יפסיקו אותם, כדי לחזק את המוניטין שלהם ולשכנע את כל המדינות להסתמך רק על האקאטסוקי.
לבסוף האקאטסוקי יהיה הכח העיקרי של השינובים, ולאחר מכן יגיע שלב השליטה העולמית.

בנוסף למטרה העיקרית יש עוד 2 מטרות שאיתם מבצעים את השליטה עולמית

מאדרה ותוכנית עין הירח

המטרה של מאדרה היא לאסוף את כל הביוג'ואים ואז למזג אותם אל הביג'ו בעל 10 הזנבות ולהפוך לג'ינצ'וריקי שלה בעזרת קינג'וטסו. לאחר שמאדרה יהפוך לג'ינצ'וריקי של ג'ובי, הוא יטיל טסוקיומי על הירח וישלוט בעולם.

המטרה של נאגאטו

המטרה של פיין (נאגאטו) היא ללכוד את כול 9 הביג'ואים ולהשתמש בהם כדי ליצור קינג'וטסו קטלני שיוכל לחסל את אחת מחמש המדינות הגדולות. אחרי שתתפרץ עוד מלחמה גדולה, אחת מהמדינות תשכור את האקטסוקי ונשקה החזק. לאחר מכן, פיין ישתמש בקינג'וטסו על אחת מהמדינות. שאר המדינות יראו את ההרס הרב שנגרם מהקינג'וטסו ויפחדו להתחיל במלחמות. כך יווצר שלום עולמי

לבוש

הגלימה של האקאטסוקי הוא גלימה ארוכה ושחורה עם עננים אדומים. פנים הגלימה אדום ולגלימה יש צווארון ארוך. העננים האדומים מייצגים את גשם הדם היורד במלחמות של אמגאקורה. העננים מסמלים צדק על ידי החברים המקוריים של האקאטסוקי. חברי הצוות לפעמים לובשים כובעי קש כדי לנוע באוכלוסייה יותר בקלות או בגלל המזג אוויר. חברי הצוות (חוץ מסאסורי) לובשים את מגן המצח של הכפר ממנו הגיעו עם חריטה באמצע אשר מסמנת את עריקתם מהכפר.


טבעת האקאטסוקי
הדבר הכי חשוב בלבוש של האקאטסוקי הוא הטבעת. לא יודעים מהי המטרה המדויקת של הטבעת, אבל יש השערה שרק בעלי הטבעת יכולים לחתום ביג'ואים בפסל. לאקאטסוקי יש 10 טבעות שניתנות לכול אחד מחברי האקאטסוקי העיקריים (המשניים הם קבוצת טאקה בהנהגתו של סאסקה אוצ'יהא). הטבעות ממש חשובות לחברי האקאטסוקי – רואים זאת כשדאידארה חיפש את ידו התלושה שעליה היתה הטבעת. כאשר אורוצ'ימארו ערק מהאקאטסוקי הוא לקח איתו את הטבעת ולכן לא יכלו להחליפו. מאז יש רק 9 חברי אקאטסוקי.

חברי הצוות

לקראת מלחמת השינובים הרביעית, התפרק הארגון. רוב חבריו נהרגו וצוות טאקה עזב את האקאטסוקי.
השינובים יחידים שנשארו מהארגון המקורי הם טובי וזטסו.


חברי צוות ראשיים

אוצ'יהא איטאצ'י-הוחייה ואז נחתם
הושיגאקי קיסאמה-מת
דיידארה-הוחייה ונחתם
אקאסונה נו סאסורי-הוחייה ואז נחתם
זטסו-פעיל
טובי-פעיל
קאקוזו-הוחייה ואז נחתם
הידאן-נקבר ואז מת
אוזומאקי נאנגטו-הוחייה ואז נחתם
קונאן-מתה

חברי צוות משניים
קאבוטו-פעיל אך לא במסגרת הארגון
צוות טאקה- התפרק לפני מלחמת השינובים הרביעית

צוותים


פיין וקונאן

פיין וקונאן הם חברי ילדות ומתפקדים ממש טוב אחד עם השני. קונאן מאוד נאמנה כלפי נאנגטו. נאנגטו יגן בחייו על קונאן משום הערכה שלו כלפיה וגם בגלל שבילדותם קונאן ויאהיקו הצילו את חייו כשהתעלף מרעב וצמא.

איטאצ'י וקיסאמה
הצוות מתפקד ממש טוב והוא יעיל מאוד ביחד. איטאצ'י וקיסאמה השלימו כל משימה שפיין הטיל עליהם, חוץ מלכידת הקיובי (אבל כנראה שאיטאצ'י עשה זאת בכוונה). לקיסאמה ולאיטאצ'י יש סוג של עבר משותף כי שניהם הרגו את הקרובים אליהם. קיסאמה מאוד מעריך את איטאצ'י. לפני שהוא מת הוא נזכר בפגישה הראשונה שלהם

הידאן וקאקוזו
הידאן וקאקוזו לא כל כך מסתדרים האחד עם השני, אבל היעילות שלהם ביחד ממש טובה. על פי דבריו של שיקאמארו, הידאן וקאקוזו הם זוג בלתי ניתן לעצירה כשהם ביחד, אז כדי לנצחם חייבים להפריד ביניהם. הידאן הוא השותף המושלם בשביל קאקוזו, משום שכשקאקוזו מקבל התקפי זעם הוא מתחיל להשתולל מה שרוב הפעמים גורם להרג השותפים שלו, והידאן הוא בן אלמוות.

סאסורי ואורוצ'ימארו
סאסורי טוען כי הוא ואורוצ'ימארו היו זוג ממש טוב ביחד במהלך השותפות שלהם. אחרי שאורוצ'ימארו ערק סאסורי פיתח טינה אל כלפי אורוצ'ימארו.

סאסורי ודאידארה
סאסורי ודאידרה מגדירים את עצמם כאמנים ושניהם מתייחסים אל הטכניקות שלהם כאל סוג של אמנות. סאסורי ודאידארה עובדים ממש טוב ביחד רוב הזמן, אבל הם מדי פעם מתווכחים ביניהם על ההגדרה של המילה אמנות .  לדעת סאסורי, האמנות היא דבר אשר עתיד להישאר לנצח (כמו הבובות שלו), ולעומתו, דאידארה חושב שאמנות היא משהו רגעי (כמו הפיצוצים שלו). דבקרב נגקד קונוהא, דאידארה ברח והשאיר את סאסורי מאחור מאחר והוא עמד למות.

דאיידארה וטובי
צוותו ביחד לאחר מותו של סאסורי. למרות שטובי מכנה את דאידארה "סנפאי" (אדם בעל דרגה יותר גבוהה ממך) דאיידארה עדיין מתעצבן עליו בגלל התנהגותו הילדותית. למרות הריבים של דאידארה וטובי, הם עובדים יחסית ממש טוב יחד (למשל, כשטובי עזר לדאידארה בקרב נגד סאסקה). דאידארה לא יקריב את גאוותו לעולם וגם לא אכפת לו להרוג את טובי כדי לשמור על הגאווה שלו.

זטסו
אמנם זטסו לא בדיוק צוות של שני אנשים, אבל בגלל שיש לו שני אישים בתוכו שיכולים להתפצל אז הם נחשבים זוג. מאחר שלשניהם יש התנהגות שונה הם כל הזמן רבים ביניהם. זטסו הלבן הוא ילדותי וזטסו השחור בוגר ונבון. שני הצדדים של זטסו יכולים להתפצל ועדיין להיות קשורים בעזרת סוג של טלפתיה של אחת מהמתקפות שלהם

צוות טאקה
כאשר האקאטסוקי נחלש ונהרגו מצוותם בערך 5, אנשים מאדרה צירף אל האקאטסוקי את טאקה לעזרתם. צוות טאקה הוא צוות יחסית ממש מגובש. כל אדם מהצוות הקריב את חייו או משהו קרוב אליו כדי להציל את חבריהם.