מידע כללי
אקאטסוצ'י הוא שינובי מאיוואגאקורה.
אקאטסוצ'י מתואר כאדם עם הרבה שמחת חיים- כמו ילד. הוא התרגש מזה שהוא עמד לעוף בזכות הטסוצ'יקאגה, למרות שהם עמדו לצאת לקרב. במהלך הקרבות, אקאטסוצ'י נעשה שקול יותר, וא, יעיל יותר לטסוצ'יקאגה. הוא גם נאנמן מאוד לטסוצ'יקאגה, כמו לדוגמא שהוא סחב את מטענו של הטסוצ'יקאגה ביחד איתו.

הופעתו בשיפודן 
אקאטסוצ'י יצא עם קורוטסוצ'י בשביל ללוות את הטסוצ'יקאגה (אונוקי) במסעו למפגש חמשת הקאגה. במהלך המסע, כבר בתחילתו, לטסוצ'יקאגה כאב הגב, ואקאטסוצ'י הציע לסחוב את אונוקי ביחד עם מטענו. בזמן המפגש, אקאטסוצ'י נמצא ביחד עם קורוטסוצ'י מאחורי הוילונות בחדר הישיבה. כאשר אה (הראיקאגה) התפרץ, אקאטסוצ'י, שונה משאר שומרי הראש, ניסה לתקוף את הראיקאגה אך נבלם בגלל אחד משומרי ראשו של הראיקאגה.
כאשר סאסקה מתפרץ אל חדר הישיבה, אקאטסוצ'י והטסוצ'יקאגה החליטו לתת המיזוקאגה להתעמת עם סאסקה. לאחר כמה זמן, טכניקת הנבגים של זטסו התחילה לפעול עליו ועל עוד כמה אנשים. כאשר סאסקה ומיי החליפו מקום לעימות, אונוקי הציע לאקאטסוצ'י ששניהם יצטרפו למאבק. אקאטסוצ'י מסכים, ומשתמש בטכניקת גולם אדמה ששמה לא ידוע. הגולם יוצא מפיו, גולם מאדמה, והוא אוכל את נבג הזטסו הלבן שנמצא על גופו. לאחר זמן מה, מאדארה הופיע בפני הקאגים ושומרי ראשם וסיפר להם את הסיפור על ג'ובי ועל ריקודו סנין, ולאחר מכן הוכרזה מלחמת השינובים הרביעית. לאחר מכן, אקאטסוצ'י, ביחד עם אונוקי וקורוטסוצ'י חזרו אל איוואגאקורה. כאשר הגיעו, נודע להם שדאימיו האדמה אישר את הקמת ברית השינובים המאוחדת.

ספוילרים מסומנים:
כאשר נודע לאונוקי ולשומרי ראשו הושיגאקי קיסאמה יודע איפה קילר בי ונארוטו מסתתרים, הם יצאו לעברם בעזרת טכניקת התעופה שאונוקי העניק להם לכמה זמן. בזמן שעפו, אקאטסוצ'י התנהג קצת כמו ילד קטן. לאחר כמה זמן הם נתקלו בקאבוטו וב דאידארה- שהוחזר לתחייה. במבט ראשוני, אקאטסוצ'י וקורוטסוצ'י חשבו ושמחו שדאידארה שרד את הקרב נגד סאסקה, אך לאחר שחשבו כך, אונוקי אמר להם שמה שהם רואים זה לא יותר מהחזרת מתים בעזרת ה"אדו טנסיי".
לאחר כמה זמן דאידארה תקף אותם, וקורוטסוצ'י יצר כפיל אבן בצורתו של אונוקי בשביל לעצור את ההתקפה. כאשר אונוקי מנסה להשתמש ב"ג'ינטון: גנקאי האקורי נו ג'וטסו" אקאטסוצ'י עוצר אותו מחשש שהוא יפגע באי הצב ויגרום לו לנזק רב. דאידארה ניצל את ההזדמנות והוא שלח לכיוונם ציפור חימר מתפוצץ, אך היא נחסמה ע"י גולם שיצר אקאטסוצ'י. כאשר אונוקי ודאידארה המשיכו את העימות בשמיים, הם עפו מהר כ"כ ברמה כזאת שאקאטסוצ'י התקשה לעמוד בקצב.
במלחמת השינובים הרביעית, אקאטסוצ'י היה לצד אונוקי, אך לאחר שאונוקי יצא לכיוונו של גאארה, מיקומו לא יודע והוא לא נראה עוד.

 

סגנון לחימה
אקאטסוצ'י לא נראה בקרב של ממש, ולכן סגנון לחימתו וחשביתו הקרבית לא ממש ידועים לנו, אך יודעים שהוא חזק אם אונוקי לקח אותו בתור שומר ראשו למפגש הקאגים.

 

טכניקת גולם האדמה 
בטכניקה זו, אקאטסוצ'י יוצר יצור דמוי גולם מאבן היוצא מפיו. לגולם יש כמות נכבדת ביותר של כוח, הוא יכול לקרוע נבג זטסו בידיו ולאכול אותו. ספוילר מסומן: הוא גם מאוד עמיד מפני התקפות, מכיוון שהגולם נשאר ברובו שלם לאחר שהציפור של דאידארה התפוצצה עליו.