הופעותיו בעונות הישנות

Sasuke.jpeg

אוצ'יהא סאסקה הוא אחיו של אוצ'יהא איטאצ'י, ובנם של פוגאקו ומיקוטו. סאסקה הוא שינובי עריק מקונוהא, ואחד מהשינובים המוכשרים והחזקים ביותר בסדרה, בנוסף על כך, הוא הנצר האחרון לשבט האוצ'יהא יחד עם אוצ'יהא מאדארה.
בילדותו, סאסקה ראה את אחיו הגדול איטאצ'י כמודל לחיקוי, ואפילו קינא בו. כשסאסקה היה בן 6 איטאצ'י החריב את כל שבט האוצ'יהא אך לא הרג את סאסקה מכיוון שסאסקה היה חשוב לו מאוד, וחייו היו חשובים לו יותר מכפר קונוהא.
לאחר רצח המוני זה, סאסקה קבע לעצמו את ייעודו- להרוג את אחיו איטאצ'י לא משנה באיזה מחיר (גם אם זה לבגוד, להרוג, למות יחד איתו, לנטוש את הכפר ועוד…).
סאסקה עבר בהצלחה את האקדמיה לנינג'ות, והצטוות יחד עם סאקורה ונארוטו באותו צוות- צוות 7, מכיוון שממוצע הציונים שלו היה הכי גבוה (שלנארוטו הכי נמוך וסאקורה הייתה באמצע לכיוון הטוב), קאקאשי היה הסנסיי ש קבוצה 7.
כאשר נשלחו למשימה בארץ הגלים כדי להגן על בונה גשרים ששמו טאזונה, שני שינובים שכירי חרב שנשלחו כדי להתנקש טאזונה הופיעו- וסאסקה הצליח לטפל בהם. לאחר מכן, כאשר פגשו את זאבוזה, סאסקה ונארוטו שתפו פעולה כדי להציל את קאקאשי מנינג'וטסו כלא המים של זאבוזה.
כשנלחמו נגד האקו, סאסקה ניסה לעקוב אחר מהירותו הגבוהה של האקו כאשר עבר ממראה למראה, ובזכות זה העיר את היכולת התורשתית של השבט שלו (אוצ'יהא)- השארינגאן. למרות השארינגאן, האקו ניצח אותו וסאסקה כמעט מת, אך נארוטו כעס ובכך בפעם הראשונה בסדרה שחרר קצת מכוחו של הקיובי.
במבחני הצ'ונין סאסקה עבר את המבחן הראשון בזכות השארינגאן- הוא העתיק את תנועות היד של זה שממולו וכך הצליח לגלות את התשובות שהוא כותב.
במבחן השני, ביער האפל, סאסקה וחבורתו פגשו באורוצ'ימארו (אך לא בפניו האמיתיות), וההוא נתן לסאסקה את החותם המקולל ע"י נשיכה בצווארו- בטענה שבסוף סאסקה יבוא אליו מרצונו בשביל כוח.
לאחר מבחני השלב השני, נתנו לכל אלו שעברו את השלב השני חודש להתאמן בשביל קרבות הצ'ונין. סאסקה יצא לחודש אימונים עם הסנסיי שלו- קאקאשי. קאקאשי לימד אותו את הצ'ידורי המפורסם, אותו סאסקה פיתח בעתיד לעוד מתקפות, ובחודש הזה הוא למד להיות מהיר ברמה של רוק לי. כאשר היה אמור להתמודד מול גאארה, התחילה הפלישה לקונוהא וסאסקה יצא לעקוב אחרי גאארה בהמלצת קאקאשי. לאחר רדיפות ועיקובים, גאארה התחיל להוציא את השוקאקו מחוץ לגופו, אך נארוטו בא והציל אותו ואת סאקורה.
לאחר כמה זמן, סאסקה שמע שאיטאצ'י וקיסאמה היו בקונוהא והם יצאו לחפש אחרי נארוטו. סאסקה יצא לחפש אחרי נארוטו בשביל למצוא את איטאצ'י, אך אחרי שהוא מוצא אותם איטאצ'י מביס אותו בקלות עם טסויקימי. לאחר שסאסקה החלים הוא ביקש מנארוטו להלחם בו, והוא הסכים. שניהם יוצאים לגג של בית החולים בוקונוהא, ושם מתרחש קרב. ברגע האחרון, נארוטו וסאסקה עושים את מתקפות המחץ שלהם (נארוטו- ראסנגאן, סאסקה- צ'ידורי) אך סאקורה רצה אליהם כדי שלא יפגעו אחד בשני, והם לא יכלו להפסיק מכיוון שהם היו עם יותר מדי תנופה. קאקאשי בא בתזמון מושלם והסיט את שניהם לשני מגדלי מים. הצ'ידורי של סאסקה עשה יותר נזק מה ראסנגאן של נארוטו בהתחלה, אך אחרי שכולם הלכו ראו שהסדר של נארוטו גדל מאוד, אפילו יותר מהסדק שסאסקה עשה עם הצ'ידורי. סאסקה מחליט להיות תחת חסותו של אורוצ'ימארו ובורח עם רביעיית הצליל מהכפר. רגע לפני, סאסקה רוצה לברוח אך סאקורה עוצרת אותו, בטענה שאם היא לא תוכל לשכנע אותו לחזור, שייקח אותה איתו, כדי שהיא תוכל איכשהו לעזור לו בנקמה. כמובן שסאסקה לא מסכים, מודה לה על הכל, ומעלף אותה. כאשר הוא היה עם רביעיית הצליל הם הסבירו לו שכדי לשפר את התקדמות השלב השני בחותם המקולל, עליו למות פעם אחת. הם נתנו לו חומר שהורג את המשתמש ומחזיר אותו לחיים. מכיוון שאסור שהוא ייפגע בזמן הזה, סאקון משתמש בטכניקה מיוחדת וחותם את סאסקה בתוך קופסא אטומה, ששם יוכל להתבצע התהליך.
לאחר הקרבות שהיו בין צוות ההצלה לרביעיית הצליל, ולאחר ההיתקלות בקימימארו- סאסקה נפגש עם נארוטו בעמק הסוף. מתנהל שם קרב רציני. סאסקה ונארוטו הודו ששניהם היו חברים, ושסאסקה בדיוק בגלל זה רוצה להרוג את נארוטו (איטאצ'י אמר לסאסקה שבשביל עיניים כמו שלו הוא צריך להרוג את חברו הטוב ביותר). נארוטו מספר לסאסקה שהוא היה הקשר הראשון שלו עם מישהו בן גילו. במהלך הקרב, לאחר שנארוטו מעורר את כוחות הקיובי, סאסקה מצליח להעיר את השארינגאן בדרגה השלישית (שלושה אישונים סביב האישון הראשי), והצליח לעורר את cs2 (השלב השני של החותם המקולל). לאחר הקרב, סאסקה שרד והחליט לחוס על חייו של נארוטו ובתור מזכרת, הוא השאיר את המגן מצח של קונוהא שלו ושרט אותו- כלומר, הוא ערק מהכפר רשמית (כמו שחברי האקטסוקי עושים למגני מצח שלהם כאשר הם מצטרפים לארגון). לאחר מכן סאסקה התקדם אל מחבואו של אורוצ'ימארו, בכדי להתאמן. סאסקה יועד בתור הגוף הבא של אורוצ'ימארו.

 

הופעותיו ב"שיפודן"
שנתיים וחצי עברו מאז שסאסקה ערק מקונוהא ובהם היה תחת חסותו של הסנין האגדי- אורוצ'ימארו. לאחר שחבורתו של נארוטו פלשה למחבוא של אורוצ'ימארו, סאסקה פוגש אותם. הדבר היחיד שמנע ממנו לחסל אותם הייתה הפקודה של אורוצ'ימארו לא לחסל אותם מכיוון שהם גם רוצים לחסל את האקטסוקי, ועשו עבודה טובה בנושא. לאחר ששיתק את יאמאטו וכמעט הרג את נארוטו, הוא לא נראה שוב עד הרגע בו אורוצ'ימארו רצה להחליף גוף- אל סאסקה, אך, סאסקה לא החליף עם אורוצ'ימארו גוף, הוא חשב שהוא לא יכול ללמד אותו עוד מהלכים מכיוון שאורוצ'ימארו היה חלש כי הגוף הקודם עמד למות. לכן, בזמן ההחלפה, סאסקה השתלט על המימד של אורוצ'ימארו והפך אותו לשלו, ובכך השיג כוחות נחש כמו שיש לאורוצ'ימארו (אבל הוא לא השתמש בהם כזה הרבה). לאחר ש"הרג" את אורוצ'ימארו, סאסקה מחליט להקים צוות עם אנשים מיוחדים, שהם יעזרו לו לחפש את אחיו- איטאצ'י, ולחסל את המכשולים שבדרך.
הראשון לחבורה היה סויגטסו. אורוצ'ימארו עשה בו בעבר הרבה ניסויים, בגלל שיש לו יכולת תורשתית מעניינת (תוכלו לקרוא עליו בלינקייה). השנייה בחבורה הייתה קארין. ביכולתה לאתר צ'אקרה ולהריח אותה, ולרפא. סאסקה צרף אותה בתור נינג'ה רפואית אך הוא ידע שגם היכולת שלה תעזור להם (אתם יכולים לקרוא עליה עוד בלינקייה). השלישי לחבורה היה ג'וגו. בעבר הוא וקימימארו היו חברים טובים. לג'וגו היה את הסימן המקולל המקורי שממנו אורוצ'ימארו פיתח את שלו. קימימארו היה היחיד שיכל להרגיע אותו, אך קימימארו אמר לו לפני מותו שסאסקה הוא כמו גלגול נשמות שלו, לכן סאסקה גם הצליח גם להרגיע את ג'וגו (תוכלו לקרוא עליו עוד בלינקייה).
סאסקה קרא לצוות "בי" (ביפנית: "נחש"). לאחר שדאידארה גילה שסאסקה הרג את אורוצ'ימארו (וזה היה התפקיד שלו), הוא החליט לצאת ולהרוג את סאסקה. הקרב היה מותח ויפה. לבסוף דאידארה ראה שהוא לא מצליח להרוג אותו אז הוא השתמש במתקפה האולטימטיבית שלו (CO), אך המתקפה הזאתי גם הרגה את דאידארה, בפיצוץ ענקי. סאסקה הצליח להימלט ברגע האחרון, בעזרת סויגטסו שזימן את מאנדה- הנחש של אורוצ'ימארו, ובתוכו סאסקה. מאנדה לא שרד את הפיצוץ.
לאחר כמה זמן, סאסקה ואיטאצ'י נפגשו במפקדה הסודית של אוצ'יהא (אם אני לא טועה). איטאצ'י סיפר לסאסקה על מה שקרה לפני 16 שנים, איך הקיובי זומן. הוא סיפר לו שהוא זומן ע"י אוצ'יהא מאדארה- המורה הרוחני (והחי) שלו. בנוסף על כך איטאצ'י סיפר לסאסקה שמאדארה עזר לו להשמיד את כל שבט האוצ'יהא באותו לילה. איטאצ'י אמר לו, שהסיבה היחידה שהשאיר אותו בחיים באותו לילה זה בגלל שהוא רצה בעתיד, לאחר שהוא יעיר את השארינגאן, לקחת לו את עיניו ובכך לקבל את המאנגקיו הנצחי (כמו שיש למאדארה). לקראת סוף הקרב, סאסקה משתמש בצ'אקרה האחרונה שיש לו ועושה 3 דרקוני אש לכיוון השמיים. בכך הוא יצר ענני גשם, שבהם טעון הצ'אקרה של סאסקה. סאסקה דיבר אל איטאצ'י, ואמר לו שהוא כיוון מראש את המתקפה אליו, ושאין לו דרך לברוח מכיוון שהברק נורא מהיר. איטאצ'י הגן על עצמו עם הסוסאנו שלו, ובכך ניצל. איטאצ'י לא הרשה לעצמו למות עד שיגשים את מטרתו האמיתית- לתת את כוחותיו לסאסקה לפני שמת. הוא התקרב לסאסקה שהיה חלש מחוסר צ'אקרה. בגלל החוסר צ'אקרה הוא לא יכל לדחוק את הצ'אקרה של אורוצ'ימארו שהייתה קיימת בו, ואורוצ'ימארו חזר לחיים דרך החותם המקולל שבסאסקה. איטאצ'י הרג את אורוצ'ימארו בעזרת החרב של הסוסאנו שלו (מאז סאסקה לא יכול יותר להשתמש בחותם המקולל). איטאצ'י התקרב אל סאסקה, נגע במצח שלו לכמה שניות, לחש לו משהו, ומת. כמובן שסאסקה התעלף מרוב עייפות *(הערת אגב: לאחר שאורוצ'ימארו והנחש בעל כמה הראשים נשאב ע"י החרב של הסוסאנו של איטאצ'י, נשאר ממנו הבסיס- נחש לבן. כנראה בגלל כל הניתוחים והניסויים שעשה בו א, לאחר שהאמאטראסו התפשט הוא נגע בנחש ושרף אותו למוות, ולכן אין שום זכר עכשיו לאורוצ'ימארו המקורי חוץ מקאבוטו שהשתיל בו חתיכה מהעור של אורוצ'ימארו לאחר שמת)*.
לאחר שהתעורר, סאסקה מצא את עצמו ליד מאדארה. מאדארה חשף את עצמו לפניו, אך למראה השארינגאן שלו כוחותיו של איטאצ'י התעוררו דרך סאסקה ואמאטראסו התחיל לשרוף את מאדארה. מאדארה התחמק והסיק שאיטאצ'י עשה לסאסקה מנגנון שכאשר ייראה את השארינגאן שלו האמטראסו יפעל אוטומטי. מאדארה סיפר לסאסקה את הסיבה האמיתית שבגללן איטאצ'י החריב את שבט האוצ'יהא. הסיבה הייתה שבגלל שאיטאצ'י ידע ששבט האוצ'יהא עומד לפרוץ במרד כנגד קונוהא, זקני הכפר ציוו עליו לחסל את כל שבט האוצ'יהא , גם את משפחתו. הוא השאיר את סאסקה בחיים מכיוון שאהב אותו מאוד. מאדארה גם סיפר לו שהתכנית שלו מלכתחילה הייתה להילחם ולהיהרג נגדו בקרב, אך קודם להעביר לסאסקה את כוחותיו ולהוציא ממנו את החותם המקולל של אורוצ'ימארו ולהרוג את אורוצ'ימארו סופית. לאחר ששמע את כל האמת על אחיו, סאסקה שינה את שם צוותו מ: "בי" (ביפנית: נחש) ל:"טאקה" (ביפנית: נשר) וקבע לעצמו מטרה חדשה: להרוג את כל זקני הכפר (דאנזו והיועצים), ולחסל את כל קונוהא. לאחר מכן סאסקה מחליט להצטרף לארגון ה"אקאטסוקי" יחד עם כל הצוות שלו. כמשימה ראשונה- נתנו להם להביא את הג'ינג'וריקי של שמונת הזנבות- קילר בי (האחד והיחיד!!!). בקרב סאסקה ניצחו בקושי, וסאסקה העיר את המאנגקיו שלו ולמד איך להשתמש באמאטראסו. קילר בי הקשה בקרב על סאסקה, אך כל פציעה חמורה רופאה, אחד ע"י נשיכת קארין ביד- כך הזרימה לו צ'אקרה (תקראו על זה אצל הסיקור של קארין) ובפעם השנייה ג'וגו נתן לו בשר מהחותם המקולל לאחר שקילר- בי שבר אותו איפשהו ליד איזור מערכת הנשימה. ג'וגו נתן לו את הבשר הזה בטענה שהגוף שלו יכול להתמודד עם זה בגלל שגם לסאסקה היה פעם את החותם המקולל. לאחר מכן ראו שג'וגו הפך לילד בגלל שנתן בשר לסאסקה (לא ידוע ממש למה). סאסקה שרף את קילר בי בצורה של האצ'יבי עם אמאטראסו, אך שנייה לפני שנשרף, קילר בי התחמק לתוך אחת מן הזרועות שלאחר מכן נחתכה מצ'ידורי אייסו (חנית צ'ידורי). לאחר שהביאו את קילר בי (שבעצם זה היה העתק שלו מזרוע של תמנון) התברר לאקטסוקי שזה לא קילר בי האמיתי. לאחר שנחו מהקרב, הארבעה יוצאים לכיוון קונוהא, אך בדרכם מופיע מאדארה. הוא אומר להם שנכשלו במשימה, לאחר שמאדארה נותן להם עוד משימה, סאסקה מסרב בכעס ותוקף אותו, אך עובר דרכו. הוא אומר לו שמכיוון שנכשלו ומכיוון שפיין השמיד את קונוהא, הקאגים מתחילים להפגש ולפעול בתוכנית הגנה. לאחר מכן סאסקה משנה את ייעדו והולך עם חבורה ועם זטסו לעבר המקום של כנס הקאגים. סאסקה מתכנן ללכת אל דאנזו, אך חבורה של סאמוריים חוסמת את דרכם, וסאסקה הורג את כולם בקלות וקארין מרגישה את האפלה שהתגברה בו.
הראיקאגה ועוזרי הקאגה מגיעים וכך מתחיל קרב. הראיקאגה מהיר וחזק מאוד שאפילו כאשר ניפץ את סאסקה אל הרצפה הסוסאנו נסדק ונשבר קצת. סאסקה מבין שיהיה לו קשה לנצח אותו ולכן עושה לסוסאנו שלו ציפוי אמאטראסו. הראיקאגה נותן מכה לסוסאנו והאמראטסו מתחיל להתפשט על גופו ולכן כרת את ידו. הראיקאגה בא לתת את המכה הסופית אך גאארה עוצר אותו ומנסה להחזיר את סאסקה למוטב, מה שלא הצליח כי סאסקה טוען שהוא כבר עמוק באפלה. לאחר מכן סאסקה בורח לכיוון חדר קאגים שם הוא לא מוצא את דאנזו אלא את המיזוקאגה, את הטסוצ'יקאגה ועוזריהם ומתחיל עימות בינו לבין המיזוקאגה. זטסו הלבן מנטרל את המיזוקאגה ושואב ממנה צ'אקרה אותה הוא נותן לסאסקה. לאחר מכן טסוצ'יקאגה לוכד אותו בטכניקת פירוק חלקיקי שלו, אך מאדארה מצליח להבריח את סאסקה ממתחם המתקפה ברגע האחרון. מאדארה שואב את סאסקה וקארין למימד שלו ובינתיים מסביר לקאגים את תוכנית הירח האדום שלו. בתוך המימד של מאדארה- קארין מרפאת את סאסקה. הם יוצאים שוב בגשר, שם נמצא דאנזו. מתחיל עימות בין דאנזו לסאסקה. בהתחלה דאנזו מוריד את התחבושת מהיד, ורואים שכל ידו הימנית היא שארינגאנים שהושגו מאנשי שבט האוצי'הא שאיטאצ'י הרג בפקודת דאנזו והזקנים. דאנזו ישר רץ לסאסקה ומביא לו אגרוף, אך סאסקה מצליח להפעיל במהרה את המאנגקיו שארינגאן שלו ולהוציא את הסאסונו. סאסקה בוחן את דאנזו במתקפות חזקות אך כל פעם שסאסקה תוקף דאנזו מתחמק בעזרת השארינגאנים שנמצאים לו על היד, לכל שארינגאן יש טכניקת "איזאנאגי" אך אחרי שימוש אחד עין אחת נעצמת ולא פועלת יותר. במהלך הקרב מגלים שלדאנזו יש אלמנט רוח, שיש בגופו של דאנזו כמה חותמות רבות עוצמה ושדאנזו שיתף פעולה עם ניסוייו של אורוצ'ימארו ושכל ידו הימנית (היד עם השארינגאנים) היא המשך הניסוי של כוחותיו של האשיראמה, אך בשלב מסויים הכוח הזה יוצא משליטה ודאנזו נאלץ לכרות את היד. בשלב מאוחר בקרב- דאנזו לוקח את קארין כבת ערובה. סאסקה לו מהסס ומעביר צ'ידורי אייסו חזק ביותר דרך שניהם, למרות שקארין שם. למרות זאת, סאסקה עשה גנג'וטסו על דאנזו, ולכן דאנזו חשב שיש לו יותר שארינגאנים לבזבז, אך לא היה לו וכך נתן לו מתקפה חזקה מאוד. דאנזו ברח וכשהבין שאין לו תקווה, דאנזו הפעיל חותם השמדה עצמית, וכל מה שבסביבתו. מאדארה וסאסקה התחמקו.לאחר קרב זה עם הבגידה בקארין (אפשר לומר שצוות טאקה התפרק מכיוון שקארין הובאה לקונוהא כדי לעזור ליחידת הבילוש ונתנה להם מידע על קאבוטו וסאסקה). כמה זמן אח"כ, מאדארה נעלם וסאקורה מוצאת את סאסקה. היא אומרת לו שהיא ממש מתחרטת שהיא לא הצטרפה אליו לפני שנתיים וחצי כאשר יכלה, והיא מבקשת להצטרף עכשיו. סאסקה מסכים, בתנאי שתהרוג את קארין הפצועה מכיוון שאין בה טעם יותר ושסאקורה תוכל להחליף אותה, מכיוון שגם היא נינג'ה רפואית. סאקורה באה לרפא את קארין וסאסקה תוקף אותה מאחור, אך קאקאשי, בתזמון מושלם, מגן על סאקורה. סאקורה, קאקאשי, וסאסקה דיברו קצת ואח"כ קאקאשי וסאסקה מתעמתים קצת. קאקאשי טען שזאת אשמתו שסאסקה יצא כך מכיוון שהוא היה הסנסיי שלו, והוא היה אמור להשגיח עליו. קאקאשי וסאסקה נעצרים להתעמת לאחר כמה זמן מתחת לגשר. סאסקה אומר שהוא מפלא שמישהו שלא משבט האוצ'יהא הנעלה, כמו קאקאשי, השיג שארינגאן, ושאין לו שום זכות לשאת אותה בעינו. סאסקה כועס והסוסאנו מתחזק, אך סאסקה מאבד אור ורואה פחות טוב. סאקורה ניסתה לדקור את סאסקה בסכין מורעל מאחור אך הוא שם לב לזה ותוקף אותה, ונארוטו מגיע גם ומציל אותה ברגע האחרון. סאסקה ונארוטו מדברים על העבר שלהם, ששניהם היו חברים. שניהם מתעמתים, נארוטו עשה ראסנגאן וסאסקה עשה צ'ידורי. כאשר נהדפו מההדף, קאקאשי תופס את נארוטו, וזטסו הלבן שמופיע פתאום תופס את סאסקה. נארוטו אומר שבסוף הם יילחמו אחד בשני, ושניהם ימותו. כמובן שסאסקה מתנגד וטוען שרק נארוטו ימות. מאדארה בא להוציא את סאסקה למצב שבו הוא נקלע והם הולכים. כרגע, סאסקה במעבדתו של מאדארה מבקש ממנו להשתיל לו את עיניו של איטאצ'י ובכך לקבל את המאנגקיו הנצחי. מאדארה מסיים את הניתוח וסאסקה עם תחבושות בעין.

מכיל ספוילרים

 

טכניקות:
סאסקה אוצ'יהא שולט בשני אלמנטים: אש וברק. לסאסקה יש את טכניקת הצ'ידורי הידועה (שאותה למד ע"י קאקאשי לפני קרבות הצ'ונין) אותה הוא שכלל בעזרת הזרמת צ'אקרה בצורה שונה. בנוסף על כך, לסאסקה יש את הקקאי גנקאי- השארינגאן, וגם את המאנגקיו שארינגאן שהשיג לאחר מות איטאצ'י.
*שימו לב שהטכניקות מסודרות לפי נושאים עם הפרדה של קווים* ————————————————————————————————————————————קאטון: גוקאקיו נו ג'וטסו:
טכניקת אש בסיסית שאותה לומדים אנשי האוצ'יהא לפני היותם נינג'ות (מכיוון שכל או רוב שבט אוצ'יהא שולט באלמנט אש). הטכניקה הזאת היא כדור ענקי של אש שנשלח אל עבר היריב. מתקפה זו גדלה לפי כמות הצ'אקרה שהשינובי משקיע בשימושה.
 Grandfire Ball.PNG

 

קאטון: הוסנקה נו ג'וטסו
בטכניקה זו המשתמש מוציא מפיו מלא כדורי אש קטנים וטלניים אל עבר היריב.
Fire Release Phoenix Immortal Fire Technique.jpg

————————————————————————————————————————————

 

צ'ידורי

צ'ידורי זה נינג'וטסו אשר פותח ע"י קאקאשי, שבה המשתמש מזרים כמות צ'אקרה ע"פ רצונות אל כף ידו ומשלב אותה עם אלמנט ברק (אם יש בו את הפוטנציאל להשתמש בה). המתקפה הרסנית מאוד, היא יכולה אפילו לעשות חור בברזל, או אפילו לשבור קיר בטון. קאקאשי לימד את סאסקה את הטכניקה לקראת מבחני הצ'ונין. מתקפה זו הרבה יותר טובה כאשר משתמשים בשארינגאן, מכיוון שכשקאקאשי היה קטן, מינאטו אמר לו שהמתקפה מהירה מידי והוא לא יכול לראות את תגובת האויב. עם השארינגאן כמו שכולנו יודעים, קל להבחין בתגובת האויב
Chidori.jpg

 

צ'ידורי נאגאשי
בצ'ידורי נאגאשי סאסקה מזרים צ'אקרת ברק בגופו, ונותן לו חסינות מפני משתמשי טאיג'וטסו (אלא אם כן היריב מסתכן ומוכן לפחם את עצמו), אך טכניקה זו יכולה לשמש גם כהתקפה. סאסקה יכול להזרים חשמל דרך הרצפה אל היריב ולחשמל אותו. טכניקה זו פותחה ע"י סאסקה בזמן השנתיים וחצי שבהן שכן במחבוא של אורוצ'ימארו.

Chidori Nagashi1.PNG

 

צ'ידורי אייסו
חנית צ'ידורי היא מתקפה שבה סאסקה מאריך ומזרים צ'אקרת ברק בצורת מוט חד, שיכול לפצוע, לשתק ולחשמל את היריב. טכניקה זו קטלנית במיוחד, אך, יש הגבלה לאורך- עד כחמישה מטרים. סאסקה יכול גם "לפוצץ" את המוט למלא מחטי צ'ידורי מה שמגדיל ומעצים את הנזק שנגרם ליריב.

 

צ'ידורי סנבון
בטכניקה זו, סאסקה זורק מאצבעותיו מלא מחטים קטנים העשויים מצ'אקרת ברק. טכניקה זו חזקה מאוד (אני כבר אומר את זה הרבה… זה נהיה נדוש) ויכולה אף לשתק את היריב.
Chidori Senbon.PNG

 

קירין
הטכניקה "קירין" פותחה ע"י אוצ'יהא סאסקה על בסיס הצ'ידורי ואלמנט האש שלו.
סאסקה יורה כשלושה "ג'וטסו דרקון אש גדול" אל לשמיים, האש מחממת את האטמוספרה ויוצרת ענני גשם עם ברקים שהם בעצם טעונים בצ'אקרה של סאסקה. בעזרת צ'ידורי ביד שלו, סאסקה יכול לשלוט בברקים. הוא יוצר דרקון ענק ומיירט אותו כבר בתחילת כל התהליך אל היריב. כאשר סאסקה רוצה, הוא מכוון את הברק אל היריב… וסביר להניח שהיריב מת אלא אם כן יש לו טכניקת הגנה ממש מיוחדת כגון סאסונו (מהקרב של איטאצ'י), מכיוון שהברק נורא מהיר.


————————————————————————————————————————————

החותם המקולל- מידע כללי
החותם המקולל במקורו הוא מהשינובי ג'וגו. ג'וגו נחקר ע"י אורוצ'ימארו, והוא מצא דרך להעביר את החותם המקולל שבג'וגו לאנשים אחרים ע"י נשיכה וטכניקה מסויימת, אך, לרוע מזלו של הקורבן- אין הרבה סיכויים שהוא ישרוד לאחר מכן. אורוצ'ימארו נתן לסאסקה את "חותם גן העדן" אשר מורכב מעיגול וסביבו שלושה אישונים- מזכיר את צורתו של השארינגאן. החותם המקולל גורם למשתמש להשתמש במלוא כוחו ולהגיע לשיא כוחו, בעזרת הוצאה נוספת של צ'אקרה (בנוסף לכמות היציאה שיוצאת). בשלב הראשון, למשתמש יוצאים סימנים שחורים בצורות שונות (תלוי בסוג החותם עצמו) מהסימן של החותם על גופו (לסאסקה זה דומה לצורת להבות). השימוש בשלב הראשון נותן עוד כוח למשתמש. לעומת השלב הראשון- אפשר להגיע לשלב השני (cs2) משתי דרכים. הראשונה היא, שכאשר הגוף מתרגל לחותם המקולל, הוא מאפשר למשתמש להשתמש בכל כוחו- השלב השני. לסאסקה, רצו לעשות העברה מזורזת, ולכן נתנו לו חומר שמתפשט בגוף ומכניס אותו לקומה. כאשר החומר מתפשט בגוף- המשתמש מסוגל להשתמש cs2 באופן רגיל. אמרו לסאסקה ששימוש רב בצורה השנייה בלי שהתרגל אליה- תשרוף את גופו. כשר המשתמש מגיע לשלב השני- מבנה גופו משתנה.,לפעמים גם איברים גדולים צומחים למשתמש, כגו זנב או כנפיים.

cs1:
השלב הראשון של החותם המקולל. בשלב זה גלים בצורת להבות מתפשטים על גופו של סאסקה מהחותם עצמו. סאסקה מתחזק יותר בשלב זה אך אין שינויים מיוחדים בגופו.

 

cs2:
השלב השני של החותם המקולל. לסאסקה יש את "חותם גן העדן", ולכן לסאסקה צומחים כנפיים עם טפרים בקצה. זה מזכיר במידה מסוימת יד אך גם מזכיר טפרים של ציפור. בנוסף על כך, שיערו של סאסקה מתארך ומשנה לצבע לאפור- כחול, צבע עורו הופך לחום אפרפר, והלבן בעיניים הופך לשחור. כאשר סאסקה נמצא במצב הזה, הוא מסוגל להשתמש במלוא הפוטנציאל שנמצא בכוחו. בשלב זה, סאסקה משתמש בצ'ידורי יחד עם הצ'אקרה האפילה, ומערבב אותן, כדי ליצור צ'ידורי אפור וחזק יותר.

————————————————————————————————————————————

טכניקות זימון:
זימון נחשים- בזכות חותמות שאורוצ'ימארו שם על סאסקה, ביכולתו לזמן נחשים, אפילו את "מאנדה מלך הנחשים", הנחש הכי חזק של אורוצ'ימארו. 

 

זימון נשר- לא ראו שסאסקה לומד את טכניקה זו, אך בקרב של דאנזו ראו שביכולתו לזמן נשר גדול. אפשר לשער שאיטאצ'י העביר לו את יכולת זימון זו בסוף הקרב שלהם יחד עם האמארטסו וכל שאר הטכניקות, אך מצד שני יכול להיות שסאסקה למד לבדו.

————————————————————————————————————————————
שארינגאן
השארינגאן היא יכולת תורשתית של שבט האוצ'יהא ואחד משלושת סוגי הדוג'וטסו באנימה "נארוטו" . יש הטוענים שהשארינגאן התפתח מהביאקוגן במהלך הדורות, אבל לא בטוחים. בעזרת יכולת זו, המשתמש מגביר את הקליטה המהירה, כלומר, הוא יכול לצפות את המהלך הבא של היריב קצת לפני שבאמת קרה, בנוסף על כך, האינסטינקטים מתפתחים, והשארינגאן יכול לקרוא את המהלכים של היריב מהר יותר, ואף לפעמים להעתיק אותם. השארינגאן יכול גם לראות את זרימת הצ'אקרה בגופו של היריב. השארינגאן נותן למשתמש יכולות גבוהות יותר בנינג'וטסו, גנג'וטסו וקצת בטאיג'וטסו. 

 

מאנגקיו שארינגאן
את המאנגקיו שארינגאן קיבל סאסקה לאחר שגילה את האמת על איטאצ'י (איטאצ'י היה בעצם לטובתו של סאסקה אפילו כשהוא החריב את הכפר) ולכן, הוא הרגיש אשם על מותו ובכך עורר את המאנגקיו שארינגאן שלו. בעזרת המאנגקיו שארינגאן, סאסקה משתפר בגנג'וטסו, בנינג'וטסו ובנוסף על כך הוא מסוגל להפעיל את הסוסאנו עליו יפורט בהמשך.

 

אמאטראסו
איטאצ'י העביר לסאסקה יכולות לפני שמת. בין היכולות הללו יש את האש השחורה של איטאצ'י- האמטראסו. בעזרת מאנגקיו שארינגאן, סאסקה מבעיר אש שחורה שלא נכבית עד שהמטרה מחוסלת. 
Amaterasu2.PNG

 

טסוקויומי
טסוקויומי זה אחד מטכניקות הגנג'וטסו החזקות ביותר שנראו בסדרה. טכניקה זו שייכת לאנשי שבט האוצ'יהא בלבד אך אם אלו מחזיקים במאנגקיו שארינגאן בלבד. בשביל להפעיל את הטסוקויומי, על המשתמש ליצור קשר עיניים עם יריבו. כאשר היריב מביט אל תוך המאנגקיו שארינגאן, הוא נופל אל תוך אשליה, שבד"כ המשתמש שולט בתוכן שלה. אנחנו יודעים שאיטאצ'י, אחיו של סאסקה, מסוגל לשלוט בזמן האשליה, כלומר שאם ליריב נראה שהוא היה בהשפעת הטסקויומי כשבוע בזמן אמת הגנג'וטסו עבד בדיוק כמה שניות. הזמן הארוך הזה יכול לעשות לקורבן טראומה נפשית ולפעמים גם פיזית.
Tsukuyomi-sharingan-genjutzu.jpg

 

סוסאנו:
בעזרת המאנגקיו שארינגאן, סאסקה מפעיל את הסוסאנו- יכולת ייחודית של בעלי מאנגקיו שארינגאן. בהתחלה סאסקה הצליח להפעיל את הסוסאנו רק בתור הגנה. זה נראה בשלב הראשוני כמו שלד של מלאך מוות עם הילה סגולה כהה. בהמשך סאסקה חיזק את הסוסאנו, ונתן לו דמות יותר מציאותית, עם חץ וקשת גדולים מאוד שבהם יכול לשלוט. כאשר קאקאשי דיבר עם סאסקה, הוא כעס, ולכן הסוסאנו שלו קיבל שיריון סגול, מגן ענקי וחרב. בתמורה לשימוש בסוסאנו המשתמש מתחיל לאבד אור בעיניים לאט, ויהיו לו נזקים עתידיים לגוף אם ישתמש בזה הרבה. הדרך היחידה לרפא את המשתמש מתופעות אלו זה רק אם ישיג מאנגקיו שארינגאן נצחי בעזרת השארינגאן של אחיו בלבד. אפשר לראות, שנכון לעכשיו, סאסקה מסוגל לשלוט בסוסאנו ויכול להוציא רק שילדה או רק חלק מסויים מתי שבא לו, בלי להוציא את הכל. כמובן שאם הוא רוצה שהוא יכול להוציא את כל הסוסאנו.

 

מגן סוסאנו-אמאטראסו
כאשר סאסקה נלחם נגד הראיקאגה, הוא ראה שהוא משתמש בעיקר בכוח פיזי, לכן, כדי לשכלל את הסוסאנו שלו, וגם כדי להתקיף אותו, הוא הוציא שילדת סאסונו וציפה את עצמותיה באמאטראסו. לראיקאגה לא הייתה ברירה, והוא כרת לעצמו את כל היד שעליה התפשטו להבות האמאטראסו. טכניקה זו משתמש גם להגנה (הסאסונו) וגם להתקפה קטלנית (האמאטראסו).
Amaterasu Shield.png

 

מכיל ספוילרים: מאנגקיו שארינגאן נצחי

מכיל ספוילרים: הסוסאנו המפותח של המאנגקיו הניצחי


————————————————————————————————————————————